Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω ενισχυτή γύρω στα 500-600 το πολυ ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρωτησα στο μπον στουντιο και μου προτειναν το dsl της μαρσαλ στα 40 βατ λαμπα. ο εκτος αγγλιας εχει γυρο στα 650, και ο αγγλιας εχει 800 (καινουριος πάντα). επίσης ένα φιλαράκι μου λέει να μην πάρω μεταχειρισμένω γιατι λέει ίσως είναι πεσμένες οι λάμπες...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

den einai akrivo auto? poso peripou paei?

 

ενδεικτηκα για τις τελικες: http://www.thomann.de/gr/tad_rt874_roehre_el84_str_quartett.htm

 

και για τις preamp:

http://www.thomann.de/gr/sovtek_roehre_12ax7_wxtps.htm

επι 4 (νομιζω 4 εχει ο dsl401)

 

δηλαδη κανα κατοσταρικο.

αλλα το πιθανοτερο ειναι να μην θελουν αλλαγη κρατανε χρονια ειδηκα η προενισχυτριες(preamp), μα παρα πολλα χρονια αν δεν τις φερθεις βιαια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτησα στο μπον στουντιο και μου προτειναν το dsl της μαρσαλ στα 40 βατ λαμπα. ο εκτος αγγλιας εχει γυρο στα 650, και ο αγγλιας εχει 800 (καινουριος πάντα). επίσης ένα φιλαράκι μου λέει να μην πάρω μεταχειρισμένω γιατι λέει ίσως είναι πεσμένες οι λάμπες...!

 

Εμένα ένας από τους ενισχυτές μου είναι ενας Marshall του 1978. Στα 32 του χρόνια λειτουργεί άψογα. Το ίδιο και ο Silver Jubilee στα 22 του.... Με λιγο καλή συντήρηση αυτά είναι μηχανήματα για μια ζωή. Μην σε αγχώνουν. Τώρα για τα DSL δε θα παιρνα και ορκο οτι ειναι για μια ζωή. Ο δικός μου DSL δεν άργησε πολύ να χαλάσει...

 

Πάρε κάτι πιο παλιό. Ακόμη και τα JCM900 είναι σκυλιά σαν ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o jsm 800 i o 900 poso paei metaxeirismenos. kamia 800?

 

Πρέπει να διερωτηθείς πριν πας σε jcm800 αν θες μονοκαναλο ενισχυτή η οχι? επίσης οι JCM800 δε φημίζονται για τα καθαρά τους. Ωστόσο μπορείς να παίζεις με το volume knob και να καθαρίζει ο ήχος σου. Πάλι όμως δικάναλος δε θα είναι.

 

 

Σταμάτα να σκέφτεσαι τι ενισχυτή θες με βάση την τιμή. Πρώτα πρέπει να βρεις τι ήχο θες. Όταν το βρεις αυτό, τότε θα δεις πως μπορείς να φτάσεις σε αυτό τον ήχο.

 

Αν δε ξερεις ακριβώς τι ήχο κυνηγάς, πάρε για αρχή ένα DSL combo και μετα αν ερωτευτεις τοσο πολυ τον 800ρη τον παιρνεις μετα απο καιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να διερωτηθείς πριν πας σε jcm800 αν θες μονοκαναλο ενισχυτή η οχι? επίσης οι JCM800 δε φημίζονται για τα καθαρά τους. Ωστόσο μπορείς να παίζεις με το volume knob και να καθαρίζει ο ήχος σου.

file mou xilia signwmi kiolas pou se exw priksei... alla enas tetoios enisxitis kefali kanei metaxeirismenos giro sta 500-600 eurw. enoo meta tha xreiastw kai antistoixa ixia!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου