Προς το περιεχόμενο

Πεταλιέρα για αρχάριο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ειμαι νέος σε ολη αυτή την ιστορία...Θελω βοήθεια!!Παίζω ηλεκτρική κιθάρα...

..Θέλω να μου πει κάποιος για τα πεταλάκια τα βασικά και για το πώς να ριθμίσω τον ενισχυτή μου ανάλογα με το είδος μουσικής..Οποιος μπορεί να με βοηθίσει ειναι ευπρόσδεκτος!!  :) :) :)

(Εχω την yamaha pacifica 112 cpj και ενισχιτή Laney LX20 120watt)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορεις να πολλα (ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ) αν ψαξεις λιγο στο φορουμ...

 

...ξεκινα απο εδώ...

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=10510.0

 

 

 

;)

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως ηρθες νεε μου!  ;D

 

Συντομα θα μαθεις οτι δεν υπαρχουν ιδιαιτεροι κανονες...

 

Πειραξε, πειραματισου και βγαλε τον ηχο που σου κανει την ψυχη να χαμογελαει...

 

αυτα!

 

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να διαθεσεις χρονο κ κατεπεκταση και χρημα , αφου ο χρονος ειναι χρημα  :P, και να πειραματηστεις για να δεις τι σου ταιριαζει!

 

καλο ψαξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παιδεύεσαι νέε μου, πάρε μια Gibson, που είναι οι καλύτερες κιθαρες στο σύμπαν και δεν θες τίποτα άλλο!  ;D ;D ;D

 

Οκ, πέρα από την πλάκα, καλύτερα πάρε μια πεταλιέρα, έστω και φτηνή, θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τον ηχο που βγάζει το κάθε εφφέ και να καταλάβεις πολλά πράματα. Αν σε παίρνει οικονομικά και μπορείς να επενδύσεις σε κάτι πιό ακριβό, π.χ. Tonelab (τυχαίο παράδειγμα...), ακόμα καλύτερα!  ;)

 

 

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παιδεύεσαι νέε μου, πάρε μια Gibson, που είναι οι καλύτερες κιθαρες στο σύμπαν και δεν θες τίποτα άλλο!  ;D ;D ;D

 

Οκ, πέρα από την πλάκα, καλύτερα πάρε μια πεταλιέρα, έστω και φτηνή, θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τον ηχο που βγάζει το κάθε εφφέ και να καταλάβεις πολλά πράματα. Αν σε παίρνει οικονομικά και μπορείς να επενδύσεις σε κάτι πιό ακριβό, π.χ. Tonelab (τυχαίο παράδειγμα...), ακόμα καλύτερα!  ;)

 

 

 

 

+100

Ένα πολυεφέ είναι πολύ χρήσιμο όταν αρχίζεις. Άσχετα από ποιότητα και πιστότητα των εφέ, σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις μαζεμένα όλα τα βασικά εφέ που χρησιμοποιούνται κατά 99% στην ηλεκρική κιθάρα, με πολύ λίγα χρήματα.

Μια μεταχειρισμένη πεταλιέρα της σειράς GT της Boss (οποιαδήποτε) θα σου πρότεινα εγώ. Αρκεί να σου δώσουν και το manual μαζί!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σωστός ο Κώστας! Αυτά τα είχα ξεχάσει τελείως, παίρνω πίσω τα δικά μου και ποντάρω στον banana-gus!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι όπως τα λένε, αλλά στι site της Digitech λέει για την  RP50:

 

Then we made sure that the RP50's user interface was so simple a drummer could operate it (well most drummers, anyway).

 

Και μετά λέμε ποιός βγάζει τα ανέκδοτα για τους τουμπανιέρηδες.......

 

Στο θέμα μας: η RP80 μου φαίνεται καλύτερο value for money, μιας και εκτός από το expression pedal περιέχει και το power supply που η RP50 δεν έχει.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου