Προς το περιεχόμενο

All round μπασσο 400-600 ευρω


bassqt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδες θα ηθελα τις γνωμες σας για ενα καλο μπασσακι απο 400 εως 600 γιουρο.για  all round ...με ενδιαφερει ιδιαιτερα η αισθηση αλλα και ο ηχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτεινω αυτη την κουκλα http://www.thomann.de/gr/warwick_rockbass_corvette_classic_4.htm

η αν δε σ'άρεσει ριξε μια ματια και σ' αυτο:

http://www.thomann.de/gr/schecter_stiletto_custom_4_vampyre_red.htm

Παντως καλο θα ηταν να κανεις μια βολτιτσα και να διαλεξεις αυτο που ακουγεται καλύτερα στο δικο σου αυτι!!!

Keep true to the dreams of thy youth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε γιατί δεν κάνεις ένα search στο νόιζ? Το συγκεκριμένο θέμα (και σε αυτό το budget) έχει συζητηθεί αρκετές φορές... Δες τα λίγο και να έχεις κάποια απορία εδώ είμαστε... Όχι τπτ άλλο θα αρχίσουν όλοι να προτείνουν P bass, Jazz bass και εγώ Ibanez και στο τέλος θα πάρεις Cort κατά πάσα πιθανότητα!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bassqt: Πόσο καιρό παίζεις; Θα είναι το 1ο που έχεις; Έχεις δοκιμάσει ή ακούσει μέχρι τώρα κάτι ώστε να προσανατολίζεσαι κάπου;

 

Για τι χρήση προορίζεται; Καμιά απλή ηχογράφηση στο σπίτι; Κάποιο γκρουπάκι που έχεις ήδη; Αν ναι τι ύφους;

Ενισχυτή θα πάρεις με αυτό το πακέτο;

 

Αφιέρωσε λίγο χρόνο να διαβάσεις και αυτό

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172001.0

 

και να ψάξεις και στο νοιζ, αλλά ακόμα καλύτερα να ψάξεις και στα μαγαζία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bassqt: Πόσο καιρό παίζεις; Θα είναι το 1ο που έχεις; Έχεις δοκιμάσει ή ακούσει μέχρι τώρα κάτι ώστε να προσανατολίζεσαι κάπου;

 

Για τι χρήση προορίζεται; Καμιά απλή ηχογράφηση στο σπίτι; Κάποιο γκρουπάκι που έχεις ήδη; Αν ναι τι ύφους;

Ενισχυτή θα πάρεις με αυτό το πακέτο;

 

Αφιέρωσε λίγο χρόνο να διαβάσεις και αυτό

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172001.0

 

και να ψάξεις και στο νοιζ, αλλά ακόμα καλύτερα να ψάξεις και στα μαγαζία :)

παιζω φιλε μου γυρω στα 2.5 χρονια και θα ειναι το 2ο .. εχω δοκιμασει fender και δν με ξετρελαναν αρα προσανατολιζομαι για κατι αλλο .. παιδια ειμαι νεος στο φορουμ και δν εχω ενκλιματιστει...το price range ειναι 400-600 γτ πιο πολυ για ηχογραφησεις στο σπτιτι και για προβες με γκρουπ το χρειαζομαι...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βλάσφημε… δεν σου αρέσουν τα Fender, φωτιά θα πέσει να σε κάψει… Αστειεύομαι.

Σοβαρά τώρα, ο καθένας μας θα σου πει το μακρύ και το κοντό του. Υπάρχουν και πολλά σχετικά θέματα στο noiz που έχουν αναλύσει επί μακρών το θέμα. Αν κατάλαβα καλά το μπασάκι θα το πάρεις από Ελλάδα, οπότε κάνε μια βόλτα στα μαγαζιά και άκου μερικά.

Η ταπεινή προσωπική μου άποψη είναι Ibanez γιατί όσα είχα στο παρελθόν έκαναν πάντα την δουλειά τους με το παραπάνω. Τα θεωρώ «έντιμα» όργανα που δίνουν περισσότερα απ’ όσο αξίζουν. Πάντως πιάσε μερικά όργανα στο χέρι για να δεις πως κάθονται επάνω σου και κυρίως για να δεις αν σου κάνει το μπράτσο- ιδιαίτερα αν πας για κανένα πεντάχορδο.

Ελπίζω να μην παρεξήγησες το χιούμορ μου, αλλά τι να κάνω είμαι ψυχάκιας με τα Fender- μάλλον φταίνε τα γεράματα…

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλάσφημε… δεν σου αρέσουν τα Fender, φωτιά θα πέσει να σε κάψει… Αστειεύομαι.

Σοβαρά τώρα, ο καθένας μας θα σου πει το μακρύ και το κοντό του. Υπάρχουν και πολλά σχετικά θέματα στο noiz που έχουν αναλύσει επί μακρών το θέμα. Αν κατάλαβα καλά το μπασάκι θα το πάρεις από Ελλάδα, οπότε κάνε μια βόλτα στα μαγαζιά και άκου μερικά.

Η ταπεινή προσωπική μου άποψη είναι Ibanez γιατί όσα είχα στο παρελθόν έκαναν πάντα την δουλειά τους με το παραπάνω. Τα θεωρώ «έντιμα» όργανα που δίνουν περισσότερα απ’ όσο αξίζουν. Πάντως πιάσε μερικά όργανα στο χέρι για να δεις πως κάθονται επάνω σου και κυρίως για να δεις αν σου κάνει το μπράτσο- ιδιαίτερα αν πας για κανένα πεντάχορδο.

Ελπίζω να μην παρεξήγησες το χιούμορ μου, αλλά τι να κάνω είμαι ψυχάκιας με τα Fender- μάλλον φταίνε τα γεράματα…

 

+1  :) αυτο θα κανω μολις βρω ευκαιρια .. απλα ηθελα να ακουσω γνωμες πριν παω..πιο πολυ για ibanez/cort/schechter (αν βρω) με κοβω ;)οσο για τα fender μπορει να εχεις και δικιο ισως το επομενο οταν θα εχω ωριμασει μπασσιστικα  :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου