Προς το περιεχόμενο

tele + ενισχυτής..προτάσεις


Nikos_87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας…

Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και παντέλως άσχετος με το όργανο.

Το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι 600-650 ευρώ και ενδιαφέρομαι αποκλειστικά για κιθάρα τύπου tele.Έχω κάνει μια έρευνα αγοράς,έχω ψάξει και στο φόρουμ και δεν βρήκα κατί που να με ικανοποιεί στα λεφτά μου.Οι σκέψεις μου για ενισχυτή είναι ένας vox λαμπάτος 4watt.Τα ακούσματα μου είναι rock..hard rock(όπως καταλάβατε θέλω κατί all around άφου τώρα ξεκινάω…).Θέλω λοιπών να μου προτείνετε ένα πακέτο tele+ενισχυτή σαυτό το badget.Ευχαριστώ προκαταβολικά ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome!

 

Στο budget σου η καλύτερη επιλογή για τέλε είναι η classic player baja (σύμφωνα με τους περισσότερους τελεκαστεράκηδες του φόρουμ).

 

Δεν είμαι σίγουρος σε τι τιμή παίζει τώρα αλλά μάλλον αφήνει κάπου 150-200 Ευρώ για ενισχυτή.

 

Με ενα πρόχειρο κοίταγμα είδα οτι υπάρχει ο Vox AC4TV8 και o AC4TV κοντά εκεί.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome!

 

Στο budget σου η καλύτερη επιλογή για τέλε είναι η classic player baja (σύμφωνα με τους περισσότερους τελεκαστεράκηδες του φόρουμ).

 

Δεν είμαι σίγουρος σε τι τιμή παίζει τώρα αλλά μάλλον αφήνει κάπου 150-200 Ευρώ για ενισχυτή.

 

Με ενα πρόχειρο κοίταγμα είδα οτι υπάρχει ο Vox AC4TV8 και o AC4TV κοντά εκεί.

 

thumbs up!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχάριστω και πάλι για την ταχύτατη ανταπόκριση..ειλίκρινα ήταν αστραπιαία!Στο θέμα με τη κιθάρα που το έψαξα είναι οντώς εξαιρετική η baja(απόδοση/τιμή)..και είναι και στο badget..Ποιό φάσμα μουσικών επιλόγων καλύπτει ο vox ac4t ?Γιατί ηχητικά δεν έχω "κατασταλάξει¨ κάπου, οπότε θα προτιμούσα κάτι σε all around ενισχυτή...Είναι λοιπών καλή επίλογη ο vox ή να στραφώ σε κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας…

Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και παντέλως άσχετος με το όργανο.

Το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι 600-650 ευρώ και ενδιαφέρομαι αποκλειστικά για κιθάρα τύπου tele.Έχω κάνει μια έρευνα αγοράς,έχω ψάξει και στο φόρουμ και δεν βρήκα κατί που να με ικανοποιεί στα λεφτά μου.Οι σκέψεις μου για ενισχυτή είναι ένας vox λαμπάτος 4watt.Τα ακούσματα μου είναι rock..hard rock(όπως καταλάβατε θέλω κατί all around άφου τώρα ξεκινάω…).Θέλω λοιπών να μου προτείνετε ένα πακέτο tele+ενισχυτή σαυτό το badget.Ευχαριστώ προκαταβολικά ;)

 

 

Θα συμφωνήσω για την Classic player Baja που την είχα και ήταν ΚΟΡΥΦΑΙΑ τσίμπατην άμα το αποφασίσεις απο το DV247 την έχει σε τέλεια τιμή. Μπορείς να συμπληρώσεις αν θές και λίγα λεφτά ακόμα και να χτυπήσεις και έναν BLackheart λαμπάτο και να είσαι αρχηγός (είναι 5w)!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα στον Βαρβαντάκη και δοκίμασα κάποιες τελε ..οπότε λέω να πάρω την highway one sunburst με maple ταστιερα(οπου τη βρω φθηνότερα)...και ένα 15αρη frontman για αρχή..και αμα θελήσω λαμπάτο θα πάρω καλό αργότερα (που θα ξέρω 2 πράγματα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου