Προς το περιεχόμενο

Gibson Raw Power LP Studio vs. Epi LP 1959 Ltd


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα μου αρέσει η Gibson περισσότερο...και συνήθως με πιάνει σύγκρυο όταν βλέπω silverburst αλλά εδώ γουστάρω.

 

Πάντως για bang for the buck, η Epi με long tennon neck, θήκη, και Gibson Burstbuckers, ηλεκτρικά μερακλαντάν και super limited edition είναι absolute no-brainer!

 

Με γειά η καινούρια σου Epiphone λοιπόν  ;D

 

 

Πόσα χρόνια τις έχεις βρε συ; Η Gibson βγήκε Αύγουστο 2009 και η Epiphone το Δεκέμβριο του 2009!

 

 

 

Η epiphone Κορεατικη πριν το 2002 καμια σχεση με τισ σημερινες, καπου κατι εχεις μπερδεψει φιλε μου... με τις χρονολογιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα Epiphone vs Gibson είναι μια μεγάλη πονεμένη ιστορία...Αφήστε το καλύτερα..

 

Πάντως μόλις έρθει το μιρκόφωνο και η κάρτα ήχου που έχω παραγγείλει σκοπεύω να κάνω ένα blind test μεταξύ Gibson LP Standard,Epiphone LP Slash Signature,Prs custom 24(του ξέδερφου μου) και guest star Gibson LP Custom του '71(ενός φίλου μου,αρκεί να μπορέσει να έρθει)..  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι raw power είναι όντως κακάσχημες...τέτοια ταστιέρα σε gibson με κάνει να  :-X

 

Aν έχεις τα λεφτά, γιατί να μην πάρεις μια κανονική Gibson studio?

 

Aυτή για studio είναι κούκλα, τόσο σε χρώμα όσο και στα ποτεσιόμετρα και τα πλαστικά στους μαγνήτες και στο pickup switch  8)

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_fb.htm

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η epiphone Κορεατικη πριν το 2002 καμια σχεση με τισ σημερινες, καπου κατι εχεις μπερδεψει φιλε μου... με τις χρονολογιες

Μα ολόκληρο το θέμα είναι μπερδεμένο, άλλες κιθάρες γράφει ο τίτλος, άλλες δείχνουν

τα links, άλλες σχολιάζετε...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Η epiphone Κορεατικη πριν το 2002 καμια σχεση με τισ σημερινες, καπου κατι εχεις μπερδεψει φιλε μου... με τις χρονολογιες

 

Στα λινκ των συγκεκριμένων κιθαρών φαίνεται ξεκάθαρα πότε βγήκε η καθεμια  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ooooops sorry  ζητω συγγνωμη δεν προσεξα τα λινκ !!! Ανακαλω!!

 

Παντως η απλη studio gibson lp δεν εχει τιποτα ιδιαιτερα καλυτερο απο τις δυο Κορεατισες μου (epi custom k epi standard) για την raw power δεν ξερω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουν ακόμη κορεάτικες επι;  :P

Αν είναι να δώσει 1075 για sudio δίνει 1200 και πέρνει μεταχειρισμένη Standard..

Γνώμη μου είναι να πάρει την επιφον και αν κάποια στιγμή δεν τον καλύπτει μαζεύει λεφτά και πέρνει μια Gibson vos ή custom και καθαρίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν εχω πιάσει καμμία απο τις δυο,αλλα εχω μια epiphone les paul custom (με gibson μαγνητες) και μια gibson les paul standard.

 

η epiphone μου γα@@ει,δεν ειναι καλυτερη απο την gibson αλλα εχουν και 1200 ευρω διαφορα.

 

απο αυτες τις δυο η gibson δεν μου αρεσει εμφανισιακα,το epiphoni σκοτωνει.

 

εγω θα επερνα την epi οχι μονο λογο εμφανισης.

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου