Προς το περιεχόμενο

i-phone και μουσικές εφαρμογές


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως web apps δεν μπορείς να "κατεβάσεις" με την κλασική έννοια του όρου. Τα web apps είναι εφαρμογές που λειτουργούν μέσω του Safari του iPhone. Για να τα εγκαταστήσεις πρέπει να πας από το Safari του iPhone στην σελίδα http://www.apple.com/webapps/ και όταν ανοίξεις ένα web app που σου αρέσει πατάς το "+" και μετά "προσθήκη στην αφετηρία" για να προστεθεί στο SpringBoard.

 

Να ξέρεις ότι εφαρμογές κατάληξης .ipa που βρίσκεις στο ίντερνετ είναι σπασμένες/παράνομες και δεν μπορείς να τις περάσεις στο iPhone αν πρώτα δεν κάνεις 2-3 κολπάκια (πρωτίστως jailbreak). Αλλά μην το κάνεις ;p

Eφαρμογές μπορείς να κατεβάσεις μόνο από το AppStore. Συγκεκριμένα δες εδώ πως: http://www.iphonetech.gr/guides-and-tutorials/308--iphone.html?lang=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως web apps δεν μπορείς να "κατεβάσεις" με την κλασική έννοια του όρου. Τα web apps είναι εφαρμογές που λειτουργούν μέσω του Safari του iPhone. Για να τα εγκαταστήσεις πρέπει να πας από το Safari του iPhone στην σελίδα

Δεν είναι (πάντα) απαραίτητο. Μπορείς να τα κατεβάσεις στο I Tunes του μηχανήματος και να κάνεις sync όταν (κάποια στιγμή) βάλεις το Ipod.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αγοράσει το FourTrack και το χρησιμοποιώ καθημερινά για να γράφω ιδέες μου on the go!! Ο τρόπος μεταφοράς τους στο pc επιδέχεται ΤΡΕΛΗΣ βελτίωσης αλλά ως εργαλείο είναι αναντικατάστατο!! Το ότι μπορώ να γράψω όχι μόνο μια φωνή αλλά να προσθέσω backing vocals ή αρμονία ενώ δεν έχω μουσικό όργανο κοντά μου είναι κάτι που είναι απλά priceless και το περίμενα ΠΟΛΛΑ χρόνια! :) Ο λόγος που προτίμησα το συγκεκριμένο application είναι διότι είναι (ή τουλάχιστον ήταν πριν κανα τρίμηνο) το μόνο που σε αφήνει να κάνεις bounce σε 2 channels ό,τι έχεις γράψεις, δηλαδή είναι expandable τα 4 κανάλια του! ;)

 

Επιπλέον χρησιμοποιώ ένα reverse chord finder (βάζω το tab και μου γράφει ονομασία του chord από διάφορες τονικές), ένα κουρδιστήρι (το tyrotuner) που όμως θεωρώ μετριότατο, το Virtuoso Pianist για πιάνο, το NLog Free για synth, DigiLite και EasyBeats LE για sampler/drum machines, το iTick για μετρονόμο και διάφορα άλλα free apps που κατεβάζω κατά καιρούς για πνευστά αν και αυτά είναι μόνο για να τα χαζεύεις imo.

 

ps. το mic του iphone είναι μια χαρά για να γράφεις ιδέες με φωνή και κιθάρα (ακόμα και στο 4κάναλο). Αν δε σας καλύπτει έχει βγάλει η Blue (όχι ο Blue, η εταιρία ;D) external mic για iphone για το οποίο ακούω καλά λόγια και κάνει κάτω από 100euro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά..χωρίς άλλα λόγια...

http://troktiko.blogspot.com/2010/01/iphone_21.html

 

Αυτα ειναι...

 

[Βλακας mode]

Παρτε ολοι iphone για να εχετε περισοτερες πιθανοτητες να μεινετε ζωντανοι σε καταστροφη ;D.

[/Βλακας mode]

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με αυτές τις εφαρμογές είναι πως είναι φτηνές.

Το κακό οτι δεν υπάρχουν demo 'η lite εκδόσεις σε όλες, για να δεις τις δυνατότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τωρα επεσα πανω σε αυτο το video και μου αρεσε αρκετα σαν ιδεα  ;)

[flash=200,200]

 

Τρομερο! Θα "παιξω" γρηγορα σολο ετσι :P

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου