Προς το περιεχόμενο

i-phone και μουσικές εφαρμογές


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω σκεφτομαι σοβαρα ipod touch, για τις εφαρμογες και το wireless...

 

(Αμα μπορουσες να βαλεις και καρτα μνημης για επεκταση... Αρχοντας... :-\)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λογικό. Είναι τόσο εύχρηστο;

Για ένα παλιό Μac User, σαν και μένα είναι ένα θαυμαστό εργαλείο ;D

Το προσωπικό μου backup (μουσική, φωτογραφίες, βίντεο...) εκτός από όλα τα άλλα.

...και βέβαια απαιτεί wireless δίκτυα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ σας δώσω και ένα άλλο παράδειγμα λειτουργικότητας. Μπορεί να το κάνουν και άλλες συσκευές...αλλά εγω IPod Touch έχω.

Πέρισυ που ήθελα να πάω στο Λονδίνο με τον γιό μου, αγόρασα από το Ι- Τunes Store για 0.70 ευρώ, την εφαρμογή του Λονδρέζικου Μετρό. Είχα λοιπόν προγραμματίσει από πρίν όλο μου το ταξίδι μέσω μετρό...η δε εφαρμογή δούλευε και offline...έτσι έκανα όλες μου τις βόλτες χωρίς να ψάχνομαι...δεν λέω ότι είναι κάτι σπουδαίο, αλλά είναι βολικό.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρισυ που ήθελα να πάω στο Λονδίνο με τον γιό μου, αγόρασα από το Ι- Τunes Store για 0.70 ευρώ, την εφαρμογή του Λονδρέζικου Μετρό.

Υπάρχει και μία εφαρμογή που λέγεται MetrO http://itunes.com/apps/MetrO και έχει όλα τα μετρό του κόσμου. Είνια και free  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι μουσικες εφαρμογες του iphone εχουν κυριως διασκεδαστικο/εκπαιδευτικο χαρακτηρα κατα τη γνωμη μου

 

1.Εγω το χρησιμοποιω κατα την διαρκεια της μελετης μου με εφαρμογες που σου δειχνουν ακκορντα-κλιμακες-δρομους-αρπισματα κτλ κτλ

2.Για να κουρδιζω (εχει βγαλει μεχρι κ ο peterson strobe tuner app  :o )

3.Το πιανακι το χρησιμοποιω για ear training

4.Υπαρχει επισης εφαρμογη που παιζει αρχει guitar pro

5. Εχουν κυκλοφορησει ηδη αρκετα 4-καναλα τα οποια δεν εχω την ευκαρια να δοκιμασω λογω του οτι δεν εχω (ακομα...) καλωδιο για Κιθαρα-iphone

6. Υπαρχουν αρκετες εφαρμογες για μετρονομο

7. Εφαρμογες που παιζεις drums κιθαρα κ μπασσο μου φαινονται πιο πολυ για παιχνιδια κ σκοτωμα χρονου

 

 

Γενικα υπαρχουν χρησιμες εφαρμογες αλλα σιγουρα θα μπορουσα να μελετησω και χωρις αυτες  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5. Εχουν κυκλοφορησει ηδη αρκετα 4-καναλα τα οποια δεν εχω την ευκαρια να δοκιμασω λογω του οτι δεν εχω (ακομα...) καλωδιο για Κιθαρα-iphone

Δε θα παίζουν και με το mic?  Τώρα τι απόδοση θα έχει είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα παίζουν και με το mic?  Τώρα τι απόδοση θα έχει είναι άλλο θέμα.

γενικα δεν εχω μεινει ευχαριστημενος με το Mic που εχει πανω οποτε για αυτο και δεν εχω κατσει να ασχοληθω περισσοτερο με αυτες τις εφαρμογες  ;)

Four Track

4 Tracks DX

κ Gigbaby ειναι καποιες απο αυτες

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου