Προς το περιεχόμενο

Misa the Digital Guitar


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οτι και να λετε αυτο το πραγμα μου θυμιζει τον σταματη γαρδελη που τραγουδουσε στην μπαρμπαρελα...........πολυ 80's-90's βρε παιδακι μου...............

και εξαλου η μουσικη πηγαζει απο την ψηχη - δεν εχει σημασια το τι οργανο κρατας - τα συναισθηματα σου μπορεις να τα εκφρασεις χτυπωντας και το κεφαλι σου στον τοιχο - τωρα αν καποιος νομιζει οτι με αυτο εχει παραπανω δυνατοτητες απο οτι εχει με ενα synth ή armonio τοτε καλο θα ηταν να το ψαξει λιγο παραπανω...................

@mara  ρε συ τουλαχιστον αυτο που "επαιξες" εσυ εχει χορδες να σου δινει λιιιιγο την αισθηση αυτο δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ...................

Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα από το όργανο...αλλά δεν πειράζει γιατί είσαι καλό παιδί. ;D ;D

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα από το όργανο...αλλά δεν πειράζει γιατί είσαι καλό παιδί. ;D ;D

 

 

καταλαβα ρε δεν ειμαι χαζος (πολυ) ;D

απλα η ΟΛΗ ιδεα δεν μου καθεται καλα..........ισως ανηκω στο 10% απο εδω μεσα που ειναι "παραδοσιακοι" ;)

 

δλδ.....1 ερωτηση να σου κανω μιας και ανεφερες οτι εχεις παιξει με παραπλησιο οργανο

θα αγοραζες ποτε σου 1 τετοιο για να το ηχογραφισεις ή να βγεις στην σκηνη με αυτο ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα ρε δεν ειμαι χαζος (πολυ) ;D

απλα η ΟΛΗ ιδεα δεν μου καθεται καλα..........ισως ανηκω στο 10% απο εδω μεσα που ειναι "παραδοσιακοι" ;)

 

δλδ.....1 ερωτηση να σου κανω μιας και ανεφερες οτι εχεις παιξει με παραπλησιο οργανο

θα αγοραζες ποτε σου 1 τετοιο για να το ηχογραφισεις ή να βγεις στην σκηνη με αυτο ??

Μην φοβάσαι...το 99% είναι παραδοσιακοί... ;D

Να σου πώ την αλήθεια, είχα πάει για να το αγοράσω (και είχε 1500 2ο χέρι---προ κρίσης)...αλλά δεν με έπαιρνε στο παίξιμο, ήμουν πολύ λίγος! :'(

Πάντα θα ψάχνω κάτι κιθαροειδές, με καλύτερη απόκριση από τις midi κιθάρες!

 

θα αγοραζες ποτε σου 1 τετοιο για να το ηχογραφισεις

Προφανώς, το ίδιo κάνω (περίπου) και με το GR20

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φοβάσαι...το 99% είναι παραδοσιακοί... ;D

αχχχ και με ειχε πιασει μια ανησυχια  ;D ;D ;D

Πάντα θα ψάχνω κάτι κιθαροειδές, με καλύτερη απόκριση από τις midi κιθάρες!

Προφανώς, το ίδιo κάνω (περίπου) και με το GR20

 

δεν κανεις το ιδιο γιατι "παιζεις" κιθαρα - δεν την φανταζεσαι οπως κανεις με αυτου του ειδους τα "οργανα"

δλδ αμα στο εδιναν τσαμπα θα "πεταγες" το GR20 και θα ησουν με αυτο ?? (μην το παρεις στραβα που απευθυνομαι σε εσενα απλως ξαναλεω οτι εσυ εχεις παιξει με κατι παρομοιο αρα εχεις οπως και να το κανουμε μεγαλυτερη εμπειρια ;D ;D ;D ;D)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και επίσης παραδοσιακός τύπος(In love with the Vintage Sound) αυτό το πράγμα με ενθουσίασε....Και όπως αυτοί που μισούν την τεχνολογία και κάποτε δε δέχονταν τις "ηλεκτρικές" κιθάρες και τα "ντιστόρσια" και τώρα έχουν τα αναφερθέντα όργανα γίνει...."απαραίτητα" για ένα μεγάλο εύρος μουσικής....Μπορεί μετά από 50 χρόνια το συγκεκριμένο όργανο να είναι Επίσης απαραίτητο....Χαρακτηρίζοντας μια νέα γενιά από το 2011 και μετά!Τι λέτε?! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και επίσης παραδοσιακός τύπος(In love with the Vintage Sound) αυτό το πράγμα με ενθουσίασε....Και όπως αυτοί που μισούν την τεχνολογία και κάποτε δε δέχονταν τις "ηλεκτρικές" κιθάρες και τα "ντιστόρσια" και τώρα έχουν τα αναφερθέντα όργανα γίνει...."απαραίτητα" για ένα μεγάλο εύρος μουσικής....Μπορεί μετά από 50 χρόνια το συγκεκριμένο όργανο να είναι Επίσης απαραίτητο....Χαρακτηρίζοντας μια νέα γενιά από το 2011 και μετά!Τι λέτε?! ;D ;D

συμφωνώ απόλυτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και επίσης παραδοσιακός τύπος(In love with the Vintage Sound) αυτό το πράγμα με ενθουσίασε....Και όπως αυτοί που μισούν την τεχνολογία και κάποτε δε δέχονταν τις "ηλεκτρικές" κιθάρες και τα "ντιστόρσια" και τώρα έχουν τα αναφερθέντα όργανα γίνει...."απαραίτητα" για ένα μεγάλο εύρος μουσικής....Μπορεί μετά από 50 χρόνια το συγκεκριμένο όργανο να είναι Επίσης απαραίτητο....Χαρακτηρίζοντας μια νέα γενιά από το 2011 και μετά!Τι λέτε?! ;D ;D

 

ισως δεν αντιλεγω απλως αυτο το synth ειναι καθαρα μποζερια.........ωωωωωω κοιτα εχω κιθαρα που δεν ειναι κιθαρα αλλα ειναι synth...............

αυτο δεν ειναι εξεληξη της τεχνολογιας οπως λες με τα ντιστορια - ειναι ολοκληρο κεφαλαιο μονο του οποτε δεν θα επρεπε να το συγκαταλεγουμε στην μετεξεληξη της κιθαρας..........

απλα για να το θεσω καθαρα - δεν βρισκω λογο να υπαρχει ;D ;D ;D και ειμαι φαν της τεχνολογιας μεχρι εκει που δεν παιρνει 8) 8) 8) 8)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τό αδοκίμαστο καί τό απ’αλλού φερμένο Δέν τ’αντέχουν οί άνθρωποι κι είναι νωρίς,μ’ακούς Είναι νωρίς ακόμη μές στόν κόσμο αυτόν αγάπη μου ....(Ελύτης)  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου