Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η χειροτερη χορδη και ποια το 'καμαρι' σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μισω τις πενες γιατι ολο της χανω' date='αγοραζω καινουργιες και μετα τις βρισκω κατω απτο τραπεζι (πω πω ξενερωμα....ειμαι σιγουρος πως αμα ψαξω στο σπιτι θα βρω και 80000 πενες κατω απο κρεβατια-τραπεζια-στις τσεπες των τζιν-στο σιφωνι-στο σπιτι του σκυλου κλπ.κλπ![/quote']

 

Και σε αυτό το σημείο κολλάει η ερώτηση:

-ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΕΝΕΣ ΠΟΥ ΧΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ BIC??

:lol::lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά μόλις πριν καμιά ώρα έχασα τη πένα μου 8O και ακόμη ψάχνω και άς έχω μικρό δωμάτιο

 

Λοιπόν εμένα η σολ μου αρέσει για τα blues είναι αυτή που χρησιμοποιώ παραπάνω.Επίσης μου αρέσεις και η μι η μπάσα για τα nu-heavyμεταλλικά riff αλλά κουρδισμένη πιο χαμηλά! 8)

 

Μισώ τη σι.Αν κάποια μου ξεκουρδίζεται πολύ είναι αυτή

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσουν επισης οι κοπελλες που συχναζουν στη σχολη μου :lol: :lol:

με βολευουν σχεδον ολες...δεν ειναι σαν τις πενες 8) 8)

 

 

επισης δεν χανονται σαν τα καπακια των bic...το πολυ πολυ να την "κανουν" με κανεναν καγκουρα με παπι και να σκασω απο τα γελια

(πως να το κανουμε,αλλη αιγλη εχει ο μουσικος :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η μι κι αν την ρίξω σε ρε τότε μαρέσει να σέρνω και τη λα και τη ρε, πάνω κάτω, συνέχεια, μέχρι να βγει κάτι της προκοπής. Από κει και μετά αυτή που δεν προτιμώ φανατικά θα είναι η ρε και η λεπτή μι. Η σολ είναι άλλη μια αγαπήμένη, μόνο που έχει το συνήθες φαινόμενο να ξεκουρδίζεται ανά τακτά διαστήματα

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ την ρε και τη σολ, τα καλύτερα 'ταξίμια' παίζονται πάνω σ' αυτές. Μου την δίνουν οι χορδές που σπάνε, ιδίως όταν έχω ξεχάσει να βάλω στη θήκη ένα επιπλέον σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η χειροτερη μου χορδη ειναι η ΣΟΛ την οποια ΑΔΥΝΑΤΩ να κουρδησω... εχω καταληξει μετα απο πολλη σκεψη οτι απλα το αυτι μου δεν ακουει σε αυτο το ευρος συχνοτητων ρε παιδι μου..... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι κι εγω :)

Παμε καλα βλεπω, οι αποψεις διιστανται, αλλα πιστευω οτι εκτος απο μερικα 'μαυρα' προβατα :P που υποστηριζουν τη σολ, κατα τ'αλλα μαλλον αν μαζεψουμε υπογραφες θα καταφερουμε να τη βγαλουμε απ'τη μεση :wink:

 

Οσο για τις πενες, εχω καταληξει στο εξης συμπερασμα:Τις τρωει η πεταλιερα μου.

Δεν ξερω πως και γιατι, αλλα τις αφηνω παντα πανω στο foot pedal της GT6 και ουκ ολιγες φορες την αλλη μερα εξαφανιζονται!Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον :

θα μιλησω για την ηλεκτρικη κιθαρα μονο μια και ειναι αυτη που παιζω κατα 80% των περιπτωσεων στο διαστημα ενος μηνα τα τελευταια 6 χρονια.

1η : μου αρεσει ο το αποηχος που αφηνει στα αρπεζατα μπαλλαντοτραγουδα.της δινω σημασια για το πια νοτα μιας συγχορδιας θα την βαλω να παιξει.μουτη σπαει που δεν εχει το sustain των gibson.

2η : την προτιμω για το sustain που προσφερει στα bends.επισης για την καθαροτητα της στα jazz type solos.

3η : ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ! οχι απο κουρδισμα ,αλλα απο χροια και ελλειψη ογκου σε σχεση με τις υπολοιπες.την χαιρομαι ΜΟΝΟ σε blues παιξιμο.....ΤΗΣ ΑΛΛΑΖΩ ΤΟΝ ΑΔΟΞΑΣΤΟ!!!

4η /5η : οι πιο αγαπημενες μου μετα τις 2 πρωτες φυσικα!!

6η : την χρησιμοποιω μονο σε κλιμακες μεσα σε καποιο σολο , tapping και ΚΑΘΟΛΟΥ&για ρυθμικο παιξιμο.τωρα με την ροκινκγερ ομως την εχω συμπαθησει πολυ την π&@#@να!!

 

 

και κατι αλλο: μου αρεσει πολυ να μελεταω με την κιθαρα σκετη.χωρις ενισχυτη!την βρισκω! μηπως ειμαι αρρωστος????? 8O 8O 8O 8O :oops: 8O 8O 8O

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πένες, ακόμα κι αν πέσουν σε ένα άδειο δωμάτιο εμβαδού 150 τμ, θα βρουν ή θα δημιουργήσουν στην ανάγκη ένα σημείο με ελλειπή φωτισμό, με ίδιο χρώμα στη μοκέτα, στα μεγάλα ζόρια μπορούν να μπουν και ΚΑΤΩ απ'τη μοκέτα, απ'τον καναπέ, να βγουν απ'το σπίτι, να κατρακυλήσουν στις σκάλες και να καούν στο λεβητοστάσιο. Γενικά οι πένες συμπεριφέρονται σαν να είναι ταγμένες να απαλλάσονται από τον εκάστοτε ιδιοκτήτη...

 

...ά, και φυσικά όλοι γνωρίζουμε ότι η μόνη πένα που δεν χάνουμε ποτέ είναι η κατά περίπτωση πιό κιτς, άβολη και αντιπαθητική που έχουμε.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πένες' date=' ακόμα κι αν πέσουν σε ένα άδειο δωμάτιο εμβαδού 150 τμ, θα βρουν ή θα δημιουργήσουν στην ανάγκη ένα σημείο με ελλειπή φωτισμό, με ίδιο χρώμα στη μοκέτα, στα μεγάλα ζόρια μπορούν να μπουν και ΚΑΤΩ απ'τη μοκέτα, απ'τον καναπέ, να βγουν απ'το σπίτι, να κατρακυλήσουν στις σκάλες και να καούν στο λεβητοστάσιο. Γενικά οι πένες συμπεριφέρονται σαν να είναι ταγμένες να απαλλάσονται από τον εκάστοτε ιδιοκτήτη...

 

...ά, και φυσικά όλοι γνωρίζουμε ότι η μόνη πένα που δεν χάνουμε ποτέ είναι η κατά περίπτωση πιό κιτς, άβολη και αντιπαθητική που έχουμε.[/quote']

 

z7shysterical.giflachen.gifhappy8km.gif

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου