Προς το περιεχόμενο

Σεταρισμα σε μαγνητες μπασσου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα...θελω να σεταρω τους μαγνητες του μπασου μου ετσι ωστε να εχω το καλυτερο αποτελεσμα...το μπασο ειναι ενα warwick corvette w mec j j active w mec active preamp..παιζω σχεδον σε αναλογια 70-30 τον bridge μαγνητη με πολλα μπασα κομμενα mid  και λιγα πριμα..υπαρχει καποια στανταρ ρυθμιση για το υψος η απλα δοκιμαζω και οτι μου κατσει στα αυτι το κραταω?ευχαριστω...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους ρυθμίζω ανάλογα με το πού μου κάθονται καλύτερα στο αυτί.

Συνήθως φροντίζεις στις 2 πρώτες χορδές να είναι πιο κοντά στις χορδές και μακρύτερα στις μπάσες, δηλαδή χαλαρώνεις περισσότερο την κάτω βίδα του μαγνήτη σου ώστε να ανέβει πιο ψηλά.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους ρυθμίζω ανάλογα με το πού μου κάθονται καλύτερα στο αυτί.

Συνήθως φροντίζεις στις 2 πρώτες χορδές να είναι πιο κοντά στις χορδές και μακρύτερα στις μπάσες, δηλαδή χαλαρώνεις περισσότερο την κάτω βίδα του μαγνήτη σου ώστε να ανέβει πιο ψηλά.

Τους σεταρα ετσι...πολυ ωραιος ηχος..στρογγυγλος καθαρος απλα ψωφαει λιγο στα μπασα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψοφάει λίγο στα μπάσα σήκωσέ τους στις μπάσες χορδές ΕΛΑΧΙΣΤΑ!!!Γενικά εγώ αυτό που κάνω είναι να συνδέω το μπάσο με ένα DAW και παίζοντας ανοιχτές όλες τις χορδές να βγάζει την ίδια ένταση και στις 4!!συνήθως χαμηλώνω τον μαγνήτη προς τις μπάσες και αφήνω ήσυχο το μαγνήτη προς τις πρίμες...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά άν το μπασάκι το πήρες πρώτο χέρι, λογικά σου ρθε και ένα βιβλιαράκι μαζί που σου λέει και τις ρυθμίσεις που προτείνει η Warwick. βοηθάει στο να έχεις ένα καλό starting point.  αλλιώς http://www.warwickbass.com/media/manuals/Basses/WWBassManual_EN.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου