Προς το περιεχόμενο

Globus- BSG- Τα Σπάει…


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Οι παλιότεροι και κυρίως οι fan του science fiction θα θυμόσαστε το Galactica… Για όσους δεν γνωρίζουν από το 2004 ως το 2009 βγήκε από το κανάλι SyFy το re imagined Battlestar Galactica, το οποίο ήταν μια από τις καλύτερες (αν όχι η καλύτερη) σειρά της τελευταίας δεκαετίας.

Το βίντεο είναι ένα tribute κάποιου fan της σειράς, ο οποίος χρησιμοποίησε την μουσική των Globus για την μουσική του επένδυση- το παλικάρι έκανε… παπάδες.

Το κομμάτι ονομάζεται Preliator και είναι από το album τους με τον τίτλο Epicon. Δημιουργός των Globus είναι ο συνθέτης Yoav Goren, ο οποίος είχε στο μυαλό του να γράψει μουσική «σκοτεινή» και όπως δηλώνει και ο τίτλος του δίσκου, επική. Έκπληξη αποτελεί ότι ανάμεσα στα πολυπληθή μέλη των Globus φιγουράρουν τα ονόματα των Greg Bissonette και Mat Bissonette σε τύμπανα και μπάσο, καθώς και της Anneke Van Giersbergen των Gathering στα φωνητικά!

Θα παρακαλούσα για τις απόψεις σας για το κομμάτι και θα χαρώ πολύ να δω ότι ανάμεσα μας υπάρχουν BSG fans… you frackin toasters.

/

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Αίσχος… προδοσία… δεν παίζει το ρημάδι...

σε ποιον καλό άνθρωπο να στείλω το liνκ με ΠΜ να το ανεβάσει;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με τα θυμίζεις που έχω την original σειρά και την καινούρια σε DVD και τα τελευταία τα είδα μονοκοπανιά μέσα σε ενα μήνα  ;D

 

Μεγάλο κόλλημα...άριστη σειρά από όλες τις απόψεις.

 

 

 

edit: το λινκ είναι -> χχχ.youtube.com/watch?v=WdgyBzhdPIY&feature=player_embedded

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μη με τα θυμίζεις που έχω την original σειρά και την καινούρια σε DVD και τα τελευταία τα είδα μονοκοπανιά μέσα σε ενα μήνα  ;D

 

Μια από τα ίδια... Δεν σου κρύβω ότι κάθε Σάββατο πρωί ήμουν «κλαρίνο» από νωρίς για να δω στο You Tube το επεισόδιο που έπαιζε παρασκευή βράδι αμερική και για να το κατεβάσω... Πάντως αν σε ενδιαφέρει έχω και τα webisodes και το Razor... Τώρα παίζει το Caprica και ετοιμάζουν και το the Plan...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανκς, τo Razor το είχε μέσα στο DVD μαζί με πολλά καλούδια. Τα webisodes ποιά είναι;

 

Το Caprica θα το πάρω το καλοκαίρι σε DVD (θα παω στο Manchester στην Αγγλία τον Ιούλιο, έχει πάντα τρομερές εκπτώσεις με το τέλος της χρονιάς για τους φοιτητές  ;) )

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θανκς, τo Razor το είχε μέσα στο DVD μαζί με πολλά καλούδια. Τα webisodes ποιά είναι

 

 

Ανάμεσα στα seasons έβγαλαν 8 ή 9 μινι επεισόδια- τα webisodes- τα οποία δίνουν μικρά «στοιχεία» για κάποιες από τις ιστορίες και τα ανέβαζαν στο site της σειράς... Μην φανταστείς τίποτα τρελό, αλλά απαραίτητα για τους BSG... ψυχάκηδες!!! Είδες το Caprica;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, τα έχει μέσα στο DVD κι αυτά  :)

 

Δεν το είδα ακόμα το Caprica, αν και έχω δει ενα extended feature γα τα πρώτα επεισόδια. Περιμένω να το πάρω στο DVD να το δω όλο με τη μια.

 

Τώρα βλέπω το Babylon 5, αρχή 3ου κύκλου  ;D ;D ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα βλέπω το Babylon 5, αρχή 3ου κύκλου  ;D ;D ;D

 

To Caprica τον απρίλιο έβγαλε το pilot και μου άρεσε, τώρα έπαιξε πρώτο επεισόδιο στην αμερική αλλά δεν το είδα ακόμα... Αυτό που θα είναι καλό, αλλά δεν ξέρω κυκλοφορία, θα είναι το the plan που θα δούμε τον πόλεμο από την πλευρά των Cylones...

 

Έχω όλα τα seasons και τις ταινίες του Β5- το οποίο και λατρεύω, αλλά δεν έχω subs και είναι λίγο κουραστικό... Τα δικά σου είναι DVD ή web;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου