Προς το περιεχόμενο

hagstrom swede ή prs singlecut se?


Blaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας συμφορουμιτες!Θελω εδω κ αρκρετο καιρο να αγορασω κιθαρα σχηματος les paul!διαθετω γυρω στα 650 ευρω και δεν μπορω να καταλειξω!ειμαι αναμεσα σε prs se singlecut(την οποια δοκιμασα και μ αρεσε αρκετα για τ λεφτα της)και την hagstrom swede(την οποια δεν μπορω  να την βρω πουθενα για να την δοκιμασω)!απλα δεν μπορω να καταλιξω πουθενα,γιατι παρολο που δεν εχω δοκιμασει την hagstrom εχω διαβασει τα καλυτερα λογια,ακομα και σε συγκριση με gibson lp standard.Αυτο ομως που ανυσιχει περισσοτερο ειναι το μπρατσο και το ταστο(rasinator οσον αφορα τον ηχο που αποδιδει)της hagstrom γιατι ενω με βολευει το 25.5 scale της στρατ δεν ξερω κατα ποσο θα με βολευει σε μια lp.Αν μπορειτε πειτε μια γνωμη!ευχαριστω!

Fender η' Gibson? Ιδου η απορια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασει τα καλυτερα λογια,ακομα και σε συγκριση με gibson lp standard.

 

....το αλλο με τον Τοτο , το ξερεις  ??  ;D

 

Προσωπικα προτεινω  PRS  δαγκωτο .....

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....το αλλο με τον Τοτο , το ξερεις  ??   ;D

 

 

από περιέργεια και πάντα φιλικά, με πόσες swede έχεις παίξει; 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από περιέργεια και πάντα φιλικά, με πόσες swede έχεις παίξει;  

 

3 (ειχα και εγω...περιεργεια)  ;)

 

.....και ξαναεπαναλαμβανω  - το αλλο με τον Τοτο.......-       (σε σχεση Ηαgstrom-Gibson)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει για τις prs θα συμφωνήσω οτι είναι οι καλύτερες αλλά έχω ακούσει καλά λόγια και για τις hagstrom  :D i'm dying to play with an ultra swede in black  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν εχω  δοκιμασει καμια hagstrom!νομιζω πως δεν φερνουν!οσον αφορα τη συγριση με την gibson δεν την πολυπιστευω αλλα στο νοιζ την διαβασα και μ εκανε εντυπωση!γιαυτο εχω κολισει λιγο!απλα θελω να δοκιμασω πριν παρω μια απο τις 2!κ αλλη βοηθεια οσον αφορα την ταστιερα και το μπρατσο περισοτερο,αν γνωριζεται!

 

Fender η' Gibson? Ιδου η απορια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι ταστιέρα έπαιζες μέχρι τώρα?

 

προσωπικά με βόλευε μια χαρά, δεν πιστεύω ότι θα έχεις πρόβλημα.

Σε σύγκριση με prs se που άκουσα μου άρεσε περισσότερο η hagstrom. Αλλά

 

1.δεν δοκίμασα όλη τη σειρά prs se!

2.οι prs se από όσο ξέρω δεν στοχεύουν να προσεγγίσουν τον ήχο που πλησιάζει η hagstrom (ήτοι, les paul)

 

Αγόρασε άφοβα, θα έλεγα.

Ακόμη και αν δεν σου αρέσει και δεν θες να τη στείλεις πίσω (στο Internet μαγαζί) από όπου θα την αγοράσεις, σίγουρα θα βρεθεί κάποιος να σε "απαλλάξει".

 

Όσον αφορά την σύγκριση με les paul (standard) συγκρίνετε ανόμοια πράγματα. Η lp standard κάνει τα τριπλάσια χρήματα!

 

αυτά, ελπίζω να βοήθησα.

 

φιλικά,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπαιζα με rosewood!απλα δεν ξερω αν θα εχει μεγαλη διαφορα οσον αφορα τον τονο της!δεν θελω να μοιαζει με τον τονο  μιας κιθαρας που εχει εβενο!θελω ποιο βαθος!οχι οτι παιζει μονο αυτο ρολο,αλλα,σιγουρα παιζει καποιο ρολο!μοιαζει καθολου το rasinator μ rosewood?η μοιαζει περισσοτερο με εβενο?ε? 

Fender η' Gibson? Ιδου η απορια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελάχιστα καταλαβαίνω από τη διαφορά λόγω ταστιέρας.

το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι σίγουρα δεν έχει την αίσθηση του maple, ούτε και το σκάσιμό του (οκ, στο δικό μου αυτί και χέρι πάντα!). Πάντως πολύ βολική στο παίξιμο, εαν έχεις συνηθίσει ή σε βόλεψε στρατ τύπου κιθάρα δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου