Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones w. Buddy Guy - Champagne & Reefer (live 2006)


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφυγε και με δωρακι απο τον Richards ο Buddy Guy ε? (στο τελος που του δινει την κιθαρα του λεει "It's yours")

Παντως ο Buddy Guy ποτε δεν μου αρεσε, τον εχω δει και Live μαζι με John Mayall (με εναν ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΟ Coco Mondoya) κι εναν Albert Collins ΦΩΤΙΑ και λαυρα. Δεν ξερω γιατι αλλα δεν εχω ακουσει ποτε τον Guy να ΠΑΙΖΕΙ καλα, σε αντιθεση με το τραγουδι του που σπερνει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν εχω ακουσει ποτε τον Guy να ΠΑΙΖΕΙ καλα, σε αντιθεση με το τραγουδι του που σπερνει

 

BAN

πανε ακου malmsteen ρε!  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν εχω ακουσει ποτε τον Guy να ΠΑΙΖΕΙ καλα, σε αντιθεση με το τραγουδι του που σπερνει

 

συμφωνω..νομιζω οτι ολοι ακουν αυτο που λες!(δεν μπορει να παιξει μια νοτα σωστα δηλαδη... ;D)

απλα ειχε το πακετο και εκτος των αλλων,επηρρεασε και τον srv(ο οποιος λατρευε τον buddy guy)..αυτο λεει πολλα απο μονο του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες λιγότερα για τον Buddy γιατί έχω την κιθάρα του!... :D

 

Άν την έβλεπε με διπλό βέβαια θα έφριζε ο άνθρωπος!!  ;D

 

 

Η φωνή πάντως φτάνει και περισσεύει!!

(Ώρες ώρες αναρωτιέμαι πόσο μεγαλύτερη αποδοχή θα είχε π.χ. ο robben ford αν μπορούσε να τραγουδήσει καλά τα blues!... ::) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο Buddy Guy ποτε δεν μου αρεσε,

 

OK θα το πω και εγώ. Δεν ξέρω αλλά να, ο Buddy Guy (και ο Hooker αλλά αυτός είναι άλλο κεφάλαιο)

δεν μου άρεσε ποτέ ιδιαίτερα. Από την εποχή που τον πρωτοάκουσα με τον Junior Wells (Pleading the Blues από τους πρώτους και αγαπημένους μου δίσκους) αυτό το θαμπό νευρικό παίξιμο δεν ήταν αυτό που ήθελα. Από την άλλη έχει αυτή την ιδιαιτερότητα να βάζει πανέμορφα ριφάκια/δαντελίτσες μέσα στο κομμάτι που σου μένουν στο μυαλό.

Βέβαια η άποψή μου σχετικά με την αξία του Guy είναι ίδια με τις παρανυχίδας (και πάρα πολύ λέω) που μιλάει για την αξία του ποδιού. Οταν έχουν αποφανθεί για αυτόν Hendrix, Clapton, Vaughn εγώ τι να πω. Τίποτα. Στην άκρη κάθομαι.

 

Βέβαια όταν τον βάλεις δίπλα στον Richards φαίνεται Malmsteen  ;D (δεν μου αρέσει ο Malmsteen παρεπιπτόντως).

Τώρα για τον Woods τι να πεις.......... Μυστήριο.............Μεγάλο μυστήριο

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια όταν τον βάλεις δίπλα στον Richards φαίνεται Malmsteen

 

αυτο ειναι κακιουλα... ;D

 

ολοι οσοι κατακρινουν τον θεο (Keith) σταματανε να το κανουν μολις πανε να παιξουν τραγουδια των Stones....και τα βρισκουν...σκουρα... ;D

 

παντως στην απιστευτη ταινια του Σκορτσεζε ο Keith παιζει...υπεροχα (και κανει και εκπληκτικα σολα...) ;)

 

Για τον Buddy δεν μιλαμε καν ειναι σαν να κρινουμε την αρχιτεκτονικη της..Ακροπολης....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου