Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones w. Buddy Guy - Champagne & Reefer (live 2006)


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK θα το πω και εγώ. Δεν ξέρω αλλά να, ο Buddy Guy (και ο Hooker αλλά αυτός είναι άλλο κεφάλαιο)

δεν μου άρεσε ποτέ ιδιαίτερα. Από την εποχή που τον πρωτοάκουσα με τον Junior Wells (Pleading the Blues από τους πρώτους και αγαπημένους μου δίσκους) αυτό το θαμπό νευρικό παίξιμο δεν ήταν αυτό που ήθελα. Από την άλλη έχει αυτή την ιδιαιτερότητα να βάζει πανέμορφα ριφάκια/δαντελίτσες μέσα στο κομμάτι που σου μένουν στο μυαλό.

Βέβαια η άποψή μου σχετικά με την αξία του Guy είναι ίδια με τις παρανυχίδας (και πάρα πολύ λέω) που μιλάει για την αξία του ποδιού. Οταν έχουν αποφανθεί για αυτόν Hendrix, Clapton, Vaughn εγώ τι να πω. Τίποτα. Στην άκρη κάθομαι.

 

 

+φωνώ απόλυτα!

 

αυτο ειναι κακιουλα... Grin

 

ολοι οσοι κατακρινουν τον θεο (Keith) σταματανε να το κανουν μολις πανε να παιξουν τραγουδια των Stones....και τα βρισκουν...σκουρα... Grin

 

Νομίζω ότι τα παρα λές λιγουλάκι... ::)

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι τα παρα λές λιγουλάκι..

 

καλα...δοκιμασε να τα παιξεις ΣΩΣΤΑ και τα λεμε.... ;D ,δεν εχω ακουσει ουτε ΕΝΑ κιθαριστα να τα καταφερνει,ουτε Ελληνα ουτε ...ξενο οποτε αν τα καταφερεις θα εισαι ο πρωτος (προσεξε ΣΩΣΤΑ οχι οπως το παιζουν στα...ελληνικα...ροκοσκυλαδικα... ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα...δοκιμασε να τα παιξεις ΣΩΣΤΑ και τα λεμε.... ;D ,δεν εχω ακουσει ουτε ΕΝΑ κιθαριστα να τα καταφερνει,ουτε Ελληνα ουτε ...ξενο οποτε αν τα καταφερεις θα εισαι ο πρωτος (προσεξε ΣΩΣΤΑ οχι οπως το παιζουν στα...ελληνικα...ροκοσκυλαδικα... ;D ;D)

 

ok!

Θα το κοιτάξω!!! ;)

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα...δοκιμασε να τα παιξεις ΣΩΣΤΑ και τα λεμε.... ;D ,δεν εχω ακουσει ουτε ΕΝΑ κιθαριστα να τα καταφερνει,ουτε Ελληνα ουτε ...ξενο οποτε αν τα καταφερεις θα εισαι ο πρωτος (προσεξε ΣΩΣΤΑ οχι οπως το παιζουν στα...ελληνικα...ροκοσκυλαδικα... ;D ;D)

 

θα συμφωνησω...Η αληθεια ειναι οτι εμεις οι ελληνες πολλα τετοια κομματια τα παιζουμε λιγο ..ελληνικα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου