Προς το περιεχόμενο

Πιατινια....βοηθεια!


philip94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες καλησπερα!Ειμαι σχετικα καινουργιος στο θεμα drums θελω και λιγη βοηθεια με το πως να καθαρισω τα πιατινια μου...Εχω το σετ(πιατινια,τυμπανα)περιπου 5 μηνες κ παραξενευτηκα οταν τα πιατινια μου αρχισαν απο γυαλιστερα που ηταν να εχουν ενα περιεργο χρωμα λες κ εχουν σκουριασει...τρομοκρατιθηκα κ θελησα να ρωτησω για λιγη βοηθεια απο καπου...Μηπως ξερετε τη παιζει κ πωσ μπορω να το διορθωσω?? :)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντα αρχικά ένα μπανάκι με χλιαρό νερό και μαλακό σφουγγάρι με λίγο σαπούνι και άν δεν καθαρίσουν δοκίμασε κάποιο ειδικό καθαριστικό ανάλογα με τη μάρκα των πιάτων σου (η κάθε εταιρία βγάζει το δικό της).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η καλύτερη λύση (άμεση λύση βασικά, σε περίπτωση που δεν έχεις κάποιον φίλο/γνωστό ντράμερ) είναι να το ψάξεις λίγο είτε στο site της εταιρίας είτε σε κανα google. Αν είναι δηλαδή άμεση ανάγκη...

Support your local scene.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιεί cillit bang, θυμάσαι την διαφήμιση με το νόμισμα

Βρέχω ένα μπαμπάκι με το πιω πάνω υγρό, και περνώ τα πιάτα.

Μετά σαπούνι και χλιαρό νερό, καλώ ξέβγαλμα και στέγνωμα, και τα Paiste FO602 και 2002 35 ετών και άνω είναι σαν καινούργια.

Δοκίμασα και με καθαριστικό της paiste, αλλά όσο τρίβεις τόσο μαυρίλα βγάζει σαν το braso, σου βγαίνει η παναγία  :( , το αποτέλεσμα δεν μου άρεσε γιατί δεν ήταν ομοιόμορφο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιεί cillit bang, θυμάσαι την διαφήμιση με το νόμισμα

Βρέχω ένα μπαμπάκι με το πιω πάνω υγρό, και περνώ τα πιάτα.

Μετά σαπούνι και χλιαρό νερό, καλώ ξέβγαλμα και στέγνωμα, και τα Paiste FO602 και 2002 35 ετών και άνω είναι σαν καινούργια.

Δοκίμασα και με καθαριστικό της paiste, αλλά όσο τρίβεις τόσο μαυρίλα βγάζει σαν το braso, σου βγαίνει η παναγία  :( , το αποτέλεσμα δεν μου άρεσε γιατί δεν ήταν ομοιόμορφο

 

 

:o :o :o

 

είσαι σιγουρος για το cilit bang...? τα πιατίνια φίλε μου δεν είναι νομισματα...αλλά αξίζουν όσο παααααρα πολλά νομισματα μαζί...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o

 

είσαι σιγουρος για το cilit bang...? τα πιατίνια φίλε μου δεν είναι νομισματα...αλλά αξίζουν όσο παααααρα πολλά νομισματα μαζί...

 

 

Όχι δεν είμαι σίγουρος για να χαλάσεις τα δικά σου το έγραψα  ;D

 

 

εγω  με αυτό τον τρόπο τα καθαρίζω

Αν θέλεις κάνε μια δοκιμή σε κάποιο σπασμένο να δεις το αποτέλεσμα.

Αν δες σου κάνει ο τρόπος που λέω πάρε braso-silvo-camel οτι θελεις

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε εταιρία πιατινιών βάζει σαν τελικό στάδιο φινιρίσματος μία στρώση προστατευτικού υλικού. Με τα καθαριστικά που προτείνετε ,εκτός του απλού σαπουνιού και νερού, συμβάλλεται στον περιορισμό του και επομένως ελαττώνεται δραστικά η μακροζωίια του πιατινιού. Αφήστε τα στην ησυχία τους να ωριμάσουν και να βρωμίσουν σαν ζωντανοί οργανισμοί..........μόνο καλό τους κάνει.......  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε εταιρία πιατινιών βάζει σαν τελικό στάδιο φινιρίσματος μία στρώση προστατευτικού υλικού. Με τα καθαριστικά που προτείνετε ,εκτός του απλού σαπουνιού και νερού, συμβάλλεται στον περιορισμό του και επομένως ελαττώνεται δραστικά η μακροζωίια του πιατινιού. Αφήστε τα στην ησυχία τους να ωριμάσουν και να βρωμίσουν σαν ζωντανοί οργανισμοί..........μόνο καλό τους κάνει.......  :o

 

Αυτα περι μακροζωίας κτλ δεν τα πιστευω να πω την αλήθεια, αυτό δε σημαινει ότι θα τα καθαριζα με cilit bang το μπρασσο ή το αλατι με ξυδι κανουν καλα τη δουλεια τους...

Δημήτρη το πιατίνι δεν είναι κρασί ρε φίλε....δεν αποτελειται απο ζωντανους οργανισμούς...ενταξει λες ΣΑΝ ζωντανος οργανισμος, δε λέω...να στρωνει ο ήχος και να ''ανοίξει'' ένα πιάτο ναι, αλλα το να ωριμάσει δε μου κάθεται καλα σταυτι...ίσως και να εννοουμε το ίδιο.. :P

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου