Προς το περιεχόμενο

Eden wtx-500 vs Markbass Little Mark III- Ποιος από τους 2 μικρούληδες γίγαντες;


Psyberbass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας μπασόμουτρα!

Εφτασε το πληρωμα του χρόνου να πάρω και εγω καλο ενισχυτάρι! Είμαι μεταξύ του μικρού Eden και του περίφημου Markbass. Στα σπεκς είναι και τα 2 αρκετά κοντά και το ίδιο και στην τιμή (600 έχω βρει τον Eden και 666 (μαμώ τις τιμές ε;) το Mark).

Για αρχή θα συνδυαστεί με φτηνή 2x10 καμπίνα (όποιος έχει τιποτα για σπρώξιμο p.m. ;)).

 

Τι λέτε λοιπον ποιον απο τους 2; Για τους Mark έχω ακούσει απίστευτα πράγματα αλλά γενικά όπου ακούω πολλά κεράσια... Καλά λόγια ακούγονται και για τους Eden (τον έχω δει από κοντά είναι πολύ μικρός και ελαφρύς). Περιμένω τιπς και καθοδήγηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000% markbass... Πολύ καλύτερο απο το wtx... Το μόνο καλό που έχει ο eden σε σχέση με το Mark III, είναι πως λειτουργεί σε 110 και 220... αλλά, αν δεν έχεις κάνει το ελλαδα-νέα υόρκη, κολιάτσου-παγκράτι, αυτό δεν σε απασχολεί και τόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000% markbass... Πολύ καλύτερο απο το wtx... Το μόνο καλό που έχει ο eden σε σχέση με το Mark III, είναι πως λειτουργεί σε 110 και 220... αλλά, αν δεν έχεις κάνει το ελλαδα-νέα υόρκη, κολιάτσου-παγκράτι, αυτό δεν σε απασχολεί και τόσο...

 

οχι δεν αποτελει κριτηριο αυτο για μενα. προτείνετε markbass λογω γενικότερης εμπειρίας ή έχετε ακούσει τον little mark iii συγκρεκριμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως θα μιλησω μονο για τον markbass μιας και εχω ακουσει μονο αυτο.εγω εχω ενα combo cmd που φοραει την κεφαλη του μαρκου.ειναι πολυ δυνατο το μηχανηματακι αυτο και πολυ ελαφρυ.πολυ ζεστος ηχος,καλο eq και εχει πανω 2 εφε-φιλτρα που το ενα αυξανει τις ακραιες συχνοτητες(σλαπ κτλ ;))και το αλλο τα μεσαια.αυτα τα 2 εφε ειναι και ενα μεγαλο + του ενισχυτη γιατι μπορεις και πετυχεις πολλους ηχους.βρες και τον eden και συγκρινε τους να δεις τι σαρεσει.αμα εισαι τυχερος μπορει να πετυχεις καναν στον μεταλλιδη για να τον ακουσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καταρχάς καλή αγορά…

Με Eden δεν έχω παίξει ποτέ, οπότε δεν έχω άποψη. Όμως ο combo Markbass που έπεσε στα χέρια μου ήταν ένα overall αξιοπρεπές μηχάνημα. Δεν ξέρω αν έχουν ειπωθεί απίστευτα πράγματα για τους Markbass, αλλά αυτό που άκουσα ήταν ένα μηχάνημα που άξιζε τα (αρκετά) λεφτά του…

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως θα επρεπε να ανοιξω νεο thread αλλα τους ενισχυτες της Line 6 hd400 και hd750 τους εχει ακούσει κανείς. Η τιμή τους ειναι πολύ καλή και αναρωτιέμαι ηχιτικά τι έχουν να πουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω δοκιμασει τις κεφαλες αλλα ειχα καποτε εναν combo LD και δεν ειχα μεινει ικανοποιημενος.

αλλα η γνωμη μου ειναι περιττη,πηγαινε και ακουσε τους και συγκρινε με αλλες κεφαλες με το ιδιο budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου