Προς το περιεχόμενο

nocaster jam


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα πιο ολοκληρωμένο κλιπάκι με τη nocaster (www.noiz.gr/index.php?topic=172600.0 ), πάνω σ' ένα backing track του longshadow. Ακούγονται πρώτα ο neck και μετά o bridge- volume και tone στο full.

Σχολιάστε ήχο, παίξιμο, γραμματοσειρά ότι θέτε  ;D

 

Ευχαριστώ!

nocasterjam.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουαου...! Ακουγεται σαν tele!!! Μου αρεσε πολυ ο ηχος της!

Αλλα και το παιξιμο ηταν καλο man!!! Τα συγχαρητηρια μου!

(00.38-00.40... Τι θελει η μινορε εκει βρε???? :P)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks, χαίρομαι που σου άρεσε!

 

(χμμμ...εμένα καλά μου ακούγεται εκεί η μινόρε, γι' αυτό και την έβαλα. λες να με προδίδει τόσο πολύ το βιονικό αυτί μου ?  :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ που το άκουσες! Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ πιο διαφορετική από τη strat απ' όσο περίμενα, σαν να έχει περισσότερα μπάσα και πρίμα και να είναι και λίγο πιο, πως να το πω, ξερή και πρωτόγονη, αλλά όχι με την κακή έννοια. Raw είναι η σωστή αγγλική λέξη.

Ακόμα "προσαρμόζομαι" αλλά μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μινορε του γονιδη στο 40 που λεει κ ο γιαννης.Περιμενα να ακουσω καμμια τρελη καφριλα οταν το διαβασα αλλα νταξ βγαινει ο μπουζουξης απο μεσα σου καλο ειναι κι αυτο αναλογα με τα κεφια.

 

Πολυ bluezolickiazeis ρε παιδι μου.Το χουν ολοι οι μπλουζιστες αυτο το πραγμα μαλλον.Τα slides τα βιμπρατα κ τα σηκωματα στο τελος της νοτας.Το μινοροματζορο εννοω.Πολυ ατακα,μηπως τα ξεσηκωνεται ολοι απο εναν?Ποιος ειναι αυτος ο ενας?ο στιβις ο ρέι μηπως ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ bluezolickiazeis ρε παιδι μου.

 

Ευχαριστώ για το κομπλιμάν :)

 

Τώρα για το "ξεσήκωμα", δεν ξέρω.... Μάλλον αν ακούς πολύ ένα είδος μουσικής ασυναίσθητα αντιγράφεις πράγματα. Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και μ' εσένα και τα τζαζοπαιξίματά σου.

 

Φράσεις αυτούσιες δεν έχω ξεσηκώσει. Δεν έχω μπει δηλαδή ακόμα σ' αυτή τη διαδικασία, αν και ξέρω ότι είναι πολύ χρήσιμη. Υπάρχουν μάλιστα βιβλία ειδικά γι' αυτό, δεκάδες φρασούλες, γυρίσματα κλπ που μπορείς να τα εντάξεις στο "λεξιλόγιό" σου, μαζί και με τις δικές σου βέβαια.

 

Και ο SRV που λες, αν προσέξεις, παίζει πολλές φορές τα ίδια πράγματα, ακόμα και περάσματα αυτούσια. Αν τα δεις σαν νότες, είναι ακριβώς ίδια. Τα παίζει όμως με άλλο feel, σε άλλη τοποθεσία στην ταστιέρα και με άλλη σειρά και έτσι σου ακούγεται σαν κάτι διαφορετικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο σου ....κλιπάτσι μέχρι τώρα (εγώ ακόμη δεν πιστεύω πως παίζεις λιγότερο απο 3 χρόνια όπως ισχυρίζεσαι  ;D ), εξαιρετικός ήχος, και πολύ πιο "σίγουρο" παίξιμο απο τα προηγούμενα !!

 

Super ! smokin.gif

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ήταν το καλύτερο σου, σίγουρα είχε πάντως αρκετές καλές στιγμές (και άλλες λιγότερο καλές..)

 

Το πιο σίγουρο παίξιμο που είπε ο silot το παρατηρώ κι εγώ και καλό είναι να αισθάνεσαι μια κάποια σιγουριά όταν παίζεις ,ακόμη και τη στιγμή που κάνεις ένα υποτιθέμενο λάθος...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@silot: Ρε, Μάρτιο 2008 πήρα τη strat λέμε :) Πιο πριν έπαιξα ακουστική στο λύκειο για δυο χρόνια περίπου και την παράτησα (πολύ κακώς).

 

@longshadow: Κι' εγώ με βλέπω πιο σίγουρο όσο περνάει ο καιρός. Δεν παίζεις μόνο καλύτερα όταν είσαι πιο σίγουρος, είναι και πιο διασκεδαστικό. Σαν να είσαι ζωγράφος και να έχεις περισσότερες μπογιές ένα πράμα.

 

 

Thanks both για τα σχόλια και το χρόνο σας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου