Προς το περιεχόμενο

Tascam us-122


pulp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά!

 

1ο μου ποστ.:)

 

ψάχνω drivers για την tascam us-122 , έχω λειτουργικό windows 8,1 και δεν βρισκώ.

έκανα την κίνηση να εγκαταστήσω τους οδηγούς απο την tascam us-122L, εννοήτε δεν εγκαταστάθηκαν

 

το μονο που βρήκα ήταν drivers για xp και vista.

 

μια βοήθεια, τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και γω τη συγκεκριμένη κάρτα. Δυστυχώς Η tascam δεν την υποστήριξε ούτε για windows 7 ούτε για 8. Αν όμως βάλεις τον driver US122_Win_3.40f που είναι για windows vista, στη συνέχεια τρέξεις τον driver σε compatibility mode windows vista και ως administrator (με δεξί κλικ στο εκτελέσιμο αρχείο της εγκατάστασης αφού αποσυμπιέσεις τον driver που θα έχεις κατεβάσει), θα εγκατασταθεί η κάρτα. (Δε θα συνδέσεις την κάρτα πριν ξεκινήσεις την εγκατάσταση). Σε windows 7 τη δουλεύω έτσι εγώ και έχω διαβάσει πως το ίδιο κάνει και για τα 8. Όμως σημαντική σημείωση : Ποτέ δεν πρέπει να την έχεις συνδεδεμένη ενώ ξεκινάς τα windows και ενώ κάνεις τερματισμό. Την αποσυνδέεις και μετά κάνεις τερματισμό. Ξεκινάς τα windows και αφού μπεις μέσα μετά τη συνδέεις.

 

Ελπίζω να βοήθησα! (Σημείωση μιλάω για την us-122 την 1η έκδοση που είναι ασημί - μπλε η κάρτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου