Προς το περιεχόμενο

Πως να κανω το ηχο της κιθαρας μου πιο "γκαζιάρικο"?


nikolas5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους.

Ακουστε πως εχει το ολο θεμα.Μου αρεσει η μεταλ και θελω να κανω τον ηχο της κιθαρας μου πιο μεταλ,πιο γκαζιαρικο.τι να κανω???

1) να παρω κανα μαγνητη

2) να παρω κανα πεταλακι

3)η να κανω καμια μετατροπη στο μαγνητη που εχω αλαζοντας το μαγνετ bar σε Α5??

Για πειτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα εχεις ως εξης:

- πες τι κιθαρα εχεις?

- πες τι ενισχυτη εχεις?

- τι πεταλια εχεις τωρα?

 

γιατι αλλιως δεν βλεπω να παρεις καμια απαντηση  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο σορυ.Βασικα δεν εχω και καμια γαματη κιθαρα ,εχω ενα boxet set της behringer και απλος κοιταω ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να τη βολεψω γιατη δε παιζει κενουρια κιθαρα.

απο πεταλακια κανενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σε απογοητευσω αλλα τα πραγματα ειναι δυσκολα !!!!

κανε την δουλεια σου με αυτα που εχεις μην ριχνεις λεφτα σε διαφορα(μαγνητες πεταλια κτλ) και σιγα σιγα ξεκινα παρε εναν ενισχυτη καλο και αν δεν σου κανει το γκαζι του παρε κανα πεταλακι .

Προς το παρων ρυθμισε αυτα που εχεις και κανε υπομονη για εναν καλο ενισχυτη ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Katεβασε κανενα προγραμμα σαν το peavey revalver και θα εχεις οτι ενισχυτη και εφφε θελεις στο pc σου.

και αν σου αρέσει αγόρασέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητε nicola5

 

το να κανεις τον ηχο σου πιο γκαζιαρικο ειναι το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου. Το δυσκολο ειναι να εχεις καλο high gain ηχο. Δυστυχως, με βαση την εμπειρια μου ο καλυτερος και πιο αποδοτικος τροπος για εναν καλο «γκαζιαρικο» ηχο ειναι ενας λαμπατος ποιοτικος high gain ενισχυτης. Μεχρι στιγμης και παροτι στους overdriven ηχους η παλια συνταγη του «καθαρο καναλι ενισχυτη και πεταλακια» ειναι εξαιρετικη, δεν ειναι εξισου καλη και στους high gain ηχους. Κατα τη γνωμη μου βρες εναν καλο λαμπατο high gain ενισχυτη. Απο εκει και περα υπαρχουν πολλοι αλλοι τροποι, περισσοτερο η λιγοτερο επιτυχημενοι: απο ενα metal zone μεχρι το να boostαρεις το overdriven καναλι του ενισχυτη σου.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου