Προς το περιεχόμενο

Jamman & 1spot- unknown parameter value.....


Dead Inside

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

βασανίζομαι με το εξής θέμα. Πρόσφατα έγινα κάτοχος του εν λόγω looper και διαπίστωσα το εξής περίεργο:

Ενώ όταν το βάζω με τον μετασχηματιστή του λειτουργεί οκ, όταν το συνδέω με το 1spot, δεν λειτουργεί παρόλο που "φαίνεται" να περνει ρευμα (led αναβουν κανονικά και τα σχετικά). Μάλιστα έχω το 1spot με τα 1700mA και το Jamman χρειάζεται σύμφωνα με τον κατασκευαστή 1300mA.

δοκίμασα μάλιστα να βγάλω τα πάντα κ να αφήσω 1spot με Jamman μόνο, αλλά και πάλι τίποτα.

Έχει κανείς πρότερη εμπειρία στο θέμα και τι γίνεται ώστε να με διαφωτήσει ?

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το site της digitech.

 

Power Input: 9 VAC 1.3 A

 

To 1spot ειναι dc. Οποτε βγαλ'το γρηγορα για να μην κανεις και καμια ζημια ;D

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το site της digitech.

 

Power Input: 9 VAC 1.3 A

 

To 1spot ειναι dc. Οποτε βγαλ'το γρηγορα για να μην κανεις και καμια ζημια ;D

 

ουπςςςςς αυτο δε το παρατηρησα .........

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουπςςςςς αυτο δε το παρατηρησα .........

ευχαριστω

 

Πρόσεξέ το κάτι τέτοιο είχα πάθει εγώ με ένα Digitech Whammy αλλα δεν πρόλαβα να το συνδέσω γιατι διάβασα το manual και το είδα και μου το είπαν και τα παιδιά εδώ πέρα. Μην το συνδέσεις λοιπόν ξανά!!!  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξέ το κάτι τέτοιο είχα πάθει εγώ με ένα Digitech Whammy αλλα δεν πρόλαβα να το συνδέσω γιατι διάβασα το manual και το είδα και μου το είπαν και τα παιδιά εδώ πέρα. Μην το συνδέσεις λοιπόν ξανά!!!  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

ΠΟΤΕ ξανα!!!! ενταξυ μια φορά το συνεδεσα για max 5 min κ μετα το επαιζα με το δικό του κ ηταν εντάξυ, επομένως πιστευω οτι δε το χαλασα..... οχι τιποτα αλλο περιμενα πως και πως να το παρω κ ειναι κ ακριβο .... θα εβγαζα τα ματακια μου με τα χερακια μου.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα...

ρε παιδιά τα περισσότερα πεταλάκια ειναι AC και μια χαρά δουλεύουν με το 1-spot...

τι παίζει?  ???

 

''Zed's dead baby,Zed's dead...''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα...

ρε παιδιά τα περισσότερα πεταλάκια ειναι AC και μια χαρά δουλεύουν με το 1-spot...

τι παίζει?  ???

 

 

DC ειναι τα περισσοτερα πεταλακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα...

ρε παιδιά τα περισσότερα πεταλάκια ειναι AC και μια χαρά δουλεύουν με το 1-spot...

τι παίζει?  ???

 

 

Μπα...dc είναι αλλά έχεις δίκιο με το θέμα τροφοδοσίας, το dl-4(delay) της line6 που ήταν AC μια χαρά έπαιζε με dc τροφοδοτικό(δε θυμάμαι την πολικότητα βέβαια..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποτε όλες αυτές οι καταστροφολογίες πέρι κάψιμο πεταλιών, 1-spot, ηλεκτροπληξίας και δίαρροιας (  :P  :P :P ) ισχύουν ή όχι?  ???

''Zed's dead baby,Zed's dead...''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου