Προς το περιεχόμενο

Hip Hop beat......Angel (demo)


KARNEZIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=foEqUdaauOA

 

περιεχει sample φυσικα......

 

το εχω φτιαξει στο cubase sx3......

 

για πειτε καμμια γνωμη!! :D

O TAΛΑΝΤΟΥΧΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΡΝΕΖΗΣ 2008.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ακουγεται. Ομως προσπαθησε να αλλαξεις λιγο την ροη του κομματιου....ειναι λιγο μονοτονο.

 

Υ.Γ και στα δικα μου κομματια (καμια σχεση με hip-hop) εχω αυτο το προβλημα να κολλαω σε ενα ριφ. 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ακουγεται. Ομως προσπαθησε να αλλαξεις λιγο την ροη του κομματιου....ειναι λιγο μονοτονο.

 

Υ.Γ και στα δικα μου κομματια (καμια σχεση με hip-hop) εχω αυτο το προβλημα να κολλαω σε ενα ριφ. 

 

με περιοριζουνε λιγο τα chops που εχω κανει ηδη αλλα οντως χρειαζεται μια αλλαγη!

 

ευχαριστω πολυ!! ;)

O TAΛΑΝΤΟΥΧΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΡΝΕΖΗΣ 2008.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Nice work! Για να ξεφύγεις από τη "μονοτονία" και επειδή το κομμάτι είναι Hip hop, μπορείς να βάλεις ένα αρπέζ από πιάνο σε κάποια σημεία (κάτι που θα το γεμίσει κιόλας, ειδικά αν το αρπέζ αλλάζει στην πορεία του κομματιού). Επίσης μπορείς να χώσεις ένα ρυθμό από μπάσο (πολύ καλή η μπότα που χρησιμοποίησες και ίσως "δείξει" περισσότερο με το μπάσο - το κομμάτι σημειωτέον το ακούω σε logitec ηχεία και όχι στα monitor οπότε μπορεί να κάνω και λάθος).

 

Τέλος (αν θυμάμαι καλά είσαι από επαρχία) μπορείς να βάλεις ένα φιλαράκι σου να σκρατσάρει κιόλας προς το τέλος  ;)

 

Αυτά από μένα!

 

Keep it real bro!

Peace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου