Προς το περιεχόμενο

Μέταλ ενισχυτής?


PossySE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ρε μαγκες να σας ρωτησω κατι....drummer ειμαι καταρχήν αλλα δε κατεχω και γνωσεις περι κιθαριστικων...πηγαμε τις προάλλες στο baseline στη καλλιθεα για πρόβα.

 

τσιμπημενο στουντιο (15/ωρα) αλλα φοβερο εξοπλισμο και ωραια ακουστικη

 

ειχε ενα κεφαλι B-52 ST-100A αν θυμαμαι καλά...πάντως ήταν καλό κομματι, δε θυμαμαι με τι καμπινα ηταν δυστυχως

 

σε τι τιμη παίζει αυτο το κεφαλι, αξιζει γενικα τα λεφτα του ειναι value for money κομμάτι?

 

edit: παιζουμε thrash με τη μπαντα και γενικα το παλικαρι παιζει metal

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιου κουφ μι ναούμ...τελευταία φορά που πήγα εγώ εκεί είχε μόνο το κλασσικό Marshall Valvestate half-stack και δεν έχω δει σε άλλο στούντιο να αφήνουν τέτοια μηχανήματα εκτός αν το νοικιάσεις.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιου κουφ μι ναούμ...τελευταία φορά που πήγα εγώ εκεί είχε μόνο το κλασσικό Marshall Valvestate half-stack και δεν έχω δει σε άλλο στούντιο να αφήνουν τέτοια μηχανήματα εκτός αν το νοικιάσεις.

 

παίξαμε στην αιθουσα με την μπλε Tama ειχε και ενα καναπε μεσα.

δε ξερω αν ηταν το ΑΤ 100 παντως Β-52 ηταν σιγουρα...

πόσα φράγκα πάει αυτο το κεφαλι...το ειδα σε αμερικανικα site μεχρι 600$, ελλάδα τί τιμες παίζουνε?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι, έχει αυτό το κεφάλι που λές, και είναι πολύ πολύ καλό!

Έχω δεί στον Κουρμπή κάτι παρόμοιο, χωρίς να είμαι σίγουρος ότι είναι το ίδιο μοντέλο, αλλά φέρνει από την συγκεκριμένη μάρκα, οπότε πάρε ένα τηλέφωνο.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχει στην άλλη αίθουσα (στην συγκεκριμένη δεν έχω παίξει ποτέ) τον ίδιο Β-52 και έναν triple rectifier. Not bad at all...

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιου κουφ μι ναούμ...τελευταία φορά που πήγα εγώ εκεί είχε μόνο το κλασσικό Marshall Valvestate half-stack και δεν έχω δει σε άλλο στούντιο να αφήνουν τέτοια μηχανήματα εκτός αν το νοικιάσεις.

 

ή εκτός και αν τον έχουν αφήσει για καμία ηχογράφηση και εσύ μπαίνοντας φουριόζος καρφώσεις εκεί πάνω τη κιθάρα σου και μετά κάνεις το ελληνοικινέζο... ;D

 

τσι νας πο πδιν ηγω ιδο το βρηκα.... ;)

 

έχει συμβεί... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσει ο ηχος συγκροτηματων οπως..Metallica(μεχρι justice) death, obituary, morbid angel, και megadeth στο rust in peace.

 

 

συγκροτηματα που αναφερεις δεν εχουν τιποτε κοινο στον ηχο τους!!!!!! κατα την ταπεινη μου γνωμη,μονο με το βρωμικο καναλι του ενισχυτη,οποιος και να ειναι αυτος,δεν θα καταφερεις να βγαλεις death metal ηχο......μονο με συνδιασμο με κανεναν overdrive...... προσωπικα λατρεβω τον ηχο του Azagthoth των morbid.... :D :D :D κατα βαση χρησιμοποιει εναν marshall (αλλα οχι jcm800,900) δεν θυμαμαι ακριβως το μπντελο, σε συνδιασμο με ενα rat σαν overdrive....

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι για ενισχυτή δεν ξέρω αλλά από πετάλι πήρα το Metal Muff και μπορείς να βγάλεις ΟΤΙ μπορείς να φανταστείς σε Metal ήχους. 85 ευρώ από το Ζάχο στη Θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε ψηλε αλλα ο κιθαροφίλος μου εχει παει 28 χρονων με ''πεταλια'' θα παίζει πρέπει να παρει ενα καλο vfm κεφαλι απο 15 χρονων ειναι με ενα 15αρι marshall ελεος!

 

ενταξει πήρε και το pod x3 live...κανει φοβερη δουλεια δε λεω ειδικα με pc...αλλα σα τη λάμπα ρε φιλε τιποτα...!

 

ενα φιλαρακι εχει ενα diezel 180αρι λαμπα...αστα τρελλο εργαλειο..!

 

καλα τα πεταλια και ολα αυτα, αλλα δε ξερω -ισως ναμαι και λάθος- ειναι σα να συγκρινεις ηλεκτρονικα με ακουστικα τυμπανα. τι στιγμη που παιζει metal δε χρειαζεσαι πολλα, το κυριως θεμα του ηχου ειναι να βγαινει απο κεφαλι καμπινα ολα τα αλλα ειναι συμπληρωματικά!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας ρωτησω και κατι άλλο ρε παιδια...τί κατανάλωση ρευματος (σε ευρω -χοντρικά-) έχει ενας ενισχυτης 100αρης λάμπατος, ή εξαρταται απο μοντελο σε μοντελο?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου