Προς το περιεχόμενο

προβλημα με καρτα ηχου e-mu 0202


Skyl1n3R

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω την παραπανω καρτα ηχου εγκατεστημενη σε λαπτοπ,το addictive drums και το vst host για να ανοιξει το Plugin του ad.οταν ομως τρξει για λιγο το προγραμμα και περασουν 10-15 δευτερολεπτα απτη στιγμη που ξεκινω να παιζω ή που βαζω το ad να παιξει καποιο sample ακουω για μια στιγμη παρασιτα και μετα δν ακουγεται τπτ....γτ μπορει να συμβαινει αυτο???επισης χρησιμοποιω asio driver που κατεβασα απο το ιντερνετ οπως επισης και το asio που εδινε η καρτα αλλα και παλι κανει τα ιδια.....οποιος ξερει ας με σωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε να ανεβάσεις το buffer size (παραπάνω latency) από την κάρτα σου. τι pc έχεις?

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για διευκρινισε λιγο, πιο παλια δουλευε κανονικα η καρτα και τωρα αρχισε να το κανει αυτο η οχι? η on board καρτα ηχου ειναι απενεργοποιημενη? στο background τι προγραμματα τρεχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα acer aspire με ιντελ dual core Τ4300 και 3 γιγα ραμ.στο background δν ετρεχε τπτ μονο στο ιντερνετ ηταν συνδεδεμενος με wireless και το antivirus ανοιχτο.απο την αρχη μου το κανε αυτο μονο με το addictive drums.μουσικη παιζει κανονικα.την onboard την ειχα απενεργοποιημενη.μηπως μπορειτε να μ πειτε τι buffer size kai latency να βαλω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο με το addictive drums

 

μήπως να ξανα περνούσες το ad?? γιατί έτσι όπως μας τα λες πρέπει κάπου να τα έπαιξε το πρόγραμμα.

 

για buffer size δοκίμασε 256 samples. και ανέβαινε μέχρι να σταματήσει το κόλλημα (αν φταίει το buffer size)

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το ιδιο προβλημα, με την ιδια καρτα. Τα εκανα ολα ξανα εγκατασταση και δεν σωθηκε. Μετα απο λιγο καιρο εστρωσε μονο του, και τωρα παει μπαλα. Δεν πρεπει να φταινε τα VST αλλα η καρτα γιατι μου το κανε και χωρις VST πανω.

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου