Προς το περιεχόμενο

Steven slate drums EX 20 δολλάρια!


tugito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ το πήρα παίδες, το χρησιμοποίησα για λίγη ώρα και έμεινα με καλές εντυπώσεις. Οι ήχοι είναι πολύ καλοί! Τώρα δεν ξέρω αν μπορεί να συγκριθεί με το EZ Drummer, το οποίο χρησιμοποιούσα ως τώρα και ήμουν καλυμμένος... Το Steven Slate το βρήκα πιο δυσκολόχρηστο είναι η αλήθεια, πολλά κουμπάκια, πολλές ρυθμίσεις, περισσότερο ψάξιμο. Επίσης -αν δεν κάνω λάθος- για έτοιμες "λούπες" (grooves) εισάγεις εξωτερικά αρχεία Midi, ενώ στο EZ Drummer είναι ενσωματωμένες στο πρόγραμμα και άρα έχεις άμεση πρόσβαση (ακούγοντάς τις παράλληλα).

 

Δε θα πω περισσότερα τώρα, γιατί είναι σχετικά νωρίς, το έχω δουλέψει ελάχιστη ώρα... Πάντως τα 20€ τα άξιζε πιστεύω.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σ αυτό το μαγαζί έχει και όλα τα expansions 30$ το ένα

 

Metal And More

 

Rock Classics

 

Essential Rock/Pop Volume 1

 

Essential Rock/Pop Volume 2

 

Essential Rock/Pop Volume 3

 

 

ΥΓ είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ αυτό το μαγαζί έχει και όλα τα expansions 30$ το ένα

 

Metal And More

 

Rock Classics

 

Essential Rock/Pop Volume 1

 

Essential Rock/Pop Volume 2

 

Essential Rock/Pop Volume 3

 

 

ΥΓ είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα

 

to esoundz είναι safe? γιατί αν είναι ΜΠΡΑΒΟ ρε φίλε

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να έχετε μια καλύτερη άποψη.. συγκρίνει το βίντεο το ίδιο κομμάτι με τις ίδιες ρυθμίσεις μιξης μέσα από addictive - superior - steven slate drums ώστε να δειτε ποιο ειναι το καλύτερο..

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=4GKowxN7-ss&fmt=18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tugito θέλω να σε ευχαριστήσω που ξηγήθηκες τόσο όμορφα και μας ενημέρωσες για αυτή την προσφορά. Μόλις το "έστησα" και είναι super. Thanks bro!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχετε μια καλύτερη άποψη.. συγκρίνει το βίντεο το ίδιο κομμάτι με τις ίδιες ρυθμίσεις μιξης μέσα από addictive - superior - steven slate drums ώστε να δειτε ποιο ειναι το καλύτερο..

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=4GKowxN7-ss&fmt=18

 

Λοιπον...το ακουσα προσεκτικα καμια 10αρια φορες...

Στο συγκεκριμενο τραγουδι imho το καλυτερο και πιο ''φυσικο'' ηταν το Addictive μετα το Superior και μετα το SSD. To SSD που φανηκε αρκετα Flat και ψόφιο.

 

Απο εκει και περα δε ξερω τι δυνατοτητες δινει το καθενα αλλα ξερω σιγουρα οτι ισως να μην ειναι σωστο να συγκρινονται μεταξυ τους, πχ αντι για Superior θα επρεπε να ειναι το EZdrummer που ειναι και σε παρομοιο budget με τα υπολοιπα.

 

Το Superior 2.0 ειναι μια σουιτα με απειρες δυνατοτητες, δεν ξερω για Addictive και SSD δεν τα εχω δοκιμασει (μονο το Addictive λιγακι), αλλα ισως αυτα τα 2 να μην εχουν της δυνατοτητες του Superior ή γενιακα μιας τετοιας σουιτας οπως και του BFD...

 

Το Addictive παντως σιγουρα ειναι πιο σωστο απο EZdrummer

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το Addictive παντως σιγουρα ειναι πιο σωστο απο EZdrummer

Overstatement of the year!  ;D

Μηπως ξέρεις τι τύμπανα (ταμπούρα, κάσες κλπ) χρησιμοποιεί η καθε εταιρεία στη συγκεκριμμένη αντιπαράθεση; Αν ξερεις ότι όλα αυτα που ακουσες είχαν π.χ. το ίδιο ταμπούρο (μάρκα, μεταλικό / ξυλινο, διάσταση, δέρμα, κλπ) τότε να προβείς στο παραπάνω αξίωμα. "Το ταμπούρο μου φανηκε πιό κοντα στο φυσικό Ludwig Black beauty, αφου το έχω παίξει κιόλας και ξέρω".

Διαφορετικά Ας μη συγκρινουμε ανόμοια πράγματα. Πρόκειται γαι τρια τελείως διαφορετικά κιτ. Η άποψη μου είναι ότι το τεστ αυτό δεν λέει τίποτα. Σαν να παίζεις το ίδιο θεμα με μια Les Paul, μια Stratocaster και μια Tele και μετά να βγω και να πω ότι πιό σωστή είναι η Stratocaster.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι προσωπικη εκτιμηση εχοντας γραψει με ηλεκτρονικα ντραμς και με το take που εκανα χρησιμοποιησα και addictive και ezdrummer τα default προγραμματα και οχι με καποιο expansion τους χωρις να τα πειραξω καθολου.

 

Μετα βαλαμε κιθαρες μπασσο και αυτο που ακουσαμε και οι 3 μας ηταν οτι το Addictive ήταν πιο φυσικο και πιο ζεστο στον ηχο

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Overstatement of the year!  ;D

Μηπως ξέρεις τι τύμπανα (ταμπούρα, κάσες κλπ) χρησιμοποιεί η καθε εταιρεία στη συγκεκριμμένη αντιπαράθεση; Αν ξερεις ότι όλα αυτα που ακουσες είχαν π.χ. το ίδιο ταμπούρο (μάρκα, μεταλικό / ξυλινο, διάσταση, δέρμα, κλπ) τότε να προβείς στο παραπάνω αξίωμα. "Το ταμπούρο μου φανηκε πιό κοντα στο φυσικό Ludwig Black beauty, αφου το έχω παίξει κιόλας και ξέρω".

Διαφορετικά Ας μη συγκρινουμε ανόμοια πράγματα. Πρόκειται γαι τρια τελείως διαφορετικά κιτ. Η άποψη μου είναι ότι το τεστ αυτό δεν λέει τίποτα. Σαν να παίζεις το ίδιο θεμα με μια Les Paul, μια Stratocaster και μια Tele και μετά να βγω και να πω ότι πιό σωστή είναι η Stratocaster.

 

+11111111111111111111111111

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου