Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με UX-2 και MacBook Pro


SoulisEchoes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς καλησπέρα σας!

 

Πριν 2 βδομάδες αγόρασα το MacBook Pro 990. Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν συνδέσω την κάρτα ήχου μου (Line6 UX-2) μου βγάζει μήνημα οτι πρέπει να επαννεκινήσω τον υπολογιστή ενώ το Pod Farm έχει αγκατασταθεί κανονικά. Ξερεί κανείς να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ πολύ

Αναστάσης

 

Υ.Γ. Η κάρτα λέει οτι είναι συμβατή με μακ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγάλη και σοβαρή εταιρία Line 6  >:( >:( >:(  ακόμα δεν έχει βγάλει drivers για Snow Leopard.Διάβασε στο φόρουμ της σχόλια απο  δυσαρεστημένους πελάτες.Κάποιοι έχουν καταφέρει να το κάνουν να τρέξει με ταρζανιές.Εγώ δεν το έχω επιχειρήσει.Σεβασμός στον καταναλωτή πάνω απ όλα.Εγώ σκέφτομαι να την πουλήσω και να κοιτάξω προς Νative Instruments.

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσες να δοκιμάσεις να bootαρεις το μακ σου σε 32 bit mode για να δεις αν λειτουργει η κάρτα σου.

Αυτό μπορείς να το κανεις με ενα προγραμμα σαν αυτο:

http://macupdate.com/info.php/id/32252/32--or-64-bit-kernel-startup-mode-selector

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ειναι snow leopard.... Νομιζω σκέτο MacOs X γράφει..

Αν το bootαρω οπως λες σε 32 μπιτ τι επιπτώσεις θα έχει αυτό??

 

για να δεις τι εκδοση λειτουργικου είναι πηγαινε στο μηλαρακι πανω αριστερα και πάτα στο ''about this mac'' λέει Mac OS X και απο κάτω Version

 

αν είναι 10.5 είναι leopard

αν ειναι 10.6 είναι snow leopard

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά δεν θα έχει καμία επίπτωση! δοκίμασέ το! απο κει και πέρα μπορείς να το επαναφερεις στην αρχική του κατάσταση χρησιμοποιώντας το ίδιο πρόγραμμα.

Επίσης δες αν η line6 έχει beta drivers για os x 10.6, ίσως δουλεύουν καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10,6.... Δηλαδή καμιά ελπίδα ε?? ΣΚΑΤΑ!!!

 

κανε και ενα software update σε 10.6.2 (μηλαρακι πάνω αριστερα και software update :P)...δεν εχεις να χασεις τιποτα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημη ανακοίνωση http://line6.com/community/groups/mac-osx-snow-leopard-user-group#

2/10/10 - Attention Mac Snow Leopard Users!!!!

 

Thank you to all of our customers who provided feedback on our beta drivers over the past months.  We believe we are at a point where we’re working on release candidate drivers, and would like to announce March 19th as our target for releasing both Windows 7 and Snow Leopard compatible drivers.  In the weeks between now and the 19th, we will still be thoroughly testing, so please feel free to continue providing feedback on any issues you encounter during that time.  Thank you again for your input during public beta.

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου