Προς το περιεχόμενο

ADSL Settings


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ παιδες...απλως παραπονιοντουσαν τα κοριτσια οτι αργουν να κατεβουν..για αυτο!!

 

 

 

Ελα τωρα...ξερετε ποια κοριτσια λεω....Bασανιστειτε!!! :D :) 8O :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις ποια είναι η πραγματική σου ταχύτητα' date=' μπες στον server του Πολυτεχνείου (ftp.ntua.gr) και ξεκίνα να κατεβάζεις κάτι μεγαλούτσικο. Μετά από κανά πεντάλεπτο, δες με ποια ταχύτητα κατεβάζεις και αν δεν είναι αυτή που πρέπει, τότε αυτό οφείλεται σίγουρα στο ότι το bandwidth που έχει να διαθέσει ο ΟΤΕ στην περιοχή σου, ΔΕΝ είναι αυτό που έπρεπε να είναι.

 

Αν η ταχύτητα είναι η αναμενόμενη (κατεβάζοντας από το Πολυτεχνείο), τότε το πρόβλημα έχει να κάνει με τις ταχύτητες των server από τις οποίες κατεβάζεις (οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτε) ή με το bandwidth που έχει να διαθέσει ο παροχέας σου (η Forthnet δηλαδή) σε συνδέσεις με το εξωτερικό ΔΕΝ είναι το αναμενόμενο.

 

Τα κακά νέα είναι ότι (σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις) δεν μπορείς να κάνεις τίποτε, εκτός από το να περιμένεις. Συνήθως μετά από μερικές μέρες η κατάσταση βελτιώνεται διότι κάποιοι συνδρομητές μετακινούνται σε άλλον παροχέα, κάποια αναβάθμιση κάνει ο παροχέας στις γραμμές του κλπ κλπ.

 

Μην ψάχνεσαι με settings και τέτοια, αν τα settings ήταν λάθος δεν θα λειτουργούσε τίποτε.[/quote']

 

το εκανα αυτο και κατέβαζα με ταχύτητες από 38 εως 41. καλά είναι??? εχω Οτε 384

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας φίλος μου πάντως (της γνωστής ράτσας των ξερ'όλων) μου έλεγε οτι για τις χαμηλές ταχύτητες φταίει το modem/router (εχω αυτο που ειχε το πακετο του οτε speedtouch 530i νομιζω) και οτι με κάποιο aftermarket θα βλέπω ταχύτητες σταθερα 45kb και πάνω... παίζει τόσο σημαντικό ρόλο το Modem/router?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και οτι με κάποιο aftermarket θα βλέπω ταχύτητες σταθερα 45kb και πάνω... παίζει τόσο σημαντικό ρόλο το Modem/router?

 

[ξερόλας mode]

Ισως ο φίλος σου να αναφέρεται στην ικανότητα που έχουν να διαχειρίζονται περισσότερα concarent connections. Αυτό θα σου χρησίμευε σε p2p αλλά μη στεναχωριέσαι ο ΟΤΕ δε θέλει να ξοδέψεις παραπάνω χρήματα...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25276

[/ξερόλας mode]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα τωρα...ξερετε ποια κοριτσια λεω....Bασανιστειτε!!! :D :) 8O :P
Δε θέλω να βασανιστώ άλλο. Πές μας για ποια κορίτσια πρόκειται ....

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα ρε Eyeprotocol πλακα κανω...εννοω τα κοριτσακια μας,αυτα που κατεβαινουν αργα η γρηγορα,μυστικα η οχι απο τους υπολογιστες ολων μας...

Αν θες να ακουσεις,ακου...Kobe Tai,Aria Giovanni,Belladonna,Sunrise Adams,Nikki Nova,Tawny Roberts,Stacy Valentine και τελειωμο δεν εχουν,an θες και τιτλους απο ταινιες πεςμου ...χααχχαχαχα...αστειευομαι!!!

 

 

ΑΑΑΑ..Εyeprotocol.....Bασανισου(ενταξει ενταξει,δεν το ξαναλεω!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kobe Tai' date='Aria Giovanni,Belladonna,Sunrise Adams,Nikki Nova,Tawny Roberts,Stacy Valentine[/quote'] Χαχαχαχαχαχα, είπαμε να μας βασανίσεις... όχι να μας τσακίσεις.... :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας φίλος μου πάντως (της γνωστής ράτσας των ξερ'όλων) μου έλεγε οτι για τις χαμηλές ταχύτητες φταίει το modem/router (εχω αυτο που ειχε το πακετο του οτε speedtouch 530i νομιζω) και οτι με κάποιο aftermarket θα βλέπω ταχύτητες σταθερα 45kb και πάνω... παίζει τόσο σημαντικό ρόλο το Modem/router?

Μπααα έχω το ίδο router και τωρα το έχω δώσει σε έναν φίλο που με forthnet κατεβάζει σταθερά 40-42 στο Ηράκλειο.Απλά κάποιοι λένε ότι δεν είναι τόσο καλό για p2p προγράμματα.Εμένα πάντως παλιά δούλευε ρολόι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου