Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για αρχάριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είδα αναφέρετε πολύ το metal θέλω να πω ότι δεν πρόκειται να παίζω μόνο metal αλλά και πιο ελαφρά rock.Για παράδειγμα μου αρέσουν πολύ οι led zeppelin, iron maiden, acdc, scorpions, και λιγότερο ελληνικό ροκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή είδα αναφέρετε πολύ το metal θέλω να πω ότι δεν πρόκειται να παίζω μόνο metal αλλά και πιο ελαφρά rock.Για παράδειγμα μου αρέσουν πολύ οι led zeppelin, iron maiden, acdc, scorpions, και λιγότερο ελληνικό ροκ.

      αδερφε maidena δες τοτε αυτο που σου πα ποιο πριν!οτι πρεπει!! :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδες κανένα εδώ να αμφισβητεί ότι "οργανο απο οργανο διαφερει ποιοτικα ";;;

 

Ειναι γνωστη η θεση σου "παραπανω απο 150 ευρω κιθαρα δεν εχει νοημα" και με το να λες οτι ενα καλυτερο οργανο δεν προσφερει κατι στο παιξιμο και στην εκμαθηση αυτο ξαναλες.

 

όντως μιλάμε για αρχάριο, γι' αυτό του προτείνεις παραπάνω να πάρει ακριβή κιθάρα, ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ

 

Δεν ειναι αναγκη να φωναζεις. Αν για εσενα η Pacifica που ανεφερα ειναι πανακριβη high-end κιθαρα τοτε καταλαβαινω το λαθος μου ::)

 

Ξαναγραφω αυτο που εγραψα πριν... ειτε παιζεις με μπουτικ κιθαρα μουσειακο κομματι ειτε παιζεις με μια αξιοπρεπη entry level για πρωτη φορα, το θεμα ειναι να εισαι ικανοποιημενος με αυτο που εχεις, γιατι αν δεν εισαι θα μεινεις με το παραπονο. Δε θελω να επεκταθω περισσοτερο ουτε να σου δινω τροφη, ειμαι σιγουρος οτι καταλαβαινομαστε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασε ξανά αυτό και σοβαρέψου

 

ή τουλάχιστον προσπάθησε

 

Για να καταλάβετε μπορώ να δώσω το πολύ μέχρι 300 ευρώ για όλα μαζί(κιθάρα,ενισχυτή,έξτρα χορδές,και δεν ξέρω τι άλλο χρειάζομαι ???).Το ποσό μοιράστε το όπως θέλετε, αφού σίγουρα εσείς ξέρετε καλύτερα. :)

 

βρες του τώρα κι ένα ενισχυτή με 300Ε μείον τα 245Ε της Pacifica δηλαδή με  55Ε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας πέσουν λίγο οι τόνοι, συζήτηση κάνουμε. :)

 

 

       αδερφε maidena δες τοτε αυτο που σου πα ποιο πριν!οτι πρεπει!!

 

Φίλε κρατάω τις προτάσεις σας και στο τέλος θα κάνω ταμείο. ;D

 

Μέχρι τώρα τείνω προς τις ibanez και squier.Η αλήθεια είναι ότι μου άρεσε πολύ και η παρακάτω αλλά ξεφεύγουμε από το μπάτζετ.

http://www.thomann.de/gr/vintage_vs6_cherry.htm

Αλήθεια ποια η διαφορά της με αυτή;(φαίνεται διαφορετικό το χρώμα ???)

http://www.dv247.com/guitars/vintage-vs6-electric-guitar-cherry-red--35386

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακολουθω εδω και μερες τη συζητηση και δεν εχω παρει θεση...φιλε ειλικρινα δες τις CORT..πιστεψε με ειναι παααρα πολυ καλες και προσεγμενες κιθαρες για τα χρηματα τους...

για μενα ειναι πανω απο squier και ibanez...και μην σου φανει υπερβολικο..οσοι ξερουν,εχουν παιξει και εχουν συγκρινει μπορουν να στο επιβεβαιωσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε μια squier μεταχειρισμενη να τελειώνεις

κοίτα και στο νόιζ, αλλά με προσοχή :)

μερικές φορές οι τιμές είναι τρελές, οπότε ψάξε για αγγελίες που κάποιος πουλάει τη squier -30% τουλάχιστον σε σχέση με www.dv247.com

 

πάρε και έναν fender frontman II http://www.dv247.com/guitars/fender-frontman-ii-frontman-25r-guitar-amp-combo--34770

και είσαι αρχηγός

 

(βρες και ενα δάσκαλο :) )

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ μια squier affinity θα πρότεινα, που ειναι πολυεργαλεία, δε τις φοβάσαι και είναι καλό deal για τα λεφτά τους

 

κατα προτίμηση κάτι με humbucker στο bridge για να παίζει και πιο μεταλάδικα πράματα

 

πχ αυτήν

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_affinity_fat_stratrw.htm

 

απο εκεί και πέρα, το οτι είναι φτηνή δεν σημαινει πως αν αρχίσει να ασχολείται σοβαρά θα πάει χαμένη. Έχω μια squier affinity ο ίδιος και έχω να πω πως με ενα καλό σετάρισμα η κιθάρα απλά τα σπάει. Αργότερα της βάζει και ένα σετ μαγνήτες αν θέλει. Ότι πρέπει για τζαμάρισμα, διακοπές κλπ, να μη τη φοβάσαι κιόλας.

 

πάντως πρόκειται για ποιοτικό όργανο για να μάθει κανείς, και με το ελάχιστο ΡΙΣΚΟ καθώς όπως λέει και ο gdevelek, αν δει οτι δεν τό'χει ή οτι δεν του αρέσει, θα χάσει λιγότερα χρήματα

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας πέσουν λίγο οι τόνοι, συζήτηση κάνουμε. :)

 

Φιλικα παντα, μην κοιτας που μερικοι βγαζουν καπνους απο τα ρουθουνια ;D

 

βρες του τώρα κι ένα ενισχυτή με 300Ε μείον τα 245Ε της Pacifica δηλαδή με  55Ε

 

Για αυτο λοιπον, επειδη ξερω και εγω προχωρημενα μαθηματικα εγραψα (στην ιδια παραγραφο κιλας) οτι "μενει πισω" και "μεταχειρισμενο". Η αποθεωση της επιλεκτικης παραθεσης εισαι. Και οταν σου δειχνουν που εχεις λαθος τα ιδια, κλεινουμε τα ματια και τα αυτια και συνεχιζουμε τα δικα μας σα μικρο παιδι :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου