Προς το περιεχόμενο

Metal Amps Μεχρι 1000ευρω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν παρεις την τελικη σου αποφαση αν μενεις Αθηνα πηγαινε στον Κουρπη και ακουσε τον Β-52 ΑΤ-100...να εχεις και λεφτα ομως μαζι σου γιατι θα χρειαστει να φυγεις με την συγκεκριμενη κεφαλη ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικα,στην συγκεκριμενη καμπινα με ενδιαφερουν πολυ τα ηχεια(celestion v-30)τα οποια απο μονα τους πρεπει να εχουν καπου στα 180  :P

Μενω σε επαρχια(Τριπολη),σε μονοκατοικια,και γενικα εχω την ικανοτητα να παιζω σε μεγαλες εντασεις  ;D

Οσο για τις κεφαλες 6505,και 6505+,ειναι πολυ πανω απο τα χρηματα που μπορω να διαθεσω,αφου πρεπει να συμπεριλαβω και την καμπινα

Οσο για τους 333XL και 6262 ριχτε μια ματια:

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dv247.com/guitars/peavey-6505-all-tube-guitar-amp-head--50815

δεν είναι πάνω από τα χρήματά σου (εκτός κ αν δεν έχεις καμπίνα). Από το να δώσεις 1000 ευρώ να πάρεις bugera 1000 φορές Peavey. Αλλιώς τσέκαρε τον ENGL Screamer.

Mesa BooBie: The Spirit of Sex in Bedroom :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dv247.com/guitars/peavey-6505-all-tube-guitar-amp-head--50815

δεν είναι πάνω από τα χρήματά σου (εκτός κ αν δεν έχεις καμπίνα). Από το να δώσεις 1000 ευρώ να πάρεις bugera 1000 φορές Peavey. Αλλιώς τσέκαρε τον ENGL Screamer.

Ο 6505 δεν ειναι και πολυ στα υποψην μου,αφου το eq που εχει χρησιμευει και τα δυο καναλια,και θα υπαρχει καμια συγχηση

Επισης,ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΠΙΝΑ,και ειναι πολλα χρηματα

Οσο για τους bugera,594 εχει ο 6262 και 713 ο 333XL

ειναι αρκετα φτηνοι,και φαινονται να βγαζουν αξιοπρεπη ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι από αξιοπιστία;; Σόρυ που επιμένω αλλά είχα παει σε 1 μαγαζί κ βλέπω 1 bugera του κουτιού (με τα καρτελάκια του πάνω) και πήγαινε για επισκευή... από τότε όποτε βλέπω/ακούω περί Bugera ... στρίβω. Το ίδιο πιστεύω και για τους Marshall της τελευταίας γενιάς (ίσως κ λίγο πιο πριν). Οπότε πάρε ENGL Screamer που είναι made in Germany, κάνει 950 ευρώ και έχει γκάζι. Αν θες παραπάνω καφρίλα πάρε τον ΕNGL fireball. Bέβαια εγώ είχα δοκιμάσει έναν Blackstar HT-5 (350 ευρώ από thomman) με 1 καμπίνα Boogie 1x12 (475 ευρώ στο guitar store στα εξάρχεια) και έμεινα μ...κας. Και αν θες extra γκάζι πάρε και 1 tube screamer και θα είσαι υπερ-ευχαριστημένος.

Mesa BooBie: The Spirit of Sex in Bedroom :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ιδιο φοβαμαι με τους bugera,αλλα απο οτι εχω διαβασει αυτο ηταν παλιο προβλημα στο bias το οποιο μετα απο πολυ καιρο(8 μηνες και βαλε...)ελιωνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις και τον Randall RH50T ο οποίος είναι απ΄τις πιο οικονομικές λύσεις με πολύ καλές επιδόσεις.  http://www.poweralley.com/Randall%20RH50T.htm  Να και ένα link που φαίνονται τα χαρακτηριστικά του και φυσικά το πώς μοιάζει. Θα σου στείλω και ένα link σαν π.μ. (για να μην θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση του εαυτού μου) στο οποίο παίζω με την εν λόγω κεφαλή αν και ηχητικά λόγω κάμερας δεν έχει και το καλύτερο αποτέλεσμα αλλά είναι κάτι..Έπαιξα με αυτή την κεφαλή χθες το βράδυ live και ο ήχος ήταν ακόμα καλύτερος λόγω του ότι η κεφαλή είναι λαμπάτη και σε μεγάλες εντάσεις έχει ακόμα καλύτερα αποτελέσματα. Φυσικά όμως έχει πολύ καλά αποτελέσματα και σε μικρές εντάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το bump αλλα μετα απο αρκετη αναζητηση σχετικα με τους ενισχυτες βρηκα αυτο:

http://www.ultimate-guitar.com/forum/showthread.php?t=845438

 

αναφερει οτι το bias αλαλχθηκε απο το 2008 που πρωτοεβγαιναν αυτοι

αρα ειναι αρκετα αξιοπιστοι πλεον

 

εγω παντως,κλινω προς τον 333xl,αφου τα 3 καναλια,αρκετο gain,και noisegate,ειναι πολυ βολικα,και ο ενισχυτης βγαζει τον ηχο που ψαχνω

 

οταν με το καλο πιασω εναν στα χερια μου,θα φροντισω να φτιαξω ενα post,ωστε να βοηθησω και αλλους που ψαχνονται σαν και εμενα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου