Προς το περιεχόμενο

jcm2000 dsl50 ή dsl401?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξερω για το gain, που μαλλον θαναι μικρες οι διαφορες αλλα σαφως ο 50αρης εχει περισσοτερο headroom και περισσοτερες ρυθμισεις απο τον 40αρη, τον οποιο ειχα και το πουλησα μιας και ειχε στενο ηχο(40αρης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως ο 50αρης εχει περισσοτερο headroom και περισσοτερες ρυθμισεις απο τον 40αρη, τον οποιο ειχα και το πουλησα μιας και ειχε στενο ηχο(40αρης).

 

Τι ακριβώς εννοείς στενό ήχο? Μήπως σου είχε δημιουργηθεί αυτή η εντύπωση επειδή είναι κόμπο? Τον είχες δυναμώσει αρκετά, ή τον είχες συνδέσει με καμπίνα? Ίσως να άλλαζες άποψη. Τον 50ρη και τον 40ρη δεν τους είχα παίξει ποτέ δίπλα-δίπλα, αλλά αν μου επιτραπεί μια μαντεψιά θα έλεγα πως η διαφορά στο headroom θα ήταν αμελητέα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους εχω ακουσει και τους δυο!

λιγες οι διαφορες στον ηχο και στην ενταση(αν και ειναι αυτονοητο το οτι δεν τους ακουσα ποτε τρματισμενους ;D)

τωρα σιγουρα η κεφαλη εχει περισσοτερα χαρακτηριστικα(crunch switch στο Clean κλπ)

προσωπικα θεωρω τον combo αρκετα βαρυ για combo(20κιλα) γι αυτο και προτιμησα την κεφαλη η οποια για κεφαλη δεν ειναι απο τις πιο βαριες.

αν ενδιαφερεσαι παντως για αγορα dsl εχε υποψιν σου οτι το κεφαλι(που εχω περιπου ενα χρονο) το πουλαω(ψαχνω για ελαφρυ Combo) σε καλη τιμη(εχω βαλει και αγγελια).

το τιμολογιο των dsl εχει ως εξης:

-dsl 401 απο αγγλια:650

-dsl 401 απο ελλαδα(συγκεκριμενα καγμακη):750

-dsl 50 απο αγγλια:700

-dsl 50 απο ελλαδα και γερμανια:ασ το καλυτερα(δηλ γυρω στα 1000,τοσο τον πηρα )

-dsl 50 απο εμενα:600(και αν βιαστεις μπορουμε να τη συζητησουμε λιγο ακομη την τιμη ;D ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου