Προς το περιεχόμενο

Ποια εφφέ για μπάσο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά συγχωρέστε με...

έψαχνα για πεταλάκι και στο ΖΟΖΕΦ μου πε ότι πολλοί παίζουν με κιθάρας...

 

Να ξεκαθαρίσω ότι κιθαρίστας είμαι απλά στο νέο γκρουπάκι που είναι (ακόμα) για την Κ@@@@ παίζω μπάσο αλλά θέλω να τσιμπήσω το χρώμα μου.

λοιπόν στο φτηνό μπασάκι μου και στα δικά μου αφτιά το BOSS των 50ευρω και το behringer των 30 ήταν ίδιο...

πόσο μάλλον όταν δεν έχεις έναν αξιοπρεπή ενισχυτή...

 

νομίζω κάνω λάθος αλλά αυτό έχω, μέχρι τώρα, καταλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok μην βιαστεις... εγω μετα απο 10 χρονια σε συγκροτηματα τωρα απεκτησα πεταλακι...

αν ψαχνεις απλα χρωμα παρε ενα equallizer.

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαχνα για πεταλάκι και στο ΖΟΖΕΦ μου πε ότι πολλοί παίζουν με κιθάρας...

 

Αναλογα για τι εφε μιλαμε και για ποιο ακριβως πεταλι μιλαμε. Το οτι δεν προκειται να εκραγει τιποτα δε σημαινει απαραιτητα οτι θα ακουγεται και καλα.

 

Να ξεκαθαρίσω ότι κιθαρίστας είμαι απλά στο νέο γκρουπάκι που είναι (ακόμα) για την Κ@@@@ παίζω μπάσο αλλά θέλω να τσιμπήσω το χρώμα μου.

 

Λιγο πιο συγκεκριμενος θα πρεπει να γινεις. "Χρωμα" δινει ενα EQ, "χρωμα" δινει και ενα drive, "χρωμα" δινει και ενα chorus, "χρωμα" δινει και ενας ring modulator.

 

λοιπόν στο φτηνό μπασάκι μου και στα δικά μου αφτιά το BOSS των 50ευρω και το behringer των 30 ήταν ίδιο...

 

Δεν ειναι δα και παραλογο, εξαλλου η Behringer κλωνους προιοντων αλλων εταιριων βγαζει, μειωνοντας απο οπου μπορει το κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα για τι εφε μιλαμε και για ποιο ακριβως πεταλι μιλαμε. Το οτι δεν προκειται να εκραγει τιποτα δε σημαινει απαραιτητα οτι θα ακουγεται και καλα.

 

Λιγο πιο συγκεκριμενος θα πρεπει να γινεις. "Χρωμα" δινει ενα EQ, "χρωμα" δινει και ενα drive, "χρωμα" δινει και ενα chorus, "χρωμα" δινει και ενας ring modulator.

 

Δεν ειναι δα και παραλογο, εξαλλου η Behringer κλωνους προιοντων αλλων εταιριων βγαζει, μειωνοντας απο οπου μπορει το κοστος.

 

 

Δεν σας έδωσα πληροφορίες γιατί δεν ψάχνω πληροφορίες για πεταλάκια...

ευχαριστώ πάντως...

χρώμα το είπα μεταφορικά στην μεταφορά  ;D

δηλαδή θέλω ένα distortion και ένα eq...

αλλά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι για μένα ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΕΤΑΛΑΚΙ ΑΝΩ ΤΩΝ 60 ευρώ με ένα μπάσο αρχάριου (ή και μέσαίσου επιπέδου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα τέτοιο http://www.thomann.de/gr/behringer_vtone_bass_bdi21_analog_modeling_preamp.htm και θα είσαι απόλυτα ευχαριστημένος για τα λεφτά που θα δώσεις!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου