Προς το περιεχόμενο

Ασοβαροτητα και ανυπευθυνοτητα μελων σε μια μπαντα


brees21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη το θεμα καταληγει προσωπικο πλεον,

 

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Πως κατέληξε προσωπικό το θέμα;

 

Αλλα αυτα ειναι , οταν παιζεις μπασσο η πληκτρα κ εισαι περιζητητος σε παιρνει να κανεις οτι λαλακια θες γιατι παντα θα σε εχουν αναγκη. Κ ετσι γινεσαι προσωπικοτητα ιδιαιτερης μεταχειρισης οπου κ αν πας. no offence evil :)

 

Εμ γίνετε κ εσείς ντραμίστες να ισορροπήσει η κατάσταση :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Βρε brees να το πω αγγλοσαξονικά… slow the eggs. Εντάξει, ένα ραντεβού και μια πρόβα που δεν έκατσε, δεν έπεσε και ο ουρανός στο κεφάλι σας… Αν δεν γουστάρει ο τύπος με γεια του και χαρά του… Τόσοι μουσικοί (κιθαρίστες έτσι να εξηγούμαστε) γύρω μας. Θα βρείτε έναν άλλο… Τώρα να μας έλεγες ότι σας πούλησε μια μέρα πριν από κάποιο live, ΟΚ θα ήταν μεγάλη γαϊδουριά, αλλά τώρα no harm done… Ξέχνα τον και πήγαινε για τον επόμενο, απλά πιο προσεκτικά… Νομίζω ότι υπερβάλεις με τα περί «προσωπικού».

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μπαντα ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ:

Βασιλευομένη Δημοκρατια, Κοινό Στοχο και σωστη ΑΡΧΙΚΗ ΞΗΓΑ για να πετυχει.

 

Ακουγονται ολοι αποφασιζει ενας.Αλλιως δεν θα βρεθει ακρη ουτε για το ποια φωτογραφια θα μπει στο πισω μερος του cd.

Και ο κοινος στοχος εγγειται στο οτι δεν γινεται ο ενας να παιζει για τη μουρη,ο αλλος για να κανει καρριερα και ο αλλος γιατι θελει να ξεγκαβλωσει.

Ολοι για τη μουρη,ολοι για το ξεγκαβλωμα,ολοι για μια επιτυχημενη πορεια(η τουλαχιστον προσπαθεια)

εκει αρχιζουν οι παρεξηγησεις.

Γιαυτο χρειαζεται οπως ειπε και το αλλο παλληκαρι ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ και οχι πισωπλατιες,και κλικες.

 

Pan12 εισαι απολυτα σωστος.

 

Αλλα αποτι βλεπω μιλατε για μια χαλαρης διασκευοκαταστασης φαση και οχι για δισκογραφιες οποτε που ειναι το προβλημα? Αυτα ειναι τα τραγουδια,μεγαλε μαθε τα και ελα να τα παιξουμε να γουσταρουμε αλλος πιο πολυ αλλος λιγοτερο και παμε να βρουμε 2 μαγαζακια να παιζουμε καμια κυριακη να ουμε να παρουμε και κανα φραγκακι και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω οτι γραφω ολιγον εν βρασμω ψυχης, ομως περα απο τη τσαντιλα μου καπου αγανακτησα. Οποτε καταληγεις σε 2 τινα. Η φερνεις εναν παιχταρα μονο αν του ταξεις φραγκα , η βολεβεσαι με εναν κακο η στη καλυτερη περιπτωση μετριο απο τα αζητητα ο οποιος ειναι οκ ατομο κ ετσι, γιατι οσο καλος γινεσαι , παιρνουν τα μυαλα σου αερα pantera κ σηκωνεις ψηλα τον αμανε...  Ωστοσο terry ετσι εγινε, μια μερα πριν μας πουλησε κ εμεις πρεπει να ακυρωσουμε κ να πληρωσουμε κερατιατικα... Ελα λιγο στη θεση μου, δε θα ησουν μες στη τσαντιλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστοσο terry ετσι εγινε, μια μερα πριν μας πουλησε κ εμεις πρεπει να ακυρωσουμε κ να πληρωσουμε κερατιατικα... Ελα λιγο στη θεση μου, δε θα ησουν μες στη τσαντιλα?

 

Οκ... με πάρα πολλές μπάντες που έχω παίξει με έχουν κρεμάσει άπειρες φορές. Και δε μιλάμε για 1η πρόβα ή κάτι τέτοιο. Εδώ μιλάμε για μπάντες που το είχαμε ήδη ξεκινήσει να το παλεύουμε.

Ε μια δυο τρεις τους πήρε όλους ο διάολος :D

 

Από εμένα πάντως το θέμα έχει εξαντληθεί. Ότι συμβουλές γράφτηκαν θα σου βγουν καλές στο τέλος.

Υπομονή και συνέχισε να ασχολείσαι. Εύκολα δεν είναι αλλά το δυσκολότερο είναι να ξεκαθαρίσεις εσύ ειλικρινά τι θέλεις. Αν το κάνεις αυτό θα βρεις και άλλους που να θέλουν τα ανάλογα και να είναι διατεθιμένοι να τα πράξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρε brees sorry κιόλας δεν έχω καταλάβει τι μπάντα έχεις. Διασκευές… δικά σας, για μπαράκια.. δισκογραφία και τι σύνθεση έχετε… Τέλος πάντων, καταλαβαίνω ότι σου την έσπασε, αλλά αν του την έπεσε η γυναίκα του δεν έχει «αγάπη μου ξέρεις…». Που να δεις την κουμπάρα με τον κουμπάρο μου…χε.χε,χε. Δεν υπάρχουν διαπραγματεύσεις εκεί… ΟΚ, ναι θα με τσάντιζε αν την τελευταία στιγμή το ακύρωνε, αλλά έχω πληρώσει ακυρωμένες πρόβες… οπότε: 

Α: Το έχω ξεπεράσει

Β: Οι μπάντες που παίζω είναι ως επί των πλείστων με άτομα που γνωρίζω εδώ και πάρα πολλά χρόνια, οπότε αυτά τα έχουμε (σχεδόν) λυμένα. 

Για αυτό σου λέω μην χαλιέσε τζάμπα, αυτά συμβαίνουν και όπως λέει και το μότο μου: All this has happened before and will happen again…

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι λοιπόν αυτό που χρειάζεται σε μία μπάντα είναι:

 

1) Δεν υπάρχουν αρχηγιλίκια, όλοι είναι μέρος ενός συνόλου και όλοι έχουν δικαίωμα να έχουν γνώμη, είτε καλή, είτε κακή (με οτι αυτό συναπάγεται)...

 

Φτάνει όλοι να με ακούνε, και να κάνουν αυτό που λέω...

 

2) Ήμαστε δεκτικοί σε προτάσεις των υπολοίπων μελών, για να είναι δεκτικοί και αυτοί με εμάς...

 

Φτάνει να γίνονται δεκτές μόνο οι δικές μου...

 

3) Η συνέπεια επιβάλεται με το να συμεριζόμαστε το χρόνο των υπολοίπων ώστε να βρίσκονται κοινές ώρες μελέτης-πρόβας χωρίς παρατράγουδα...

 

Φτάνει να μπορούν τις ώρες που μπορώ εγώ...

 

4) Δεν κρίνουμε το πιόν του μουσικού απ'τον εξοπλισμό του. Και στο κάτω κάτω, αν υπάρχει πρόβλημα, όλοι μπορούμε να βοηθήσουμε (εφόσων θέλουμε να λεγόμαστε μπάντα και να ήμαστε ένα)...

 

Φτάνει να αποδεχθεί το φανάρι που θα τον στείλουμε για πλύσιμο τζαμιών...

 

5) Τα έξοδα της μπάντας μοιράζοντα ισόποσα ως προς τα μέλη.

 

Βεβαίως, φτάνει μόνο να διαχειρίζομαι εγώ τα έσοδα...

 

I was born to rull...

 

(william sorry είπα να γελάσει λίγο το χειλάκι μας, εσύ καλά τα έγραψες...)

 

Η λεει την αληθεια οτι ξερετε τρωω παντοφλα απ τη γυναικα μου κ δε μπορω,

 

Αν πράγματι τρώει παντόφλα…δείξτε κατανόηση… Κάποιοι φίλοι μου- παντρεμένοι και πατεράδες- αναγκάστηκαν να τα παρατήσουν καθώς τα στεφάνια τους είχαν άλλη και μάλιστα ιδιαίτερα… δυναμική άποψη για την μουσική…χε,χε.. 

:'( :'(

 

 

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου