Προς το περιεχόμενο

Ασοβαροτητα και ανυπευθυνοτητα μελων σε μια μπαντα


brees21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα μιλησω συγκεκριμενα, τι κανεις σε περιπτωση που βρισκεις εναν πχ πληκτρα. Του δινεις τα κομματια, σου λεει οκ, τα εχω, μ αρεσουν, βγαινεις κ μαζι του, του λες αυτοι ειμαστε, εκει θα κινηθουμε, να σου λεει σε ολα ναι. κ τη τελευταια μερα πριν τη προβα να σου λεει , δε μπορω τα κοματια , με σκοτωνετε να βαζετε ελληνικα κ δεν ειμαι εγω γι αυτα. Αν μη τι αλλο ειναι ελλειψη μπεσας κ σοβαροτητας κ φυσικα ποιος πληρωνει τα κερατιατικα στο στουντιο μιας ολοι ξερουμε οτι οι προβες ακυρωνοντε 2 μερες πριν? Η αποψη μου ειναι οτι εταξαν στον συγκεκριμενο " ανθρωπο" λεφτα απο εμφανησεις καποιοι αλλοι. Δεν εξηγειται αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ντάξει να σου πω σε πολλές περιπτώσεις συμβαίνει κάποιος να ξεκινάει για κάτι χωρίς ο ίδιος να έχει ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα στο μυαλό του όπως ο εν λόγω πληκτράς. Αν πηγαίνεις "τυχαία" με αγγελίες και όχι με άτομα που ξέρεις το ρίσκο να πέσεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι αυξημένο.

 

Θα επιμείνω στο να δικτυωθείς να αρχίσεις να γνωρίζεις μουσικούς ώστε να ξέρεις ποιον να πάρεις όταν τον χρειαστείς :)

 

Επίσης μετράει να ζητήσεις από το στούντιο που παίζεις τακτικά να σου συστήσουν κανένα καλό παιδί αν ξέρουν.

 

Εμένα αρκετές φορές μου έχει προτείνει ο στουντιάς που πάω γκρουπάκια τα οποία ήταν καλές μέχρι ένα σημείο περιπτώσεις. Άσχετο αν δεν πήγα σε καμία αλλά τελικά αυξάνονται οι επιλογές σου και μάλιστα σε άτομα που κ ο στουντιάς θα βλέπει ότι πηγαίνουν τακτικά σε πρόβες και κάτι τι παίζουν ή έχουν την ανάλογη συνέπεια κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evil δεν εχεις αδικο , αλλα ο συγκεκριμενος  δεν ειναι απλα τον διωχνεις κ κλεινεις κ τη πορτα, εαν ειχε μπεσα θα ελεγε ερχομαι, παιζω στη 1 προβα αλλα παιδες δε τη παλαιυω. Η λεει την αληθεια οτι ξερετε τρωω παντοφλα απ τη γυναικα μου κ δε μπορω, αυτο δειχνει αλητεια, στ@χιδισμο κ γι αυτο προτεινω να βαθμολογουμε κ τη συνεργασια οπως την αγοροπωλησια. Να ξερει ο αλλος το ποιον του καθενος πριν τον εμπιστευτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η λεει την αληθεια οτι ξερετε τρωω παντοφλα απ τη γυναικα μου κ δε μπορω,

Αν πράγματι τρώει παντόφλα…δείξτε κατανόηση… Κάποιοι φίλοι μου- παντρεμένοι και πατεράδες- αναγκάστηκαν να τα παρατήσουν καθώς τα στεφάνια τους είχαν άλλη και μάλιστα ιδιαίτερα… δυναμική άποψη για την μουσική…χε,χε.. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά όπως σου είπα το ποιόν του άλλου το μαθαίνεις με το να τον συναναστραφείς και να τον γνωρίσεις.

 

Η βαθμολογία που θες εσύ είναι μόνο αν ψάχνεις σεσιονάδες. Από τα συμφραζόμενα πχ τα δικά σου υποπτεύομαι έχετε μια ημιεπαγγελματική μπάντα διασκευών, κατά 70% υποθέτω και με σκοπό να είστε διασκεδαστές. Μιας και αυτός ο τύπος μπάντας είναι πρακτικά εργασία παρά μουσική συνεργασία, χωρίς φυσικά να μειώνω τίποτα, τότε καλό είναι να του ξεκαθαρίσεις όσο πιο πολλά στοιχεία μπορείς.

 

Σε πολύ πρόσφατη εμπειρία μου για συνεργασία με τέτοια μπάντα, τους ρώτησα και χύμα και ξεκάθαρα αν έχουν άκρες για λαιβ πχ, και επίσης τους είπα ότι με τις επιλογές κομματιών τους, οι οποίες ήταν πανάρχαια κλασσικά blacklist χιλιοπαιγμένα ροκ κομματάκια, θα είναι ελαφρώς απάλευτοι όσο καλά και να παίζουν :D

 

Έτσι φρόντισα και έμαθα ότι ναι έχουν άκρες για λαιβ αλλά και ότι έχουν σκοπό να παίξουν και τίποτα φρέσκο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσε να της πει αγαπη μου ετσι κ ετσι, να παω? κ αυτη να του πει οχι εξ αρχης... θα μου πειτε τι λεω εδω δε ξερεις αν η γυναικα σου/ αντρας σου ειναι σπιτι κ ειναι πιστος .... οπως κ να χει το πραγμα, μπορω να λεω παρα πολλα για ατομα τα οποια εκαναν ζημια, evil ειχαμε ηδη γνωριστει κ απο κοντα σε συναντηση ολων των μελων κ ειπε ναι μεσα γουσταρω τη φαση κ παμε κλπ κλπ κ αφου τον συζητησαμε.... Οποτε αν εχεις κατι καλυτερο να προτεινεις στο να κοψεις τι ατομο ειναι ο αλλος κ τις προθεσεις του ευχαριστως να ακουσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα για να πούμε και του στραβού το δίκιο, οι πληκτράδες είναι σπάνιο… φρούτο. Οι ελάχιστοι που γνωρίζω παίζουν από εδώ και από εκεί, οπότε μπορεί ο δικός σας να έτυχε μπροστά σε κάποια δουλειά και σας κούνησε το μαντίλι – εικασία κάνω, για να μην παρεξηγηθώ, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο.

Από εκεί και πέρα, όπως σωστά έγραψε και η Εύη, μεγαλώνοντας τον κύκλο των μουσικών που γνωρίζεις- όταν τους συναναστρέφεσαι και αποκομίζεις άποψη για το πώς κινούνται- θα αποφύγεις τις κακοτοπιές.

Όσο για τους μουσικούς από αγγελίες, είναι ζαριά… Αν σου κάτσει… Το ευκταίο είναι η δημιουργία γκρουπ με άτομα που γνωρίζονται- σε προσωπικό, όσο και μουσικό επίπεδο- οπότε ο καθένας να ξέρει τα χούγια του άλλου. Και αυτό δεν είναι πάντα σιγουράκι, αλλά είναι σαφέστατα καλύτερο από το… άγνωστο των «μισθοφορικών» μπαντών. 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evil ειχαμε ηδη γνωριστει κ απο κοντα σε συναντηση ολων των μελων κ ειπε ναι μεσα γουσταρω τη φαση κ παμε κλπ κλπ κ αφου τον συζητησαμε.... Οποτε αν εχεις κατι καλυτερο να προτεινεις στο να κοψεις τι ατομο ειναι ο αλλος κ τις προθεσεις του ευχαριστως να ακουσω

 

Και πες μου τώρα ότι με μια φορά που βγήκατε όλη η μπάντα μπορείς να βγάλεις και πολύ άκρη;;

 

Κοίτα σαν μπούσουλας. Ρώτα τον την εμπειρία του σε γκρουπ, λαιβ, μάθε την ιστορία ενασχόλησής του γενικά με τη μουσική. Ρώτα τον αν έχει άλλα γκρουπ, τι θέλει από αυτά.

Εξήγησέ του τι θέλετε εσείς. Ε δε γίνεται μια άκρη θα βγάλεις.

 

Αν δηλαδή του πεις ξέρεις προβάρουμε κάθε τάδε μέρα και σου πει ε ναι αλλά αν παίζει ο μΠΑΟΚ θα ακυρώνουμε... ε κάποιο συμπέρασμα δε βγάζεις; :D

 

Επίσης άποψη δική μου όταν κάποιος τη βλέπει με μισό μάτι μια συνεργασία φαίνεται. Για να το καταλάβεις αυτό σκέψου πως αντέδρασες όταν πήγες σε μια συνέντευξη για δουλειά, η δουλεία σου φάνηκε σούπα αλλά είπες με τυπικότητα ότι ναι τη βλέπεις θετικά κτλ :D

 

Από την παρατήρηση των δικων σου αντιδράσεων θα μπορέσεις να διακρίνεις και την αρνητική επιθυμία κάποιου άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το θεμα καταληγει προσωπικο πλεον, θελω να ληξω τη προσωπικη μου αντιπαραθεση με τον εν λογω κυριο λεγοντας, οτι οτιδηποτε κ αν πω ειναι λιγο... ΑΠλα εμεις πληρωνουμε τα κερατιατικα οχι μονο παμε πισω... Αλλα αυτα ειναι , οταν παιζεις μπασσο η πληκτρα κ εισαι περιζητητος σε παιρνει να κανεις οτι λαλακια θες γιατι παντα θα σε εχουν αναγκη. Κ ετσι γινεσαι προσωπικοτητα ιδιαιτερης μεταχειρισης οπου κ αν πας. no offence evil :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου