Προς το περιεχόμενο

Αγορά μιας απλά ακόμη κιθάρας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Της Jack & Danny? Καλή περίπτωση οι J&D. Είναι μεγάλο εργοστάσιο στην Κίνα που διαχειρίζονται Κορεάτες. Πάραγει ακόμη και gibson parts καθώς και τις gibson baldwin (gbme) κιθάρες. http://www.gibson.com/en-us/Divisions/Maestro/

  Έχω μια τελε J&D και το μόνο θεματάκι ήταν οι αιχμηρές άκρες των τάστων δεξιά κι αριστερά στο μπράτσο. Με ένα γυαλοχαρτάκι όμως και λίγο τρίψιμο έγιναν μια χαρά και τώρα παίζει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ρε αδερφε γιατι δεν μαζευεις κανα 200κομπαλο ακομα να παρεις ενα σαφως πιο αξιοπρεπες οργανο??? (μιλαω για μεταχειρισμε) αν παλι βιαζεσαι κοιτα για epi sg :P

 

Peace 'n' Love

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για project, έχουν πολλή φάση οι οικονομικές value 4 money κιθάρες! Έχω φτιάξει 3 harley benton και μία J&D για φίλους και παίζουν μια χαρά.

Δες και τις tenson που φέρνουν στην Ελλάδα (στην Αθήνα ο Αρμάος) καθώς είναι πολύ οικονομικές και αξιόλογες για project. Είναι Γερμανική εταιρία (GEWAmusic) με εργοστάσιο στην Κίνα.

 

http://www.gewamusic.com/197.html?&no_cache=1&call=search&searchGenre=1621&searchText=tenson&offset=11

 

Πήρα την tenson california st-one με all maple μπράτσο προς 87Ευρώ(απο Αθήνα!) και το μόνο που χρειάστηκε ήταν ό,τι και η J&D: λιγο τρίψιμο στις άκρες των τάστων.

Επίσης, θέλει και λίγο "στρώσιμο"¨, δηλαδή αρκετά bends με τις στοκ χορδές της ώστε να ξεθαμπώσουν τα τάστα.

Μπορεί μάλιστα να δεχθεί και ό,τι συνδυασμο μαγνητών λόγω του pool routing (πισίνα). Τα ηλεκτρικά της είναι πολύ καλά. Εγώ έβαλα απλά ένα διπλό με σπλιτ στη γέφυρα.

15042010011.jpg.f487e4b988f221ec898db61ad3115161.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση οι κιθαρίτσες του κατοστάρικου (μιλάω και εγώ ο ανοιχτοχέρης με τα όργανα 250-300 ευρώ) ;D Αν έχεις κανένα σετ μαγνήτες ή hardware να κάθονται,  αγοράζεις μια, κάνεις και κανένα τρελιάρικο βάψιμο, την συμμαζεύεις λίγο με γυαλοχαρτάκι σε τάστα και nut και έχεις ένα cheap and cheerful οργανάκι. Αλλά όλες ίδιες, κόπιες στράτ κυρίως με άσχημα headstock, bolt on gibsonοειδή, στραβοχυμένες ''διασκευές'' άλλων σχεδίων. Βγάλτε και κάτι ξεχωριστό για... μια απλά ακόμη κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως η δεύτερη από δεξιά JD δεν είναι κιθάρα που βλέπεις συχνά... αν από ποιότητα κατασκευής στέκονται αξιοπρεπώς, είναι πειρασμός...

 

αυτήν λέω .....την jm30 ;D

 

φίλε Mr P έχω πιο σοβαρή κιθάρα.και θα παρω μαλλον και την reverend sensei 290.

μ αυτες ομως κανω χαβαλέ!!

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτήν λέω .....την jm30 ;D

 

φίλε Mr P έχω πιο σοβαρή κιθάρα.και θα παρω μαλλον και την reverend sensei 290.

μ αυτες ομως κανω χαβαλέ!!

 

Ακριβώς αυτό! Χαβαλέ και "να γουστάρουμε" μ' αυτές τις κιθάρες. Έτσι για ποικιλία! Και το DIY κομμάτι τους πραγματικά σε γεμίζει (Μods, βελτιώσεις κλπ ).

 

(πχ. Δεν βάζω κάτω την gibson να της "αλλάξω τα φώτα"... Αλλά how about μια epi special?....)

 

Kαι με 110ευρώ, κακά τα ψέματα, gibson ή fender δεν αγοράζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα παιδια!!! και εγω εχω gibson και εχω αλλαξει τα φωτα της παλιας μ squire :P Αν 8ες κα8αρα για project  πειραματισους οι προτασεις των παιδιων γαμανε και ενα projectaki μπορει να σταθει και με το παραπανω....Καταλαβα για 2η backup κι8αρα και ενα epi sg με αλλα ηλεκτρικα 8α γαμουσε για backup να κα8εται (πολυ backup ομως :P).... sorry για το λα8ος μ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου