Προς το περιεχόμενο

Αγορά μιας απλά ακόμη κιθάρας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να καταθέσω και εγώ την ταπεινή μου άποψη και να πω ότι με κάτω από 300 ευρώ παίρνεις απομίμηση κιθάρας.Από 400 αρχίζουν οι πραγματικές κιθάρες.Από 800 και πάνω δεν ξέρω γιατί δεν είχα ποτέ μου.Ε και μην κολλήσεις στα νούμερα, δεν είναι απόλυτα.Απλά προσπαθώ να αποτυπώσω πως έχει διαμορφωθεί η δική μου άποψη όσα χρόνια παίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτή η epiphone junior έχει φάση για back-up κιθάρα και practice. 'Εχω την special II bk ltd που είναι ίδια(+neck μαγνήτη) και για 100ευρώ περίπου παίζει πολύ καλά. Δεν μοιάζουν με Les Paul std καθότι έχουν λεπτότερο μπράτσο και βιδωτό, ελαφρύ σώμα, σχετικά flat ταστιέρα και συνήθως κεραμικούς μαγνήτες που πιστευω είναι πιο hot από alnico classics των LP std.

Απλά χρειάζονται οπωσδήποτε setup(action, intonation, βέργα), έλεγχο για ταστάρισμα, νέο nut(έβαλα γραφίτη) και από ήχο τα πάνε μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγω δεν πιστευα οτι υπαρχουν φτηνες κιθαρες που να παιζουν...μεχρι που πηρα μια squier affinity tele...με 130 euro...

 

παρεμπίπτοντος εχω μια φεντερ road worn...900+euro...epi les paul standard me dimarzios + split + phase 800+euro...

 

η squier...με βολευει ΚΑΛΥΤΕΡΑ...δεν ξεκουρδιζεται ευκολα...αντε εχει ενα μειονέκτημα στους μαγνητες της που σφυριζουν σα γουρουνια σε τρελα gain...

 

;D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η squier ειναι πιο δοκιμασμενη λυση! παντως στο λινκ βγαινουν ως αντιπροταση οι j&d. εχω μια (ακριβοτερη βεβαια,απο ανταλλαγη) και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος! :D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ για μια ακομα κιθάρα μιλάω που δεν ξεφεύγει απ το "συμπαθητική"(αλλά να είναι όντως)

συμάζεματάκι εννοείται πως θα γίνει γιατί σιγά μην πουληθεί ποτέ.Να την χαρίσω έχει πιο πολλές πιθανότητες.

 

την παίρνω και βλέπουμε.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παίρνω και βλέπουμε.

Και καλά θα κάνεις, και Epiphone είναι, και στις προδιαγραφές που θέλεις είναι και τζάμπα είναι...και να τη βαρεθείς, σίγουρα θα βρεθεί κάποιος άλλος με τις δικές σου "ανησυχίες"!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Η κιθαρίτσα ήρθε και είναι ότι περίμενα.

 

Αναλυτικότερα θα γραψω μετά από λιγο καιρό και φώτο θα ανεβάσω μόλις φτιάξω το ριμαδι το pc μου σε καμια βδομαδα.

Από τις πρώτες εντυπώσεις όμως τα αξίζει με 1000 τα λεφτακια της,

ευκολη σαν....σκουτεράκι, γκάζι-φρενο και είναι και πουπουλο 3,5κιλά (εχω LP γιαυτό το λεω).

Τώρα θα πάει για σετάρισμα στον μαστορα και μια που θα αλλάξω τον 700Τ μαγνήτη που έχει με έναν S.D. SPH90-1B, Θέλω να μου προτείνετε αλλάγές που ισως πρέπει να γίνουν στα ηλέκτρικά, κυρίως ποιά ποτενσιόμετρα 250κ (γιατί δεν μου αρέσουν τα πρίμα) και από πού να τα πάρω στην Αθήνα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου