Προς το περιεχόμενο

Φθορά στο coating


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια απ τα ίδια κ γω παίζω πολύ απαλά.

Είμαι περίεργος να δοκιμάσω τα Aquarian που έχουν και σα διαφήμηση οτι το coating διαρκεί κ διαρκεί.... σα τις μπαταρίες ενα πράμα  ;D

 

Αquarian ποιος φερνει ρε παιδια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, τα Remo έχουν τη φήμη (και μάλλον δικαιολογημένα…) ότι κάποιες παρτίδες δεν τους βγαίνουν καλές. Από την εμπειρία μου όμως, το ίδιο συμβαίνει και με τα Evans και τα Aquarian, απλά επειδή ίσως πουλάνε κατά τι λιγότερο το φαινόμενο δεν είναι τόσο συχνό.

 

Πάντως τα Aquarian έχουν από τα καλύτερα customer services που μου έχουν τύχει. Σε email μου για την επίστρωση ενός Regulator, από την οποία έφυγε ολόκληρο κομμάτι την ώρα που το κούρδιζα χτυπώντας το (σιγά) με ένα mallet, μου απάντησε ο ίδιος ο Κος Aquarian (a.k.a. Roy Burns) και μου ζήτησε τη διεύθυνσή μου για να μου στείλει εντελώς δωρεάν (ούτε μεταφορικά) ένα καινούργιο, χωρίς καν να ρωτήσει λεπτομέρειες ή να ζητήσει φωτογραφίες. Με υποχρέωσε τόσο, που του είπα "ευχαριστώ αλλά δεν πειράζει". Εξαιρετικός τύπος...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα Remo έχουν τη φήμη (και μάλλον δικαιολογημένα…) ότι κάποιες παρτίδες δεν τους βγαίνουν καλές. Από την εμπειρία μου όμως, το ίδιο συμβαίνει και με τα Evans και τα Aquarian, απλά επειδή ίσως πουλάνε κατά τι λιγότερο το φαινόμενο δεν είναι τόσο συχνό.

 

Πάντως τα Aquarian έχουν από τα καλύτερα customer services που μου έχουν τύχει. Σε email μου για την επίστρωση ενός Regulator, από την οποία έφυγε ολόκληρο κομμάτι την ώρα που το κούρδιζα χτυπώντας το (σιγά) με ένα mallet, μου απάντησε ο ίδιος ο Κος Aquarian (a.k.a. Roy Burns) και μου ζήτησε τη διεύθυνσή μου για να μου στείλει εντελώς δωρεάν (ούτε μεταφορικά) ένα καινούργιο, χωρίς καν να ρωτήσει λεπτομέρειες ή να ζητήσει φωτογραφίες. Με υποχρέωσε τόσο, που του είπα "ευχαριστώ αλλά δεν πειράζει". Εξαιρετικός τύπος...

 

πολυ σωστη τοποθετηση...ειναι καθαρα στατιστικο το θεμα των ελλατωματικων...

 

θυμαμαι που μου λεγανε ''μη παρεις maxtor σκληρο χαλανε ευκολα'' οι maxtor ομως τοτε (πριν 6-7 χρονια) ειχαν το 80% της αγορας συμφωνα με τις πωλησεις τους στο συγκεκριμενο μαγαζι και γενικοτερα, αρα ηταν και περισσοτερες οι πιθανοτητες...μου κλωτσησαν και οι 2 παντως τοτε  >:( και δεν ξαναπηρα maxtor

 

on-off topic

by the way μου καηκε η τηλεοραση Samsung Slim Fit 29 CRT και την ειχα παρει 450 πριν 3 χρονια, οι εργατοωρες της ηταν ελαχιστες...αφηστε που 1 χρονο πουμουνα φανταρος δεν ανοιγε η tv και γενικα δε βλεπω τηλεοραση...τρελλαθηκα! και κατι φιλες που την εχουν και παιζει απο πρωι εως βραδυ δεν εχει παθει τιποτα...

 

επισης οι λιγοτερο μεγαλες εταιριες πχ aquarian τυχαινει να εχουν καλυτερη εξυπηρετηση και πιο καλη επαφη/επικοινωνια οπως μου ετυχε με τα EX 25 και 29 της Direct Sound που επαιζε ελλατωματικη παρτιδα και ο τυπας μου εστειλε 3 ανταλλακτικα headbands χωρις κανενα κοστος!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι που μου λεγανε ''μη παρεις maxtor σκληρο χαλανε ευκολα'' οι maxtor ομως τοτε (πριν 6-7 χρονια) ειχαν το 80% της αγορας συμφωνα με τις πωλησεις τους στο συγκεκριμενο μαγαζι και γενικοτερα, αρα ηταν και περισσοτερες οι πιθανοτητες...μου κλωτσησαν και οι 2 παντως τοτε  >:( και δεν ξαναπηρα maxtor

 

Και σε μένα άλλοι 2...Οπότε μάλλον είχαν δίκιο..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα aquarian τα πηρα απο thomman. του ταμπουρου ειναι το satin texture coated single ply. κουδουνιζει λιγο παραπανω απτο ambassador αλλα το εχω 3 μηνες και ουτε ιχνος φθορας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης απο την εμπειρια μου οσα  χρονια (13)  παιζω ντραμς εχω καταλαβει τα εξης:αν ξεφτισει η επιστρωση χαλαει ο ηχος . το δερμα φαινεται καλυτερα  αν θελει αλλαγμα  απο το χαλαρωμα που εχει ή απο τα εμφανη βαθουλωματα απο κατω, εκτος τυμπανου.παντως τα remo δεν ειναι το νουμερο 1, και εκτος απο coated emperor μου εχει τυχει και προβληματικο pinstripe, δεν κουρδιζε με τιποτα. επισης οσο πιο φτηνα τα ντραμς τοσο πιο πολυ ψαξιμο θελει για τα δερματα.τι λετε;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης απο την εμπειρια μου οσα  χρονια (13)  παιζω ντραμς εχω καταλαβει τα εξης:αν ξεφτισει η επιστρωση χαλαει ο ηχος

 

η αποψη του Μιχαλη, ενος πολυ αξιόλογου ντραμμερ και οχι μονο ειναι η εξης

 

παιδια σορυ αλλα ο ηχος ειναι αποτελεσμα και τον δυο μεμβρανων....ειδικα ομως στον τονο και στην διαρκεια η απο κατω μεμβρανη παιζει μεγαλυτερο ρολο!!!και θελουν κι αυτες αλλαγη,ενταξει δεν τρωνε ξυλο οπως οι μπατερ αλλα καπου εκει στο 8μηνο(αν παιζετε καθε μερα)ριχνετε ενα τσεκαρισμα...απο την αλλη ο γραφων αφηνει τις μεμβρανες του πανω στα τυμπανα για πολυυυυυυυυυυ καιρο!

αν το δερμα δεν εχει σοβαρο προβλημα π.χ. βαθουλωμα απο μπαγκετια....εχω ταμπουρο το οποιο χρησιμοποιω λαιβ του οποιου τα δερματα ειναι πανω 4 χρονια!!!!οχι δεν ειμαι σπαγγος...μ'αρεσει ο παλαιωμενος ηχος!

 

συμπερασμα...για μια ακομα φορα ο ηχος ειναι πολυ υποκειμενικό θεμα...οι απόψεις διίστανται

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως γνωριζει καποιος ποια μεμβρανη ειναι η ιδανικη για σκουπες?γιατι κατι evans g2 και ρεμο -δεν θυμαμαι ,μαλλον AMBASSADOR- δεν κρατανε πολυ τον ηχο τους στο swipping(συρσιμο), χαλαει το coated γρηγορα και μετα θελει αλλαγη χωρις ουσιαστηκα αν παιζεις με μπακετες η μεμβρανη να χει παθει ζημια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου