Προς το περιεχόμενο

Φθορά στο coating


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν απο καμιά 10αριά μέρες άλλαξα το πάνω δέρμα του ταμπούρου μου απο Remo Emperor σε Ambassador επειδή το προηγούμενο το είχα κανα 7μηνο και έιχε φθαρεί αρκετά και ήθελα να βάλω μονό δέρμα για αλλαγή. Παρ όλα αυτά τα πρώτα σημάδια φθοράς στην επίστρωση του δέρματος έχουν ήδη φανεί... Είναι φυσιολογικό? Μπορώ να κάνω κάτι για να το αποτρέψω?

Έχω παραξενευτεί γιατί στα προηγούμενα που είχα [Controlled Sound, Emperor] η επίστωση μου κρατούσε τουλάχιστον ενα 3μηνο... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η  φθορα δεν ειναι φυσιολογικη για αυτο το χρονικο διαστημα αλλα συμβαινει ενιοτε σε καποιες παρτιδες δερματων που ειναι στοιβαγμενα για αρκετο καιρο σαν ψωμι μπαγιατικο και αλλες φορες γιατι τυγχανει να ειναι η επιστρωση (coat) μικροτερη ποσοτητα προς το τελος μιας παρτιδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει τύχει και έμενα να ξεφτίζουν πολύ γρήγορα κάποια coated remo.Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ evans g2 coated στα τομ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Ουτε καν σημαδια δεν αφηνει η μπαγγετα και μου κανει εντυπωση η αντοχη τους γιατι ακουγα οτι τα evans δεν κρατανε πολυ.Στο ταμπουρο εχω βαλει ενα μονο aquarian και οπως το βλεπω θα κρατησει καμια 10ετια.Μιλαμε για σκυλια δερματα.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα remo εδώ και κάτι χρόνια άλλξαν τις επιστρώσεις λόγω περιβαντολογικής νομοθεσίας στην αμερική. Οι καινούριες παρτίδες χάνουν σχεδόν αμέσως την επίστρωση αλλά ο ήχος δεν αλλάζει. Τα evans αντεχουν πολύ περισσσότερο όπως και τα aquarian. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καινούριες παρτίδες χάνουν σχεδόν αμέσως την επίστρωση αλλά ο ήχος δεν αλλάζει.

 

Σοβαρα?? :o Εγώ νόμιζα πως αμα χαλάσει η επίστρωση χάνει κ το δέρμα το ηχόχρωμα του.. Πάντως καλό είναι αυτό γιατί δε λεεί να παίρνεις δέρμα και να μή σου βγάζει ούτε μήνα..

Aquarian εδώ στην Αθήνα ποιός φέρνει? Ποιά σειρά να κοιτάξω για soft ζεστό ήχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα τα δερματα δε χαλανε εκτος αν υποστουν σοδομισμο (βαθουλοματα κοκ) αν θες το αναλυουμε...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες παντως κ σε μενα τα ρεμο coated που βαζω στο ταμπουρο αρχιζουν να χανουν την επιστρωση κυριολεκτικα απο το πρωτο 2ωρο μελέτης. Και για να σας προλαβω η τεχνικη μου ειναι εξαιρετικη (ΟΚ δεν ειμαι κ ο Thomas Lang αλλα δεν κοπαναω σαν καφρος, ισα ισα)

 

Λεω να αρχισω να δοκιμάζω evans.

 

By the way ποια ειναι τα αντιστοιχα evans - aquarian των coated controlled sound & coated emperor?

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απ τα ίδια κ γω παίζω πολύ απαλά.

Είμαι περίεργος να δοκιμάσω τα Aquarian που έχουν και σα διαφήμηση οτι το coating διαρκεί κ διαρκεί.... σα τις μπαταρίες ενα πράμα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου