Προς το περιεχόμενο

Κόστος τυμπάνων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα φτηνα των 500 ευρω σιγουρα εχουν διαφορα απο αυτα που κανουν 1000+ αλλα απο ενα σημειο και μετα δεν υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα ωστε να δικαιολογει τοσο υψηλες τιμες. ειδικα του γαβριλου που ειναι και κ@#ψοκολης δεν δικαιολογουν ουτε καν την τιμη τους. στα ιδια λεφτα που παιρνεις ξερω γω ρεφερενς και μαστερς να παιρνεις και τα γκαμπριελ .

 

στο γαβριηλο πληρωνεις το οτι ειναι ΕΝΑΣ, μη συγκρινουμε τους κολοσσους - πολυεθνικες tam pearl κοκ με τον γαβριηλο που ουσιαστικα ειναι ελ. επαγγελματιας

 

αλλα ζηταει αυτος, αλλα η pearl αλλα η tama και παει λεγοντας. παιρνεις απο αυτον που μπορεις

 

απλα ο γαβριηλος εχει το ρισκο...αν δε του βγουνε κλαφτε μας...το ρισκαρεις? αν δε το ρισκαρεις παρε τα φτηνα του που ειναι εργοστασιακα και πιο στανταρ αν σαρεσουνε ή παρε κατι αλλο

 

δεν εχει σημασια να συνεχιστει...εχουν χιλιοσυζητηθει τα θεματα, ποιος ειναι φτηνος/ακριβος ποιος αξιζει και ποιος οχι...παιρνεις αυτο που σου αρεσει να εχει σιγουρα καλα specs κατασκευης και να το βασταει η τσεπ σου

 

τελος...καληνυχτα!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν το μπάτζετ σου ξεπερνάει το χιλιάρικο, προσωπικά θα σου πρότεινα τη Gretsch Renown, απλά και μόνο γιατί την έχω ακούσει, όμως υπάρχουν πολλά σετ σε αυτή την κατηγορία τιμής, αλλά και φτηνότερα, που είναι εξαιρετικά. Επίσης, ψάξε για μεταχειρισμένα. Αν βρεις κάτι σε καλή κατάσταση, δεν υπάρχει κανένας απολύτως πρακτικός λόγος να αγοράσεις καινούριο σετ.

Επιτέλους! Να κι ένας σταμπιλαριστός ντράμερ που σου λέει ξεκάθαρα πάρε αυτό το σετ!

Να ΄σαι καλά Haris και σ΄ευχαριστώ αγόρι μου για το δείξιμο προς το δάσος απευθείας και όχι κοσκινίσματα με υπέραναλύσεις και ψυρίσματα μαιμούδων!

Μ΄αερέσει ο ήχος, το background και η τίμια πλευρά της gretsch και να σου πω την αλήθεια την renown την έχω στο μυαλό μου εδώ και καιρό για αγορά...

Αν έχεις την καλοσύνη και την διάθεση δώσε μου κι άλλες εναλλακτικές μάρκες και μοντέλα (πάντα με το τι έχεις ακούσει και παίξει εσύ προσωπικά) και με μπάτζετ πάνω απο χιλιάρικο ... Θα το εκτιμούσα!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αν πιστευεις οτι 2 τυμπανα που πληρουν τις προϋποθεσεις που ανεφερες και το ενα ειναι χειροποιητο από φίνα φύλα ξυλου, που θα κολληθουν και θα ραφτουν απο ενα δυο ''αλανια'', δυο μαστορες που γουσταρουν και πιανουν τα χερια τους (σορρυ αν γινομαι καπως ''λαϊκος'' - μεν την ''κακη εννοια'') που θα τραυματισουν τα χερια τους και που σε λιγα χρονια θα εχουν θεματα με καποια οστα των χεριων τους ειλικρινα αν πιστεύεις οτι ειναι το ιδιο με τη γραμμη παραγωγης τυμπανων τύπου σειρας 3007 το μονο που μπορω να κανω ειναι να σεβαστω την άποψή σου.

 

 

Τα δικά μου χέρια να δεις φιλαράκο που χειρουργούν όλη μέρα τί σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και τιί τενοντίτιδες έχουν υποστεί που ξυπνάω τις νύχτες απο τους πόνους αλλά δεν πούλησα ποτέ φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες!

  Ένα τύμπανο,είναι ένα τύμπανο δε πα να του βάλεις χρυσά στεφάνια,χρυσές βίδες και δεν ξέρω τί άλλο!Δεν επιτρέπεται να πουλάνε ένα τόμ 600,700 και 1000 ευρώ!

 

  ΤΕΛΟΣ!!

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου χέρια να δεις φιλαράκο που χειρουργούν όλη μέρα τί σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και τιί τενοντίτιδες έχουν υποστεί που ξυπνάω τις νύχτες απο τους πόνους αλλά δεν πούλησα ποτέ φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες!

  Ένα τύμπανο,είναι ένα τύμπανο δε πα να του βάλεις χρυσά στεφάνια,χρυσές βίδες και δεν ξέρω τί άλλο!Δεν επιτρέπεται να πουλάνε ένα τόμ 600,700 και 1000 ευρώ!

 

  ΤΕΛΟΣ!!

 

συγκρινεις τη χειρουργικη με ενα μαστορα ειναι ανομοια πραματα, μα εντελως ανομοια.

 

δε μου λες ας υποθεσουμε οτι δεν εισαι ασφαλισμενος, ποσο κοστολογειται η εγχειρηση ανοιχτης καρδιας ή η εγχείρηση αφαιρεσης ενος όγκου κλπ. για την ανθρωπινη ζωη που κοστολογειται δηλαδη τί πρεπει να πουμε? για δωσε μας μια τιμη...

 

τουλαχιστον στο καθε γαβριηλο υπαρχει τεραστιο κοστος υλικων, κανεις δε μιλησε για χρυσα στεφανια. και να σου πω και κατι μη το παρεις ρε φιλε στη τελικη

 

εμενα αν με χτυπησει ενα αμαξι (αφου φτασαμε στο σημειο να συγκρινουμε αυτα τα 2) και δεν εχω φραγκο ρε φιλε τι θα κανω....στα τυμπανα εχεις την επιλογη....για δωσε μου μια τιμη για να σωθει καποιος απο ενα τροχαιο, που ειναι αναισθητος και δεν εχει και επιλογες δωσε μου μια τιμη σε παρακαλω

 

ενα τυμπανο ειναι ενα τυμπανο, μια κιθαρα ειναι μια κιθαρα, ενα πιανο ενα πιανο και μια ζωη ειναι μια ζωη, στα προηγουμενα εχεις την επιλογη του κακου του καλου και του μετριου, οταν πεθαινεις τί επιλογες εχεις?

 

φιλε, δεν ειμαι επαγγελματιας αλλα και εσυ για να μη γνωριζεις τις διαφορες χειροποιητου και γραμμης εργοστασιου προφανως εισαι εντελως ''νεος'' στο αθλημα, επιπλεον και στο ξαναλεω: το τι επιτρεπεται και τη οχι στη πωληση δε το καθοριζουμε εμεις αλλα οι εταιριες-κατασκευαστες, δικα τους ειναι οσο γουσταρουν τα πουλανε και εσυ και εγω παιρνουμε αυτα που γουσταρουμε και βασταει η τσεπη μας, αλλο η reference αλλο η vision

 

πληρωνεις υλικα, σχεδιασμο και ολοκληρες ομαδες που σχεδιαζουν και ψαχνουν κτλ για να κατασκευαζουν το αναλογο τυμπανο αναλογα με την περιπτωση

 

το παραδειγμα σου με τη χειρουργικη στο ξαναλεω ειναι αστοχο, σεβασμο στη δουλεια σου αλλα θα περιμενω να μου δωσει μερικες τιμες κοστολογησεις ανθρ. ζωης

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ...αλλού η θάλασσα,αλλού το πλοίο!

  Το πνεύμα της απαντήσεώς μου ήταν τελείως διαφορετικό απο όσα εξέλαβες.

  Σε καμμιά περίπτωση δε συγκρίνω οποιαδήποτε χειρουργική πράξη με την κατασκευή ενός τυμπάνου!

  Και μια και αναφέρθηκες στα χρόνια ενασχόλησης,όταν χτυπούσα τύμπανα ήσουν  μάλλον αγέννητος ακόμα

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ μπορει να ημουν αγεννητος, αλλα δε μας ειπες μια τιμη...πόσα?

Άστοχη και άσκοπη ερώτηση.Σε επίπεδο emergency δεν υπάρχει κοστολόγηση.Σε επίπεδο προγραμματισμού υπάρχουν χιλιάδες κοστολογήσεις πράξεων.

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω βρισκω τον Γαβριηλο ακριβο , αλλα εχω την αμεση καλυψη σε σερβις και προβληματα που μπορει να βγουν.Δεν εχω τυμπανα του , αλλα σκεφτομαι να δωσω τα λεφτα μου σε μια μικρη ελληνικη εταιρια που θα με στηριξει , παρα σε ενα ξενο κολοσσο.Στην τελικη η ποιοτητα ειναι ορατη σε ολα τα τυμπανα και οπτικα και ακουστικα.Αν εισαι well - informed decision maker με κριτικη σκεψη σε καθε τι που πασαρει το καθε μαρκετινγκ , βρισκεις την ισσοροπια ποιοτητας-τιμης.

Παντως το καλυτερο σετ δεν θα κανει κανεναν καλυτερο παιχτη.Ο καλος παιχτης ομως μπορει να φερει ενα μετριο σετ σε λογαριασμο για να ακουστει καλυτερα.

Τελος παντων αυτα ειναι προσωπικα γουστα του καθενος για το ποσο αξιολογει την αξια του καθε κατασκευαστη.

Καλο Πασχα με υγεια σε ολα τα φιλαρακια του Νοιζ.

Νασος

 

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια, πες μας μερικες κοστολογησεις να δουμε ποσο παει η ανθρωπινη ζωη και υγεια προτου καταληξει το θεμα στην παιδικη χαρα

 

πες 2-3 τιμες

 

ο κατασκευαστης μουσικων οργανων πουλαει το προϊον και την ενδεχομενη μαεστρια του εφοσον φτιαχνει κατι χειροποιητο, η ιατρικη, χειρουργική κοκ  ''πουλανε'' εξασφαλιση υγειας και βιοτικου επιπεδου, πες μας λοιπον πόσο κοστολογουνται αυτες οι εκτακτες περιπτωσεις, δωσε μας μερικες τιμες απο ενα μετριο προς σοβαρο θεμα εως ενα θεμα ζωης και θανατου, να ξερουμε τι επιλογες εχουμε εκει τουλαχιστον

 

η ερωτηση δεν ειναι (εντελως) αστοχη, εχει να κανει με τα περιθωρια επιλογων και αναγκων σε αγορα τυμπανων και με τα περιθωρια επιλογων (οχι ομως αναγκων) στην υγεια μιας και τα ''εφερες'' σε συγκριση ανεξαρτητα με ''το πλοιο και τη θαλασσα''. εσυ τα ανεφερες στην τελικη, εγω αυτο καταλαβα και θελω μια απαντηση

 

πες μας λοιπόν...ποσα?

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια, πες μας μερικες κοστολογησεις να δουμε ποσο παει η ανθρωπινη ζωη και υγεια προτου καταληξει το θεμα στην παιδικη χαρα

 

πες 2-3 τιμες

 

ο κατασκευαστης μουσικων οργανων πουλαει το προϊον και την ενδεχομενη μαεστρια του εφοσον φτιαχνει κατι χειροποιητο, η ιατρικη, χειρουργική κοκ  ''πουλανε'' εξασφαλιση υγειας και βιοτικου επιπεδου, πες μας λοιπον πόσο κοστολογουνται αυτες οι εκτακτες περιπτωσεις, δωσε μας μερικες τιμες απο ενα μετριο προς σοβαρο θεμα εως ενα θεμα ζωης και θανατου, να ξερουμε τι επιλογες εχουμε εκει τουλαχιστον

 

η ερωτηση δεν ειναι (εντελως) αστοχη, εχει να κανει με τα περιθωρια επιλογων και αναγκων σε αγορα τυμπανων και με τα περιθωρια επιλογων (οχι ομως αναγκων) στην υγεια μιας και τα ''εφερες'' σε συγκριση ανεξαρτητα με ''το πλοιο και τη θαλασσα''. εσυ τα ανεφερες στην τελικη, εγω αυτο καταλαβα και θελω μια απαντηση

 

πες μας λοιπόν...ποσα?

 

 

Φίλε! Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα!

  Ευχές σε όλους

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου