Προς το περιεχόμενο

Cosmote...καταπάτηση προσωπικων δεδομένων;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς έχετε σύνδεση στην Cosmote αλλά εγώ τις τελευταίες μέρες έχω συγχιστεί πολύ με τη νέα τακτική της εταιρείας!

 

Έλαβα ένα μήνημα στο οποίο αναφέρει ότι αν κανείς πάρει τηλ στο 11831 μπορεί να βρει τηλ. καταλόγους ΟΤΕ και COSMOTE!!! Κάτι που σημαίνει, ότι παίρνεις τηλέφωνο, ρωτάς το επίθετο και σου λένε το ΚΙΝΗΤΟ!!! 8O 8O

Το τσέκαρα με το δικό μου τηλ και όντως το βρήκανε!!!

 

Εντωμεταξύ, πριν κανά χρόνο η Cosmote είχε στείλει σε όλους τους συνδρομητές της μήνυμα όπου ρωτούσε αν θέλουμε να συμπεριληφθούμε σε κατάλογο που επρόκειτο να γίνει. Και βέβαια είχα απαντήσει ΟΧΙ!!!

 

Με την κοπέλα που μίλησα στο 11831 μου είπε "Δε ξέρω...Ίσως είχατε κάνει αίτηση, να μπει το νούμερό σας, μπλα μπλα... παρτε στο 1212 κλπ κλπ"

 

Και άντε ας πούμε ότι εγώ έκανα λάθος και το καταχώρησα το δικό μου!

Ένας γνωστός μου έχει 3 νούμερα στο όνομά του και ΠΟΤΕ του δεν έκανε καμιά αίτηση, και όμως... η Cosmote τα διαθέτει ΕΛΕΥΘΕΡΑ στον οποιονδήποτε (το τσεκάραμε τηλεφωνικά...)

 

ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?? :twisted: :twisted:

 

Το κινητό είναι και οφείλει να ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ προσωπικό και ΑΠΟΡΡΗΤΟ!!!

 

Με ποιο δικαίωμα μια εταιρεία δίνει τέτοια στοιχεία στη δημοσιότητα???

 

Μήπως πρέπει να γίνει μια μαζική κίνηση/καταγγελία μέσω ΙΝΚΑ?

 

ΥΓ: Η διαδικασία για να γίνει ξανά απόρρητο το νούμερο θέλει FAX με φωτοτυπία ταυτότητας, ΑΦΜ και αίτηση... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινητο η ακινητο τηλ. ΔΕΝ ειναι προσωπικο δεδομενο.

αν διαβασεις τα ψιλα γραμματα των συμβασεων θα δεις οτι και με το κιν. ισχυει ακριβως οτι και με το σταθερο (αυτο συμβαινει παντου στον κοσμο).

δηλ. μολις παρεις ενα νουμερο τοτε ΑΥΤΟΜΑΤΑ μπαινει στον τηλ. καταλογο,μονο αν θες να ειναι απορρητο ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ (στην περιπτωση του σταθερου) για να γινει unlisted.

 

Παντως οντως για διασημοτητες σαν και εσενα αυτο ειναι πολυ ενοχλητικο! :lol:

(φανταζομαι θα εχουν λυσσαξει τα κοριτσακια!! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινητο η ακινητο τηλ. ΔΕΝ ειναι προσωπικο δεδομενο.

αν διαβασεις τα ψιλα γραμματα των συμβασεων θα δεις οτι και με το κιν. ισχυει ακριβως οτι και με το σταθερο (αυτο συμβαινει παντου στον κοσμο).

Είναι εξακριβωμένο αυτό? Δεν έχω βέβαια μπροστά μου τη σύμβαση για να το ελέγξω αλλά μου φαίνεται ΠΟΛΥ παράξενο...

 

Παντως οντως για διασημοτητες σαν και εσενα αυτο ειναι πολυ ενοχλητικο! :lol:

(φανταζομαι θα εχουν λυσσαξει τα κοριτσακια!! :lol: )

Καταλαβαίνεις φαντάζομαι τι δράμα ζω... :wink:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια είναι η λύση. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ και ΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ!

Εγω απο τότε που πέταξα το κινητό....ησύχασα απο ΟΛΟΥΣ. Και το σταθερό σε όνομα άλλου.

Με είχε πρήξει η cosmote οταν είχα κίνητο. Ολο μηνύματα μου έστελνε...κατέβασε αυτό το ντρίνγκ-tone.....κέρδισε ενα αυτοκίνητο.......χρόνια πολλά.....κ.τ.λ.

 

Και δεν ανησυχώ πλέον εαν ξέρουν που κατουράω και με ποιόν μιλάω.

 

Θέλεις να πάρεις τηλ?....στο καρτοτηλέφωνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν υποχρεωση απο την ευρωπαικη ενωση να γινει μεχρι καποιας προθεσμιας αυτο για τα κινητα , το ειχα διαβασει στο in.gr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια είναι η λύση. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ και ΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ!

Εγω απο τότε που πέταξα το κινητό....ησύχασα απο ΟΛΟΥΣ. Και το σταθερό σε όνομα άλλου.

Με είχε πρήξει η cosmote οταν είχα κίνητο. Ολο μηνύματα μου έστελνε...κατέβασε αυτό το ντρίνγκ-tone.....κέρδισε ενα αυτοκίνητο.......χρόνια πολλά.....κ.τ.λ.

 

Και δεν ανησυχώ πλέον εαν ξέρουν που κατουράω και με ποιόν μιλάω.

 

Θέλεις να πάρεις τηλ?....στο καρτοτηλέφωνο!

 

Μην ανυσηχείς φιλε μου....... Αυτος που θελει, ξερει ΑΚΡΙΒΩΣ πότε κατουρας και σε ποιον μιλας....(κοιτα προγραμμα ΕΣΕΛΟΝ) και γενικα περι κατασκοπίας και ολα τα συναφή!!!!

 

Οτι και να κανεις υπάρχει ο Big Brither......

 

Οπότε γιατι να 'χτυπιέσαι' χωρις λογο???

 

Υ.Γ. θα εγραφα πολλα περι αυτού αλλα έχω δουλειά τωρα...

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην γυρίσουν οι μάγκες του Echelon τα δορυφόρια τους για να δουν εμένα να κατουράω!!! :lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ. Πατριώτη, να τα πούμε καμιά μέρα για τα Echelon και τα σχετικά :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω γι'αυτό κραταω το καρτοκινητο και δε το κανω συνδεση...δεν εχω δωσει τα στοιχεια μου πουθενα και ειμαι μια χαρα... I am not a man...I am a number :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ καλού κακού θα στείλω το FAX στην Cosmote και θα το κάνω απόρρητο καλού κακού...

 

Με εχουν πρήξει και αυτές οι θαυμάστριες... :roll: :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου