Προς το περιεχόμενο

Broomstick & Sonar 5


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει και καποιος αλλος το "προβλημα" που εχω και εγω στη 'συνεργασια" μεταξυ BROOMSTICK & SONAR 5 (producer edition)?

 

Συγκεκριμενα να τι συμβαινει.

 

Οταν γραψω ενα κομματι χρησιμοποιωντας το Broomstick,αν δεν φριζαρω το τρακ και απλα "σωσω" το κομματι & κλεισω το Sonar,την επομενη φορα που θα ξαναανοιξω το sonar & το συγκεκριμενο κομματι το Broomstick δεν ενεργοποιείται δηλ. πατωντας play για να ακουσω το κομματι δεν υπαρχει μπασο!

 

Πρεπει να "ξαναανοιξω" απο το synth rack το Broomstick και,αυτο ειναι το περιεργο,το Broomstick ΘΥΜΑΤΑΙ το model & τα settings που ειχα χρησιμοποιησει 8O

 

 

Ξερω δεν ειναι και πολυ σοβαρο,αλλα μου τη σπαει αυτη η διαδικασια ξαναανοιγματος του Broomstick ,ασε που πολλες φορες οταν μιξαρω πολλες φορες το ιδιο κομματι & ανοιγω-κλεινω το sonar ,καταντω να κανω μιξεις ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΣΟ :twisted:

Αντε πειτε καμμια λυση γιατι με βλεπω να γραφω με το Precission μου ξανα!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο το ειχα δοκιμασει παλαιοτερα σε PC me cubase και τώρα σε Mac cubase και logic και δεν αντιμετόπισα κατι.

Εχω ενα Sonar4 και καποια στιγμη θα το εγκαταστησω και θα σου πω αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δεν μπορεσα να βγάλω ακρη. Εβαλα το sonar 4 αλλα δεν μπορώ να δω το Broomstick! Βεβαια το συγκεκριμένο δεν είναι DXi. Υποψιν δεν το ξέρω το sonar. Παντως στο μενου: insert/DXi Synth/VST/ δεν υπαρχει.

Θα το ψαξω λιγο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα ενα Cacewalk VST Adapter 4 και ετσι ειδε το sonar4 το broomstick.

Λοιπον εδω δουλευει κανονικά. Εσωσα ενα αρχείο με το broomstick ανοιχτο

και γραμενο λιγο μπασο με το μολυβι. Το αρχειο το ανοιγα και το εκλεινα χωρις προβλημα. Αυτα με το sonar4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου