Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με Ibanez RG550 wiring


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια εχω την εξης κιθαρα και θελω να περασω τους μαμισιους μανητες αλλα δεν μπορω να βρω ενα σωστο wiring.Ο καθε μαγνητης (2 humbuckers 1 single)εχει απο 3 καλωδια ενα ασπρο ενα κοκκινο και ενα γυμνο που μπαινει πανω στο pot.Μπορειτε να μου πειτε σε πιες θεσεις πανω στον 5θεσιο θα μπουν τα αλλα καλωδια?

Ευχαριστω

Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτο το wiring εχω και εγω και με μπερδεψε ο μονος γιατι εχει 3 καλωδια ενω οι πιο πολοι εχουν 2.Το ασπρο του μονου παει πανω στο pot τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το wiring εχω και εγω και με μπερδεψε ο μονος γιατι εχει 3 καλωδια ενω οι πιο πολοι εχουν 2.Το ασπρο του μονου παει πανω στο pot τελικα?

Eγω δυστυχως δεν μπορω να σου απαντησω γιατι δεν εχω τις τεχνικες γνωσεις πανω στο θεμα. απλα εκανα μια αναζητηση στο site της jem κ στο site της ibanez.. Πιστευω καποιος πιο σχετικος με το θεμα να σου δωσει τα φωτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κοιτα κ εδω http://cgi.ebay.com/IBANEZ-RG-SERIES-BLACK-HSH-LOADED-PICKGUARD_W0QQitemZ370348508127QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item563a7dc3df  αλλα δεν ειναι το ιδιο μοντελο με το δικο σου. ειναι απο τα πιο φτηνα rg με τους infinity μαγνητες.. αν βγαλεις ακρη καλως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το wiring εχω και εγω και με μπερδεψε ο μονος γιατι εχει 3 καλωδια ενω οι πιο πολοι εχουν 2.Το ασπρο του μονου παει πανω στο pot τελικα?

 

ναι αλλα θα παρεις και ενα καλωδιο να κανεις γεφυρα στον διακοπτη τον 5θεσιο αλλιως δεν θα παιξει..........αμα παρατηρησεις το ''ιδιο'' καλωδιο παει με γεφυρα απο το pot στον διακοπτη για να μπορεις να επιλεξεις τον μονο ......... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα μπορεις να μου το εξηγησεις πιο απλα?Βασικα τσεκαρε και την photo και πες μου αν οι κολησεις που εκανα μεχρι στιγμης ειναι σωστες.

DSC05201.thumb.jpg.6525b8e81e6e002eb30539eb9a6c82fa.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου