Προς το περιεχόμενο

να την κρατησω ή οχι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τρέμολο ή Floyd? Να ξέρεις ότι το Floyd δεν είναι πανάκεια!! Και με 350 ευρώ αν κινηθείς σε καινούρια κιθάρα και όχι μεταχειρισμένη τότε καλύτερα να αποφύγεις τα "floyd" αυτής της κατηγορίας τιμών... Ενδεικτικά το Low Edge της Ibanez κάνει 190 ευρώ ΜΟΝΟ του

http://www.thomann.de/gr/ibanez_low_edge_pro_black.htm και το floyd της schaller 235 ΜΟΝΟ του http://www.thomann.de/gr/schaller_fr_tremolo_ii.htm... Τα συμπεράσματα δικά σου...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να ερθω θεσαλονικη τωρα

 

Σε καταλαβαινω... Δεν πειραζει.. εξαλλου ακομα δεν ειμαι σιγουρος πως θελω να την πουλησω.. ειναι η κιθαρα με την οποια βελτιωνομαι στο παιξιμο συνεχεια κ η πρωτη μου ηλεκτρικη, οποτε.. εχει κ λιγη συναισθηματικη αξια για εμενα..

Παντως το τρεμολο της θεωρειται απο τα καλυτερα! Ψαξου να δοκιμασεις μια τετοια κ εκει που εισαι. Δεν ξεκουρδιζεται κ δουλευει αριστα. Αλλα εχω την εντυπωση πως ισως 2 στα 10 που θα πιασεις στα χερια σου να μην σου βγουν κ τελεια. το δικο μου ειναι μια χαρα δοξα το θεο!

 

Παντως σου συνιστω να μαθεις κ τα καλα αλλα κ τα κακα που εχουν τα floyd πριν προβεις σε οποιαδηποτε αγορα! Πολλες φορες τα κακα τεινουν να υπερτερουν των θετικων που προσφερει αυτου το ειδους τρεμολο!(ειδικα αν δεν ξερεις να το χρησιμοποιεις κιολας!)

Καλο ψαξιμο κ να δοκιμαζεις παντα κατι πριν το παρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου