Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με ηχογράφηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα format....παίζει κάποιο ρόλο που δεν ακουγεται η κιθάρα απο τα ηχεία του pc για ηχογράφηση με το audacity η έχει σχέση με το δεύτερο? (Ενημερωτικά έχω συνδέση direct την πεταλιέρα με jack με την κεντρική μονάδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περάστηκαν όλοι οι drivers? πέρασες και τους αρχικούς drivers (πχ Realtek) και όχι μόνο της κάρτας ήχου σου?

η συνδεσμολογία είναι σωστή?

 

δώσε παραπάνω info για να πάρεις παραπάνω info  :) ;)

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα συμβαίνει μόνο με την κιθάρα; Δοκίμασες να ηχογραφήσεις κάποια άλλη πηγή ήχου? (πχ. ένα φορητό cd player)

 

Δες στο πάνελ της κάρτας ήχου μήπως έχεις το κανάλι εισόδου στο mute, ή τέρμα χαμηλωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχει πατηθει το mute στις ρυθμησεις του μικροφωνου... μην ανυσηχεις φιλε μου κατι σχτικο με ρυθμισεις ειναι . λιγο απο εδω λιγο απο εκει θα βρεθει που θα παει... ολοι θα πουμε απο καποια ιδεα καποιος θα πεσει μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το μικρόφωνο που βάζω δεν ακούγεται

 

μήπως ο προενισχυτής της κάρτας ήχου τα έπαιξε?? δοκίμασες μόνο την είσοδο για τα μικρόφωνα ή και το line in για τις κιθάρες?

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την δοκιμή σε έναν laptop και η ηχογράφηση έγινε κανονικά με το audacity - στο pc παραταυτα δεν ακούγεται καν ο ήχος της κιθάρας απο τα ηχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την δοκιμή σε έναν laptop και η ηχογράφηση έγινε κανονικά με το audacity - στο pc παραταυτα δεν ακούγεται καν ο ήχος της κιθάρας απο τα ηχεία

 

εννοεις την στιγμη που παιζεις δεν ακουγεται αλλα κατα τα αλλα η ηχογραφηση γινεται κανονικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου