Προς το περιεχόμενο

ΑΓΝΩΣΤΟ ΜΠΑΣΟ (ΓΙΑ ΜΕΝΑ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και βάλε... και βάλε... Έχω παίξει με δύο Emperor, τρομερή ποιότητα κατασκευής, σούπερ ήχος, αλλά όχι και για 8000- 9000 δολάρια... Την κάνεις την δουλειά με πολύ λιγότερα λεφτά. Η άποψη μου για τα όργανα που έπαιξα ήταν ότι μιλάμε για  super πουσαρισμένα, μοντέρνα Jazz bass... Τώρα αν τα έχεις τα φράγκα και θέλεις να τα δώσεις...

Τι φραγκα....??Kαι δανειο να θελω να παρω...δε θα μου το δωσουν ;D

Eimai pio etoimos kai ap'to Bob Sfougaraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Το συγκεκριμένο στο βίντεο είναι ένα Imperial με τιμή καταλόγου πάνω από 12.000 δολάρια- γύρω στα 10.000 μεταχείρο... χα,χα,χα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βάλε... και βάλε...

 

Tα πιο γνωστα Fodera ειναι τα Imperial, που ξεκινανε αν δεν απατωμαι καπου κοντα στις 6000 δολλαρια τα πολυ απλα και "σκετα". Ενα Imperial Elite που βρηκα προς πωληση εδω περα ειναι στα 12.500 δολλαρια...

 

http://www.austinbasstraders.com/newbass/128/fodera-imperial-5-string-elite

 

Το Imperial του Bona ειναι και αυτο καπου εκει (το ειδα και απο κοντα περυσι :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν θέλεται κάτι πιο... οικονομικό σε αυτή την κατηγορία ένα Dingwall Prima Artist - περί τα 7.000 δολάρια και κάνα δύο χρόνια αναμονή για custom όργανο- δείτε αυτό http://www.dingwallguitars.com/html/products_primaartist_tn_gallery.html μιλάμε... τζάμπα πράμα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι να μην παρεις ενα  f bass BN series? το οποιο ειναι σε κατηγορια αυτη και ειναι και φοβερο ηχητικα ?

 

κανει και τα μισα λεφτα και ειναι και καλυτερο και απο τα digwall

 

http://www.fbass.com/html/productshots1.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι να μην παρεις ενα  f bass BN series? το οποιο ειναι σε κατηγορια αυτη και ειναι και φοβερο ηχητικα ?

 

κανει και τα μισα λεφτα και ειναι και καλυτερο και απο τα digwall

 

http://www.fbass.com/html/productshots1.htm

το πήρες τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

κανει και τα μισα λεφτα και ειναι και καλυτερο και απο τα digwall

 

Έχεις παίξει και με F και με Dingwall; Τέλος πάντων επειδή δεν είσαι on line αυτό που γράφεις απλά δεν υφίσταται... ;Έχω παίξει με F- δεν θυμάμαι μοντέλο, πάντως από τα ακριβά του μάστορα ash σώμα maple ταστιέρα- το οποίο ήταν συμπαθητικό αλλά όχι και κάτι ιδιαίτερο. Εκεί που δεν πιάνει μια μπροστά στα Dingwall είναι στο σονάρισμα καθώς το novax τα κάνει να ακούγονται σαν πιάνα και όχι σαν μπάσα... Σαν ποιότητα κατασκευής ο Καναδός είναι έτη φωτός μπροστά. Εκεί που έχω τις δεκάδες ενστάσεις μου για τα Dingwall είναι στους μαγνήτες τους, που λόγο της γενικότερης φύσης του οργάνου ακούγονται πολύ κομπρεσαρισμένοι. Αλλά αυτό λύθηκε με κάποια άλλους εκπληκτικούς μαγνήτες που τους πάνε γάντι...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me dingwall επεξα στον λογοθετη στο λονδινο με  fbass νομιζω στα χερια μου οτι ειναι καλυτερα το αλλο μου φενεται ξενο τα fun frets και αυτα δεν ξερω απλα θεμα γουστου ειναι  πχ επεξα και με jerzy και γουσταρα τρελα ειναι θεμα γουστου

 

 

 

θα το παρω ρε magic που θα μου παει στα σκαρια το χω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου