Προς το περιεχόμενο

ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΤΡΑΜΣ ΣΕΤ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους!στελνω το  πρωτο μου μηνυμα ωστε να με βοηθησετε στο εξης ζητημα: προκειται να αγορασω ντραμς και ειμαι αναμεσα στις παρακατω επιλογές

- Millenium MX500 SET http://www.thomann.de/gr/millenium_mx500set_drumset.htm

- BASIX Dynamic  Starter Kit http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=184

- Premier Olympic Rock 22 http://www.armaosmusic.gr/default.asp?static=43&category=105&id=18199

εκτος απ'το σετ θα αγορασω και διπέταλο millenium http://www.thomann.de/gr/millenium_pd222_pro_serie_fussmaschine.htm

 

οπως καταλαβατε δεν θελω να ξοδεψω αρκετα λεφτα(αν και δεν ειμαι αρχαριος,παιζω εδω και 3 χρονια σε συγκροτηματα,συναυλιες κτλ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού παίζεις τρία χρόνια, δε θα σου πρώτεινα κανένα απ αυτά τα σετ. Είναι λίγα τα λεφτά και εφόσον παίζεις καιρό κ έχεις μια εικόνα του τι θέλεις θα έλεγα να κρατηθείς και να πάρεις κάτι καλύτερο... Αλλίως πάρε απλά το φτηνότερο και τέλος. {δλδ του thomann εφόσον θα πάρεις και το διπέταλο απο κει, να γλυτώσεις τα μεταφορικά ΚΑΙ σου δίνει τρία πιάτα}

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε μου...

 

Ολα τα σετ που αναφερεις ειναι για τον π****ο

 

Πραγματικα εχω βαρεθει να βλεπω ποστ "Ποιο απο τα entry level μου πρετεινετε?"

 

Αν θες να παρεις τετοια ποιτητα, τοτε το μονο κριτηριο ειναι το πιο φτηνο. Κατα τα αλλα ολα ειναι μπαζα

 

Αυτααααα

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα θέλω ένα σετ τετοιας ποιότητας για λιγο καιρο(μεχρι να μαζεψω χρηματα για ενα πιο σοβαρο δηλαδη) αλλα αυτο που με απασχολει περισσότερο είναι πως ακούγονται τα συγκεκριμένα ντραμς.Επειδή τα μονα που έχω παιξει και εχω ακουσει ειναι τα dynamic της basix και ο ηχος τους μου φαινεται αρκετα καλος για την τιμη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε μου...

 

Ολα τα σετ που αναφερεις ειναι για τον π****ο

 

Πραγματικα εχω βαρεθει να βλεπω ποστ "Ποιο απο τα entry level μου πρετεινετε?"

 

Αν θες να παρεις τετοια ποιτητα, τοτε το μονο κριτηριο ειναι το πιο φτηνο. Κατα τα αλλα ολα ειναι μπαζα

 

Αυτααααα

 

 

Συμφωνω και εγω...και εγω βαρεθηκα...

Γεμισαμε ολο τετοια τοπικ...

Και τα συγεκριμενα που αναφερει ειναι πιο κατω και απο entry level...

Φιλε μου κανε κοπο και ψαξε παρομοια τοπικ στην μηχανη αναζητησης του noiz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ντραμερ απο το συγκροτημα μου ειχε παρει ενα φθηνο μοντελλο απο θωμα...τα πιατινια ειχαν τραγικο ηχο,και τα (ο θεος ας τα κανει) δερματα εβγαζαν πολυ ασχημο ηχο.τωρα εχει αγορασει κατι καινουργια δερματα και πιατινια και γενικα παλευεται.Αλλα εαν παιζεις ηδη 3 χρονια ντραμς πιστευω οτι θα παθεις σοκ με τον ηχο...τελος και εγω πιστευω οτι καλυτερα θα ηταν να μαζεψεις λιγα χρηματα ακομη και να χτυπησεις καποιο μεταχειρισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν και εχουν αρκετο δικιο οι παραπανω,,εγω θα σου πω πως μπορεις ανετα με πολυ λιγα χρηματα να βελτιωσεις ενα σετ,,,σε πολυ μεγαλο βαθμο,,,και να εχεις τον ηχο που θελεις εσυ...αν μπορω να βοηθησω,,,ευχαριστως να σου πω λεπτομερειες,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν περιμένεις λίγο να μαζέψεις μια 700ρα για τα entry level kits του Γαβρήλου (που μόνο entry level δεν τα λές απ' οτι λένε οι φίλοι σε άλλο τόπικ);

 

Προσωπικά μέχρι το τέλος του καλοκαιριού θα έχω τσιμπήσει ένα σετάκι  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για την ανταποκριση  ;D αλλα θα παρω ηλεκτρονικα ντραμς γιατι οπως εχω αναφερει και σε αλλο τοπικ υπαρχει το μεγαλο θεμα της ηχομονωσης που ελπιζα να το ξεπερασω αλλα με 300 ευρω που διαθετω για ηχομονωση δεεεν...οποτε ηλεκτρονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου