Προς το περιεχόμενο

Επιλογή τελικού ενισχυτή για live monitoring


ex-spimav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά,

 

δουλεύω ένα Korg PA300 και επίσης διαθέτω ήδη ένα κονσολάκι Mackie Mix5 και ένα Passive ηχείο EV SX-100+  200W RMS - 8 OHM

 

θα εκτιμούσα πολύ την βοηθειά σας για έναν φθηνό όσο γίνεται τελικό ενισχυτή, ο οποίος να οδηγήσει γεφυρωμένος το electrovoice, για αποκλειστική χρήση live monitor από μένα.

 

Βλέπω κάτι skytec - konig κλπ κλπ που δεν μου γεμίζουν το μάτι.

 

προτάσεις ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

δυστυχώς στην κατηγορία τιμής που οριοθετείς με skytec κλπ, δεν θα βρεις κάποιο"επώνυμο" ενισχυτικό...

 

για μένα μια καλή και δοκιμασμένη εφ όσων ξέρω φθηνή λύση, είναι ο παρακάτω

 

http://www.thomann.de/gr/the_tamp_e400.htm

 

σύστημα ασφάλειας και επαρκές ρεύμα, για να δώσει γεφυρωμένος σε συνδυασμό με το EV σου άνετα πάνω από 120 db SPL στο ένα μέτρο, που θα σε καλύψουν λογικά για την χρήση που τα προορίζεις στο πλείστον των περιπτώσεων...

 

μια μικρή επιφύλαξη για το ενσωματωμένο limiter και την αποτελεσματικότητα του, αλλά έτσι κι αλλιώς καλύτερα που τον έχει και αν κατά συνθήκη δεν σου κάνει, απλά τον απενεργοποιείς...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μπα... τι μας λέει ορέ η μαύρη μούρη σ'... από την νιρβάνα του "γκουρού" στα βάσανα του mod μ' έριξε το αφεντικό (τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω τι τραβάνε οι άνθρωποι τόσα χρόνια)...  :P ;D

 

ευχαριστώ σε (ευγενείας) πάντως  ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου