Προς το περιεχόμενο

Rubik's Cubes


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι κανείς άλλος καμμένος εκτός από μένα με κύβους του Rubik?

 

Μέχρι τώρα στη συλλογή μου έχω 7 "κύβους" και θέλω βοήθεια να λύσω το Fisher's Cube, είναι κανείς;;;  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

To Κάνω Bump για να σου σπάσω τα νεύρα!  ;D Δεν έχω καμμία σχέση με τα παιχνίδια αυτά του διαβόλου... Ο θείος μου ήταν μανιώδης παίκτης (είχε κι αυτός 5-6...).

 

Μπράβο πάντως. Μόλις ανέβηκες (κι άλλο) ένα σκαλί στην εκτίμησή μου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολούμαι εγώ ακριβώς αλλά ο γιός μου ο οποίος σε μια εβδομάδα περίπου κατάφερε να μάθει να το φτιάχνει παρακολουθώντας βιντεάκια στο youtube.

Ψάξε εκεί μήπως βρεις κάτι σχετικό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φίλε τι καψίματα τρώει ο κόσμος!!!! Εγώ είμαι καμένος με τα αυτοκινητάκια της Hotweels και της Matchbox!!! (όποιος βρει την cheavy του '68 πμ)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο πάντως. Μόλις ανέβηκες (κι άλλο) ένα σκαλί στην εκτίμησή μου! :)

 

Είχα ήδη ανέβει; Δε το είχα παρει χαμπάρι  ;D Θενκς ένιγουέι!

 

... παρακολουθώντας βιντεάκια στο youtube.

Ψάξε εκεί μήπως βρεις κάτι σχετικό

 

Κι εγω έτσι ξεκίνησα, αλλα επειδή είναι λίγο δύσκολος ο κυβος, δεν υπάρχει τίποτα σχετικό στο youtube απ όσο έψαξα

 

http://cubepark.files.wordpress.com/2009/11/00624-01.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά! Ασχολούμαι με τον κύβο του rubik κοντά δύο χρόνια πλέον, σε επίπεδο speedcubing. Που βρήκες τον κύβο που έχεις στη φωτογραφία? Πρώτη φορά το βλέπω! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ κάπου τόσο ασχολούμαι, αλλα με χρόνο/ταχύτητα δε τα παω καλά, κάπου 75" είναι το ρεκόρ μου.  :-\

 

Αν ψάξεις στο ebay (global όμως), βρίσκεις παμφθηνα πολλους κυβους και σπάνιους  μάλιστα. Δεν αγοράζω όμως αυθεντικούς γιατί ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί να δώσω 15€ για έναν κύβο που λέει πάνω "Rubik" και να μη δώσω 2€ για πάρω έναν που κάνει την ίδια δουλειά αλλα δεν έχει πάνω αυτοκολλητάκι!

 

Δίνω link, αν θες να παρεις κατι στειλε μου πμ να το παραγγειλω αν θες. 100% ασφαλεια, δεν ήμουν ποτέ παραπονομένος κι εχω αγοράσει καμία 20αριά φορές από ebay.

 

http://global.ebay.com/search?Query=rubik&PageNumber=1&Region=0&SortBy=21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με καλό κύβο έχω ρεκόρ 17 και κάτι δευτερόλεπτα. :)

 

Οι rubik είναι αισχροί όντως. Συνήθως αγοράζω από το cube4you.com πάντως. Αν τύχει και δε βρίσκω κάτι που θέλω θα σου πω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω ξαναδει, βοήθησε λίγο στην αρχή, αλλά τα κλασσικά βίντεο με λύσεις έχουν και τους αλγορίθμους δίπλα.

 

Ευχαριστώ πάντως!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου