Προς το περιεχόμενο

metal distortion με όγκο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια , το ονομα μου ειναι Κωνσταντινος και σας ευχαριστω προκαταβολικα για το ενδιαφερον να απαντησετε στο ερωτημα μου. Ο εξοπλισμος μου ειναι ο εξης , κιθαρα Fernandes monterey deluxe με duncan jb/jazz,ενισχητης randall G2 RG75, πεταλακια boss ns-2, MXR 6 band eq. , και ενα tuner της bsoston. Στην προσπαθεια μου να δοσω ογκο στον ηχο μου αγορασα ενα πεταλί της Hardwire το metal distortion το οποιο μου αρεσε στο μαγαζι που το ακουσα αλλα με τον δικο μου εξοπλισμο με απογοητευσε διοτι εκανε τον ηχο πιο ψιφιακο. Τι εφε λοιπον ή οτιδηποτε επιπροσθετο στον εξοπλισμο που διαθετω μπορω να αγορασω ετσι ωστε να δωσει ογκο και λιγο ακομα sustain στον ηχο μου χωρις να χαλασω το χρωμα του ενισχητη μου και να μην κανω τον ηχο ψηφιακο?

Nothing more from everything...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με εναν φεντερ λαμπατο και μια επιφον λεσ πολ αλλα δν εχει σιμασια αυτο νωμιζω... αλλο πραγμα με απασχολει ;)

Nothing more from everything...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εναν φεντερ λαμπατο και μια επιφον λεσ πολ αλλα δν εχει σιμασια αυτο νωμιζω... αλλο πραγμα με απασχολει ;)

 

Δυστυχως μαλλον αυτο εχει τη ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ σημασια απο οτιδηποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εναν φεντερ λαμπατο και μια επιφον λεσ πολ αλλα δν εχει σιμασια αυτο νωμιζω... αλλο πραγμα με απασχολει ;)

 

εχει δυστυχως ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασια,το 90% του ηχου σου ειναι ο ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ,δυστυχως ο ενισχυτης σου...won't cut the mustard.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευετε δηλαδη οτι ο ενισχητης ειναι το προβλημα? και τ να παρω για σπιτι? και ο πωλητης ειναι πραγματικα ασχετος απο κιθρα , ουτε καν ξερει να παιζει και μου εβαλε αυτον τοω ενισχητη γτ αυτον ειχε προχειρο χαχα!

Nothing more from everything...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ογκος στον ηχο ειναι συνηθως αποτελεσμα μαγαλων εντασεων και μεγαλων καμπινων (συνηθως κλειστων),οποτε μη περιμενεις σε εντασεις σπιτιου να εχεις ογκο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ σιμφονω απλα και οταν το βαζω στα δυνατα του τον ενισχητη και παλι δν μ δινει ο ηχοσ αυτο που θελω. ο ενισχητης ειναι 75watt ποσο πιο μεγαλο πραμα για σπιτι δλδ?

Nothing more from everything...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο πωλητης ειναι πραγματικα ασχετος απο κιθρα , ουτε καν ξερει να παιζει και μου εβαλε αυτον τοω ενισχητη γτ αυτον ειχε προχειρο χαχα!

 

κι εγώ σου λέω πως μ' αυτόν τον ενισχυτή ο πωλητής έχει πουλήσει πολλά πεταλάκια και κιθάρες...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου