Προς το περιεχόμενο

Αναγνώριση κομματιού απο τον Επιταφιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο Πασχα σε όλους!

 

Μιας και ειναι των ημερών, ξέρει κανείς τον τίτλο από το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κομμάτι που παίζεται στην περιφορά του Επιταφιου και εχω ηχογραφησει στο συνημμενο που βαζω;

 

Εχω ψαξει αρκετα, αλλα απαντηση δεν βρηκα...  ???

 

Όποιος μπορεί ας βοηθησει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.   8)

 

REC25-funeral.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό πάσχα και σε σένα φίλε!

Σε όσους επιτάφιους έχω πάει (3 συνολικά), το μοναδικό που έχω ακούσει ήταν πέρυσι μόνο ένα τύμπανο,σε ρυθμό περίπου σε αυτό που μου έστειλες. Αυτό που θα σου πρότινα,είναι να πας μία φορά στην εκκλησία που έκανε τον επιτάφιο και να τους ρωτήσεις,γιατί υπάρχει κ η πιθανότητα να το έχουν δημιουργήσει οι ίδιοι :)

Καλή τύχη

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους τους επιτάφιους τα εγκώμια "παίζουν". δε ξέρω τις μελωδίες στο ψαλμό πέραν της εισαγωγής, αλλά τη μελωδία που έβαλες εδώ παίζουν και σε όσους έχω δει κ εγώ. Απλά εσάς το πάνε γρήγορα ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε,λυπάμαι που μόνο να σε διαβάσω μπορώ αυτή τη στιγμή,γιατί το μηχανάκι μου δεν έχει ήχο,χωρίς να το παίζω πολυπράγμων,αυτά που παιανίζουν συνήθως οι μπάντες αυτές τις μέρες είναι,το Adagio του Albioni, την Marcia Funebre του Verdi και την Sventura του Mariani και το πένθιμο εμβατήριο του Chopin,έχω την εντύπωση ότι ένα απο αυτά είναι και το δικό σου.Καλή Ανάσταση σε Όλους,ο Θεός να σας έχει καλά....

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή και την ανταπόκριση.

 

Το όνομα του κομματιού βρέθηκε και λέγεται "Dolores", αγνώστων όμως (ακόμα) λοιπών στοιχείων.

 

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους!      :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου