Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για θήκη κιθάρας yamaha sg


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά συμφορουμίτες. Διαθέτω μια κιθάρα yamha sg 475 . το όργανο είναι 25ετίας και κάποια στιγμή η σκληρή θήκη της ξεχαρβαλώθηκε τελείως .. λόγω ιδιομορφίας της κιθάρας δεν εχω βρεί κάποια θήκη που να ταιριάζει και να την αγκαλιάζει ελαφρά όπως πρέπει μια κιθάρα να εφαρμόζει σε αυτήν. Δυστυχώς σε όποιο κατάστημα και αν ρώτησα , ακόμα και σε επίσημη αντιπροσωπία μου είπαν ότι η yamaha δεν δίνει ξεχωριστά θήκη.. ακόμα και στο internet δεν βρήκα κάτι. μήπως γνωρίζει κάποιος αν και που μπορώ να βρώ ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντέλο που αναφέρεις δε το βρήκα αλλά αυτή δείχνει να ταιριάζει στα Yamaha SG μοντέλα γενικότερα...

 

http://usa.yamaha.com/products/musical-instruments/guitars-basses/accessories/cases/ge32/?mode=model

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντέλο που αναφέρεις δε το βρήκα αλλά αυτή δείχνει να ταιριάζει στα Yamaha SG μοντέλα γενικότερα...

 

http://usa.yamaha.com/products/musical-instruments/guitars-basses/accessories/cases/ge32/?mode=model

 

Ευχαριστώ πολυ hot_sause . δεν εχω παίξει με κάποια άλλη sg yamaha αλλά νομίζω οτι όλες είναι πάνω κάτω ίδιες ... η δικιά μου είναι βέβαια παλιά και συλλεκτική και για αυτό δεν την βρήκες πουθενά στο ιντερνετ. θα επικοινωνήσω με την αντιπροσωπία του νάκα με κάποιον ειδικό σε αυτά τα μοντέλα γιατί σήμερα που πήρα τηλ μου είπαν οτι ίσως μπορεί να βρεθεί.. Αν οχι , θα γίνει παραγγελία απο αμέρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου