Προς το περιεχόμενο

Να καταργηθούν τα ερωτικά τραγούδια για ένα χρόνο μπας και ξελαμπικάρ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλεος ρε παιδιά, δε μπορώ άλλα ερωτικά τραγούδια. Δηλαδή άλλο νταλκά δεν έχουμε; Ξυπνάμε το πρωί και αντί να φτιάξουμε ένα καφέ να ανοίξει το μάτι μας λέμε "αχ ποια ή ποιον θα ερωτευθούμε σήμερα;" ή "μωρό μου σόρρυ αλλά βρήκα καλύτερο αγόρι". Δηλαδή το να βλέπεις τον Καρρά να τραγουδά ερωτικά τραγούδια δεν είναι τραγικό;

Άλλα πράγματα δε μας απασχολούν πια στο τραγούδι; Μόνο το σεξ; Τόση μαζική αποβλάκωση υπάρχει πια; Δεν το παίζω διανοούμενος αλλά έλεος. Ο Πλούταρχος π.χ. λέει μόνο ερωτικά τραγούδια. Δηλαδή δεν τον απασχολεί τίποτα άλλο όλη την ημέρα, ή μήπως τα άλλα συναισθήματα είναι κατώτερα για να τραγουδηθούν;

Ο Πάριος λέει είναι ερωτικός τραγοδιστής, χα,χα. Κι όταν πάει τουαλέττα πάλι τραγουδά ερωτικά.

Που είναι τα πολιτικά τραγούδια, τα αφηγηματικά, τα παρανοικά τέλος πάντων. Για την Ελλάδα μιλάω βέβαια.

Γι' αυτό έχω σχεδόν πάψει να ακούω τραγούδια ελληνικά στο σπίτι (με ορισμένες εξαιρέσεις βέβαια) και ακούω τη (σκέτη) μουσικούλα μου και χαίρεται η ψυχή μου.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ "Σ' ΑΓΑΠΩ" ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!!!!!!!!!!

 

Όσοι συμφωνούν έστω και λίγο ας γράψουν κάτι γιατί και σ' αυτό μόνος νιώθω :'( :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχεις το δικιο σου αλλα θα ηθελα να κανω και μια διορθωση. Τα περισσοτερα απο αυτα δεν ειναι καν ερωτικα τραγουδια...ειναι καψουροτραγουδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πρέπει υποχρεωτικά να ακούς κομμάτια που έχουν λόγια μέσα? Μια χαρά δεν είναι τα instrumental που σε αφήνουν να φαντάζεσαι τι λόγια θα μπορούσαν να έχουν?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι τα πολιτικά τραγούδια, τα αφηγηματικά, τα παρανοικά τέλος πάντων.

 

πρέπει να τα αναζητήσεις λίγο, δεν θα σου έλθουν από μόνα τους

 

αν κινείσαι σε "χώρους" (κλαμπ, στέκια, ραδιοφωνικούς σταθμούς) που είναι ταγμένοι στο καψουροτράγουδο, τέτοια μόνο θα ακούσεις, λογικό δεν είναι; περιμένεις από καρρά και πάριο πολιτικό τραγούδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amen!

Και αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ είναι που λένε ότι όλα τα τραγούδια μιλάνε για τον έρωτα επειδή είναι το ανώτερο συναίσθημα...

Οκ το ανώτερο ας το δεχτούμε... αλλά όχι το μόνο έλεος πια!

 

Όχι άλλο έρωτα! Όχι άλλη καψούρα! Όχι άλλο πόνο!

Instrumental και ξερό ψωμί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πρέπει υποχρεωτικά να ακούς κομμάτια που έχουν λόγια μέσα? Μια χαρά δεν είναι τα instrumental που σε αφήνουν να φαντάζεσαι τι λόγια θα μπορούσαν να έχουν?

Δε μιλάω για μένα βεβαίως αλλά για την κατάσταση που επικρατεί στα με΄σα ενημέρωσης στα μαγαζιά και στη δισκογραφία γενικότερα.Εγώ έχω κάνει τις επιλογές μου. Τα νεά τα παιδιά τι φταίνε; Αφου στο σχολείο που δουλεύω τους το λέω καμιά φορά και τσαντίζονται, γιατί αυτό μόνο ξέρουν, διότι αυτό τους δείχνουν.

πρέπει να τα αναζητήσεις λίγο, δεν θα σου έλθουν από μόνα τους

 

αν κινείσαι σε "χώρους" (κλαμπ, στέκια, ραδιοφωνικούς σταθμούς) που είναι ταγμένοι στο καψουροτράγουδο, τέτοια μόνο θα ακούσεις, λογικό δεν είναι; περιμένεις από καρρά και πάριο πολιτικό τραγούδι;

Ισχύουν τα ίδια δε μιλάω για μένα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί να στερούμαστε τέτοια διαμάντια?  ;D ;D

 

"Ο έρωτας σου τό'χω πει, θέλει ψυχή και φαντασία.

Εσύ όμως τον κατάντησες μια τυπική διαδικασία"

 

;D ;D ;D

Make a married woman laugh and youre halfway there

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νεά τα παιδιά τι φταίνε;

Tα νέα τα παιδιά έχουν (ελπίζω τα περισσότερα), μπαμπά και μαμά. Και εμένα κάποια στιγμή ο γιός μου ήρθε και μου είπε ότι ο Slash είναι ο καλύτερος κιθαρίστας του κόσμου. Για καλή του τύχη εκείνη τη χρονιά ήρθαν στην Ελλάδα (και πήγαμε), ο Knopfnel, ο Μoore και ο Carlos. Επίσης μπόρεσα και τον πήρα μαζί μου στο Λονδίνο και είδαμε τον Jeff Beck μετά του κυρίου Gilmour...ε, δεν το ξανάπε...

Κατάλαβες τι θέλω να πώ περίπου?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου